3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Znepokojivé události v Africe: Našli zde mimozemskou hmotu i skutečného upíra?
Znepokojivé události v Africe: Našli zde mimozemskou hmotu i skutečného upíra?
od 21.2.2022
2.6tis
Našli v Africe stopy mimozemského života? FOTO: Unsplash
266
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Jihoafrické pohoří Makhonjwa Mountains se může stát jedním z nejzásadnějších nalezišť v historii naší planety. Vědci v roce 2019 oznámili, že zde hluboko pod zemí v sopečných usazeninách objevili 3,3 miliardy let staré organické molekuly pocházející z vesmíru!

Našli v Africe stopy mimozemského života? FOTO: Unsplash Dopadli v africkém Zimbabwe reálného upíra? FOTO: Pxfuel

Organickým molekulám se říká molekuly života, protože právě díky nim na Zemi život mohl vůbec vzniknout. Může jít o naprosto senzační událost, celý nález totiž podporuje hypotézu tzv. panspermie.

reklama

Podle ní je život rozesetý ve vesmíru, nalézá se na meteorech, kometách, asteroidech a jiných vesmírných tělesech. A když takové těleso narazí do nějaké planety, může zde pak zažehnout jiskru života, tak jako se to teoreticky mohlo stát i u nás na Zemi.

„Je to vůbec poprvé, kdy jsme našli důkaz o přítomnosti mimozemského uhlíku v pozemských horninách,“ říká jihoafrická astrobioložka Frances Westall. Dostaneme se blíž k vyřešení záhady vzniku života?

Dopadli v africkém Zimbabwe reálného upíra? FOTO: Pxfuel
Dopadli v africkém Zimbabwe reálného upíra? FOTO: Pxfuel

Dopadli v Zimbabwe skutečného upíra?

Neuvěřitelné věci předváděl dopadený Zimbabwan Alois Tapiwa Nduna na policejní stanici. Muž se doznal k vraždě 13 žen, jejichž krev prý pil, a pyšně se hlásil k upírskému kultu.

reklama

Policisté jeho upírským povídačkám nevěnovali moc pozornosti, tak se Nduna rozhodl ukázat jim pravdu. K šoku všech přihlížejících začal zvracet krev! Ta po dopadu na zem rychle tuhla a měnila se v podivnou hmotu, kterou Nduna následně zase rychle snědl.

Jeden z policistů, Garainashe Moyo, popisuje i další podivné věci: „Zavřeli jsme ho na samotku a spoutali. Další den měl na těle čerstvě vyřezáno 666, zdi cely byly pocákané krví.

Přitom se k němu nikdo nemohl dostat.“ Z Nduny nic kloudného nedostali, pouze jim řekl, že byl v rituálu zasvěcen do satanského kultu…

Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 383
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 1.5tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.7tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.7tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.7tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.