3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Zůstávají duchové na místech dávných vražd?
Zůstávají duchové na místech dávných vražd?
od 26.5.2022
1.5tis
163
SDÍLENÍ
1.5tis
ZOBRAZENÍ

Polorozbořené ruiny se ztrácejí ve tmě pozdního večera. Trosky pohltila příroda. Krvavé drama, k němuž tu došlo, dosud vyzařuje do okolí svou negativní energii. Tohle místo místní lidé považují za prokleté a vyhýbají se mu. Jiní sem naopak míří, aby odhalili pravdu.

McClung Road Pohádka

Na první pohled běžné domy, chaty a zahrady za sebou mají pohnutou historii. Dosud neobjevené ostatky desítek obětí sériových vrahů odpočívají přikrytá jen tenkou vrstvou půdy. Do noci se ozývá tichý šepot. Komu patří?

1

Žijí na kostech předků

KDY: 1902–1908

KDE: USA, Indiana

Bílý rodinný dům v ulici McClung Road v 20tisícovém indianském městě La Porte je zdánlivě jen jedním z mnoha bungalovů obývaných místními rodinami.

reklama

Ve skutečnosti se rozkládá na pozemku, který kdysi obhospodařoval chovatel vepřů a řezník Peter Gunness (?–1902).

Chlapy strčí do kapsy

Abyste pochopili, proč se to tu pokládá za prokleté místo, musíte se vrátit o více než 110 let zpátky, do roku 1902. Tehdy se do La Porte předchozího roku přistěhovala 43letá vdova mohutné postavy Belle Gunnessová. Její ohromné tělo disponovalo prý značnou silou.

Předčila údajně nejednoho muže. Přivezla s sebou tři dcerky, dvě vlastní a jednu adoptovanou,“ vysvětluje místní expert na nejslavnější místní rodačku, amatérský historik Bruce Johnson.

Rychlá svatba, rychlé neštěstí

Za peníze z životní pojistky svého zesnulého manžela si prý Belle v La Porte koupila dům. „Netrvalo to dlouho a Gunness se o ni začal ucházet,“ doplňuje Johnson.

reklama

Svou roli v tom prý hrála také jeho snaha sehnat matku pro řezníkovu, teprve před několika měsíci narozenou, dcerku z prvního manželství.

Dvě tučné pojistky

Svatba je v dubnu 1902. Týden po svatbě umírá nemluvně z nevyjasněných příčin. V prosinci stihne manžele další nehoda. Peter utrpí smrtelný úraz, když mu v kuchyni spadne na hlavu těžký mlýnek na maso.

Dvě životní pojistky, které před nedávnem podepsal, připadnou, spolu s veškerým jeho majetkem, nešťastné vdově Belle Gunnessové.

Dceruška jela studovat. Opravdu…?

Belle na usedlosti začne hospodařit sama. Chová vepře, prodává maso, pečuje o své potomky. K těm přibude nedlouho po Gunnesově smrti malý pohrobek Phillip Gunness. Bellina adoptivní dcera Jennie zmizí o 3 roky později.

reklama

Žena řekne sousedům, že Jennie odjela studovat na dívčí internátní školu. Nyní se prý musí sama postarat o své tři děti. Práce na farmě je pro opuštěnou ženu extrémně náročná. Není divu, že si Belle kolem roku 1907 podá v novinách inzerát.

Nápadníci na jedno použití

Staří mládenci, svobodní muži a zejména vdovci listují novinami, až dokud nenarazí na následující inzerát.

„Pohledná vdova, která vlastní rozsáhlou farmu v jedné z nejlepších čvrtí města La Porte by se ráda seznámila s podobně zajištěným gentlemanem, s vyhlídkou na spojení majetku.

Na písemnou odpověď nebude brán zřetel, pokud její autor není připraven navázat na ni návštěvou,“ stojí v rubrice nadepsané „Seznámení“. Gunnessové takřka okamžitě přicházejí první odpovědi. U dveří postávají první nápadníci.

Belle se na ně usměje a pozve je na čaj. Nebo na prohlídku své farmy.

Konečná zastávka, vystupte

Jedním z pozvaných je také George Anderson z Missouri. Setkání s Belle je velmi příjemné. Veze 1000 dolarů, aby pomohl dámě svého srdce splatit hypotéku. Uprostřed noci se probudí. Nad ním stojí Belle.

V ruce drží čadící lojovici a tváří se natolik zlověstně, že Anderson beze slova z domu uprchne. Má štěstí. Žádnému jinému nápadníkovi se to nepodaří.

Určitě mě vypálí!

V roce 1908 si Belle začne stěžovat na podomka, kterého si najala, aby jí pomáhal při práci. Jmenuje se Ray Lamphere. Je prý násilnický. Vyhrožuje jí. „Nedivila bych se, kdyby mě vypálil,“ řekne v únoru 1908 sousedce, kterou potká v koloniálu.

Pro jistotu si také vybere všechny peníze z bankovního účtu. Téhož večera vyšlehnou na farmě Gunnessové plameny.

Obytná zóna, nebo hřbitov?

Lidé, kteří dnes žijí v ulici McClung Road by na to rádi zapomněli, ale před 110 lety na témže místě jejich předci hasili uprostřed rozsáhlý požár, zachraňovali strachy kvičící vepře a pátrali po přeživších,“ říká historik Johnson.

Když se nad ránem kouř rozptýlí, stojí nad hromadou trosek. Začnou tedy kopat. Nejprve naleznou čtyři mrtvá těla.

Tohle nebude Belle…

Tři z nich jsou evidentně dětská. Poslední tělo je bez hlavy. Patří podle všeho štíhlé, nevysoké ženě. Přesně tak ovšem Belle nevypadala. Podle zprávy patologa byly navíc vnitřní orgány bezhlavé ženy zničené strychninem.

Šerif zatkne Lamphera pro podezření z vraždy. Jenže muži, kteří kopou v ruinách Bellina domu, začnou nacházet další a další ostatky. Odkrývají jedny po druhém.

Proč jsou v La Porte levné domy?

Brzy začne být jasné, kam se poděly desítky nápadníků, kteří odpověděli na Bellin inzerát. Leží pohřbení na její farmě. Přesněji řečeno, pod podlahou jejího vepřína. „Další oběti údajně skončily v chřtánu věčně hladových všežravých zvířat.

A jiné dosud leží v okolí její farmy,“ doplňuje Johnson. Mezi oběťmi je také Bellina adoptovaná dcera Jennie, o které žena prohlašovala, že se dala na studia. Jediná otázka ovšem dodnes vyřešena nebyla: Kam se poděla Belle Gunnesová?

Její tělo totiž mezi nalezenými ostatky chybělo. „Není divu, že tu dochází k četným paranormálním úkazům,“ doplňuje Johnson své úvahy.

Kdo kvílí na McClung Road?

Jak se tohle strašení podle místních obyvatel projevuje? Lidé, jejichž domy stojí v místech bývalého vepřína, prý mívají často noční můry. V noci, mezi půlnocí a půl třetí ráno, bývá slyšet přiškrcené kvílení. Svědci se nemohou shodnout, zda ženské, či mužské.

„Viděla jsem mlhavé obrysy dětí, když jsem se jednou vracela po půlnoci z práce, vyděsilo mě to,“ líčí jedna z žen žijících na McClung Road.

2

Prokletý ranč ve Wilseyville

KDY: 1983–1985

KDE: Kalifornie, USA

Najít odlehlou chatu a podzemní bunkr v hloubi kalifornského pohoří Sierra Nevada není jednoduché. Místo přesto přitahuje záhadology z celého světa. Jedním z nich je také kriminalista, hledač záhad a spisovatel Paul Dale Roberts (*1955) z kalifornského Fresna.

Místo stvořené pro zabíjení

Právě míří na místo známé tím, že tu dva sérioví zabijáci Leonard Lake a Charles Ng stvořili království teroru. Podle policie na ranči, z něhož dnes už zůstaly jen trosky, zavraždili přes 40 lidí. Tihle dva sadisté unášeli celé rodiny.

Mužů a dětí se vždy nemilosrdně zbavili. Z žen udělali své otrokyně. Po dlouhých dnech trýznění je odvedli do zvláštní podzemní komory, kde je umučili k smrti.

Oběti upalovali zaživa

Když sem přijela policie, našla interiér domu provrtaný kulkami. Ložnici a obývací pokoj pokrývaly desítky drobných kapiček krve,“ vypráví Roberts. Prochází kolem ohromné klece na dvoře, která sloužila k upalování obětí zaživa.

V nedaleké jámě se nacházely desítky rozdrcených a spálených kousků lidských kostí.

Objevují se fotografie duchů?

Dosud nesly také stopy louhu, ve kterém Lake oběti rozpouštěl. Není divu, že v této oblasti podle mnohých svědectví lze pozorovat četné paranormální aktivity, a to včetně rušení elektronických technologií.

Snímky z těchto míst často obsahují rozostřené mlžné postavy zachycené na filmový materiál bdělým okem fotoaparátu.

Mučící komora dodnes stojí

Když se zabijáci nabažili svých ženských otrokyň, odvlekli je sem,“ ukazuje Roberts na místo nedaleko dřevěné chaty. V podzemí se nacházela plně vybavená mučící komora s velkým ložem, na kterém Lake ženy znásilňoval.

„Kriminalisté ji de facto vymazali z povrchu zemského, když pátrali po tělech obětí,“ povzdechne si Roberts.

Všechno si natáčeli

Jednou z obětí byla i místní žena Brenda O‘Connorová. Zabijáci neušetřili ani jejího přítele Lonnieho Bonda a jejich novorozeného synka Lonnieho Juniora. Jejich osud mapují Lakeovy deníkové záznamy i videokazety plné hodin mučení, znásilňování a vražd. Své otřesné činy si totiž natáčeli na kameru.

Zabije se hned po zatčení

Lake spáchal ihned po svém zadržení sebevraždu otrávenou kapslí kyanidu,“ vypráví Roberts, zatímco prochází kolem trosek ukrytých v hloubi lesa. Chatu, kterou Lake obýval, nechaly úřady zdemolovat.

Jeho komplic Charles Ng byl odsouzen k smrti a momentálně si trest odpykává v cele smrti věznice nechvalně proslulé San Quentin.

Co prozradí místní záhadolog

Roberts zná také další místa, která zabijáci využívali a na nichž podle místních dochází k četným nevysvětlitelným úkazům.

„Jeden z místních obyvatel jménem Joseph Anthony Soyo se specializuje na místní paranormální projevy a říkal mi, že na fotografiích zachytil s přáteli četné stopy paranormálních aktivit,“ vysvětluje Roberts.

Tady zabili další…

Míří k nedaleké řece Sacramento River, na jejímž břehu prý Lake a Ng zavraždili jednu ze svých otrokyň. „Stalo se to nedaleko města Sutterville,“ ukazuje Roberts na mapě.

„Míst, kde odpočívají dosud neobjevené oběti těchto zrůd, je však patrně mnohem více,“ povzdechne si, když míří po silnici I-5 dál od hrozivého místa na jih do svého domovského Fresna.

3

Tajemný statek Pohádka

KDY: 1828 a 1991

KDE: Čachrov, Česká republika

Usedlost zvanou poeticky Pohádka najdete v harmonickém podhůří Šumavy, nedaleko městečka Čachrov. Zdejší tragický příběh se táhne stoletími až do nedávné současnosti jako červená nit.

Není divu, že tuhle dnes již rozpadající se ruinu stále navštěvují milovníci záhad i turisté chtiví dobrodružství. Vždyť přenocování se tady dodnes považuje za životu nebezpečné. Náš tým zkoumá zátočiny jeho minulosti i jeho pochmurnou současnost.

Hodinu chůze od Onoho světa

Pohádka, nejmladší z trojice statků, které si postavila německá rodina Pangerlových, se dnes nachází v katastru obce Čachrov, v idylické krajině nedaleko přírodní rezervace Onen svět. Pohádka si neblahou pověst nese už dlouhá staletí.

První pověsti hovoří o krvavém masakru, který se odehrál v roce 1828. Obyvatelé nedaleké obce Strážov podezřívali ženu, která zde bydlela, z čarodějnictví.

Zbloudilý duch údajné čarodějnice

Podle některých zpráv ji obvinili ve chvíli, kdy v obci vypukl požár. Během krvavého lynče vesničané ženu ukamenovali. Pohádku zapálili a tělo zavražděné ženy vhodili do plamenů. Není divu, že tu podle místních dodnes přebývá její nepokojná duše.

Na návštěvníka místo dodnes působí jako prokleté. Tím spíš, že z míst, která byla kdysi plná života, dýchá jen vlhký zápach rozkladu a zdi popsané vzkazy působí dojmem, že se zanedlouho zhroutí a pohřbí pochmurná tajemství nadobro.

Sedlák si uváže provaz

Pohnutá historie usedlosti zdaleka nekončí v dávných dobách. Mine druhá světová válka. Původní majitelé jsou odsunuti do Německa. Pohádka osiří a dostane nové obyvatele. Podle některých zpráv se jeden z místních usedlíků z neznámých důvodů oběsí.

Jeho žena zešílí. Trpěla prý halucinacemi a nakonec jí také nezbylo než prokleté místo opustit.

Kamery se sami vypnou

Ostatně přenocovat tady se považuje za riskantní dodnes. Četná svědectví těch, kteří to zkusili, mluví o vypínajících se kamerách, neposlušné elektronice, podivných zvucích ozývajících se ze tmy.

Málokdo z těchto návštěvníků by se ovšem o zapadlé mizející osadě, z níž tu dnes zbývá jen ruina, dozvěděl. Nebýt příběhu docela nedávného.

Tiché šepoty zmizelých

Sériový vrah Ivan Roubal (*1951) se na Pohádku nastěhoval v roce 1991. Chtěl tu prý chovat jeleny, nedostal však povolení, a tak zůstal u vietnamských vepřů. Podle místních zvířata zanedbával.

Chlév, ve kterém je choval, ovšem dosud stojí a je jednou z nejzachovalejších částí usedlosti.

Právě tady, ve žlabu mezi krmivem, skončily podle neprokázané policejní verze dvě údajné oběti zabijáka, který je dodnes pokládán za jednoho z nejinteligentnějších a nejnebezpečnějších českých vrahů.

„Prasata sežerou všechno,“ komentoval to prý Roubal, který byl nakonec odsouzen za pět vražd k doživotnímu vězení a svůj trest si odpykává dodnes. Statek, který nikdo neobývá, zatím dál chátrá.

Řetěz, kterým přivázal oběť

Od doby, kdy možná právě tady páchal Roubal své děsivé vraždy, Pohádka opět vyhořela. Zle se na ní podepíše také nejedna zima. Děravou střechou dovnitř prší, jen chlév je ještě vhodný k tomu, aby se v něm dalo přenocovat.

Pod bývalou kuchyní se nachází životu nebezpečný, částečně zatopený sklep. Řetěz uvnitř sloužil prý Roubalovi k přivázání jedné z obětí, které na statku zlikvidoval. Na zemi je pohozený čísi kabát. Možná patřil samotnému vrahovi. Nebo některé z jeho obětí…

Nestojí za mnou někdo?

Rušení elektroniky zde zaznamenali mnozí. Mobilní telefony něco ruší, nepříjemná nejistota nutí návštěvníky obracet hlavu a zjišťovat, zda za nimi někdo nestojí.

A statek dál chátrá, odsouzený k zániku i nájezdům těch, kteří se pokoušejí odhalit tajemství jeho i zavražděných. Ti možná odpočívají v mělkých hrobech docela nedaleko…

Foto: Creative Commons (vplná díla, neznámí autoři), PX FUEL
Štítky:
reklama
Související články
od 3.12.2022 291
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 1.4tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 2.0tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.6tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.1tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o