Skip to content

11.9.2001: Šlo o útok do vlastních řad?

Šokovaní diváci po celém světě sledují na televizních obrazovkách záběry nárazů dvou letadel do budov Světového obchodního centra v americkém New Yorku. Mnozí si nejdříve myslí, že jde jen o ukázky nového sci-fi hororu. Jenomže toto je realita v přímém přenosu!

V New Yorku je úterý ráno 11. září 2001. Došlo zde skutečně k teroristickému útoku? Ani dnes údajně není zcela jasné, co se tehdy vlastně odehrálo. Konspirační teorie nenechávají v klidu ani ty nejchladnější hlavy.

Má to být den jako každý jiný. Newyorčané spěchají do práce, cestou usrkávají svou ranní kávu z papírových kelímků, přemýšlejí, co je asi během dne potká za „pohromu“… Pod tímto slovem si ale v tuto chvíli určitě nikdo nepředstavuje smrt zhruba 3000 lidí a počátek nové války.

Úterý 11. září 2001 se stává černým dnem v historii lidstva. Po odeznění počátečního šoku se ale najednou ukazuje, že kromě katastrofy přinesl tento den i několik záhad.

PRVNÍ MINUTY KROK ZA KROKEM

< 7:58 – startuje let společnosti United Airlines ČÍSLO 175 na trase BOSTON – LOSANGELES.

Související články

Záhadné zmizení eskymácké vesnice

Že čas od času záhadně zmizí nějaká osoba, která již o sobě nezanechá nějakou zprávu, není až tak výjimečný případ. Mohou v tom hrát roli jak osobní indispozice, například duševní nemoc, ztráta milované osoby, dluhy apod., nebo vnější okolnosti, například únos za účelem výkupného, nešťastná událost, či jiná okolnost. Tyto příčiny se obvykle dají vysledovat […]

Potštejnský poklad: Opravdu existuje?

Téměř čtyřicet let hledal potštejnský poklad hrabě Chamaré, kterému hrad patřil v 18. století. Pátral tak usilovně, až tím inspiroval Aloise Jiráska k napsání příběhu jménem Poklad. Hrabě sice neuspěl, ale příběh o loupeživém rytíři Mikuláši, který hrad obýval a také v něm skonal rukou budoucího krále Karla IV., stále jitří fantazii jeho následovníků. Mikuláš […]

VIDEO: Znáte nejstrašidelnější místa Nizozemí?

Náhodný kolemjdoucí zahlédl v okně malou postavu. Zdálo se mu to, nebo se v ulici Prinsengracht objevuje duch slavné Anny Frankové (1929 – 1945)? Ale nejen tato židovská dívka se má v Holandsku zjevovat po své smrti! Mezi strašidelnými místy Nizozemí nechybí další domy, nebo zámky, i kláštery. Znáte je všechny?

< 7:59 – startuje opět Z BOSTONU let American Airlines ČÍSLO 11 DO LOS ANGELES. Obě letadla typu BOEING 767.

< 8:01 – startuje let United Airlines ČÍSLO 93 Z NEWARKUDO SAN FRANCISCA.

< 8:10 – startuje let American Airlines ČÍSLO 77 Z WASHINGTONU DO LOS ANGELES, obě letadla BOEING 757.Toto jsou čtyři hlavní protagonisté nadcházejících hrůzných událostí. V průběhu příštích několika málo minut mají ovládání všech čtyř letadel převzít teroristé a zamířit stroje přímo na budovy WTC (World Trade Center Světové obchodní centrum) v New Yorku, na budovu Pentagonu (sídlo Ministerstva obrany Spojených států) ve Washingtonu a pravděpodobně i na sídlo prezidenta – Bílý dům (Washington, D.C.).

CO SE STALO PROKAZATELNĚ

< 8:13 – Boeing letu ČÍSLO 11 se ODCHYLUJE od svého kurzu a nekomunikuje. Proč ale okamžitě po zjištění netypického chování nejsou na zemi podniknuta ŽÁDNÁ BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ?

< 8:46 – letadlo při letu 11 naráží do SEVERNÍ VĚŽE WTC, tedy do budovy označované ČÍSLEM 1. Rychlost letadla je v tomto okamžiku 790 KILOMETRŮ V HODINĚ. Stroj zasáhne 94. 98. PATRO a palivo v nádržích začíná okamžitě HOŘET.

Nenechte si ujít

V Egyptě našli tři tisíce let starý sýr

Podivnou bílou látku našli archeologové v rozbité nádobě starobylé hrobky. Někdo tvrdí, že je to sýr. Více než 3200 let stará potravina byla původně objevena zároveň s hrobem vysoce postaveného egyptského úředníka Ptahmese. Látku zahrnuli odborníci do oficiální studie a prohlásili, že jde o mléčný výrobek. „Analyzovaný materiál je pravděpodobně nejstarší pevný zbytek sýra, který […]

Ochrana před uhranutím? Rusové mají vskutku specifický způsob

Z historie, ale též ze současnosti známe mnoho a mnoho způsobů, jak se lidé ve světě chrání před uhranutím. Tak třeba u nás se obecně vzato nejčastěji používá červená barva. Ale co třeba takové Rusko? Odpověď Vás možná trochu překvapí… Stačí třeba jen nepřívětivý pohled spolucestujícího na protějším sedadle v autobuse, aby se řada lidí […]

Hrad Moosham s doteky nadpřirozena

V blízkosti rakouského Salzburgu na skalách ve výšce přes 1000 metrů n. m. se vypíná hrad Moosham. Původně zde byla římská strážnice, která byla ve 13. století přestavěna na mohutný hrad. Jeho historie z něj učinila jedno z neděsivějších míst, přezdívané „čarodějnický hrad“. Kdysi byl hrad Moosham sídlem inkvizičního tribunálu proti potírání kacířství. S tím […]

< 9:02 – Boeing letu 175 vráží rychlostí 950 KILOMETRŮ V HODINĚ do JIŽNÍ BUDOVY WTC s ČÍSLEM 2. Mrakodrap je zasažen mezi 78. – 84. PATREM.

< 9:37 – Boeing letu 77 naráží do budovy PENTAGONU.

< 9:59 – jižní věž WTC se HROUTÍ k zemi.

< 10:03 – letadlo na letu číslo 93 padá po údajném BOJI PASAŽÉRŮ S TERORISTY do polí v Pensylvánii. Není jasné, co mělo být CÍLEM tohoto letadla, ani proč se vlastně ZŘÍTILO.

< 10:28 – k zemi se sesouvá severní věž WTC.

< 17:25 – budova WTC s ČÍSLEM 7, která NEBYLA žádným z letadel ZASAŽENA, se hroutí.

Krátce po zásahu dvou letadel do severní a jižní věže WTC se oba mrakodrapy sesouvají k zemi. Proč se ale po více jak osmi hodinách po útoku sype k zemi i budova s číslem 7?

PROČ TAK POZDĚ?

Celý americký vzdušný prostor je uzavřen, všechna letadla musejí okamžitě přistát. V okolí New Yorku a Washingtonu je rozmístěn raketový protiletecký systém a vyhlášena nejvyšší pohotovost. Všechny důležité budovy se evakuují, a to nejen v Americe, ale také v Evropě. Všechna tato opatření ovšem přicházejí tak řečeno s křížkem po funuse.

VLASTNĚ O NIC NEJDE?

New York i Washington jsou pod neustálou obranou, kterou zaručuje letecká základna Andrews. Odsud je možné dosáhnout New Yorku za pouhé 4 minuty. Tak proč se ale po nárazu prvního letadla nic neděje? Po „dlouhých“ 16 minutách naráží druhé letadlo do druhé budovy. Tato doba ale údajně poskytuje dostatek času k vyhlášení vzdušného poplachu a k učinění nezbytných opatření.

Lidé jsou možná v šoku a zmatení, ale profesionální piloti přece mají výcvik, a měli by tak být schopni okamžitého zásahu. Nereaguje dokonce ani Pentagon se svým vlastním protiraketovým systémem, který údajně nemůže přehlédnout žádný podezřelý pohyb v okolním vzdušném prostoru.

Proč vlastně není vyhlášena žádná pohotovost okamžitě po tom, co se první letadlo odchýlilo ze své dráhy?

POHŘBENI ZAŽIVA

Po nárazu letadla do první budovy by měla logicky následovat evakuace sousední jižní věže. Tady jsou ale údajně lidé ujišťováni, že jim nic nehrozí. Ti, kteří se snaží budovu opustit, jsou prý navráceni na svá pracoviště, kde mají zůstat. Proč nedošlo k evakuaci? Lidé zůstávají uvízlí i v domněle bezpečné budově číslo 7, jen o tom zatím nevědí.

Někdo zde totiž už ráno před 7 hodinou vypnul požární signalizaci. Šlo jen o shodu náhod, nebo tady snad komplic útočníků připravil půdu pro věci budoucí? Několik požárů v budově tak zůstává nezjištěných, a později jim je částečně přičítáno zřícení budovy.

Tomu ale málokdo věří.

CO ZBOŘILO TŘETÍ BUDOVU?

Dvě letadla narážejí do dvou budov, které se brzy poté hroutí. Proč ale po více jak osmi hodinách od útoku padá i třetí, nezasažená budova? Jistě, předešlé otřesy při pádu dvou 110 patrových mrakodrapů vysokých 417 metrů (téměř dvě Žižkovské televizní věže) mohly narušit i základy některého z vedlejších domů.

Jenomže třetí zřícená 47 patrová budova s číslem 7, vysoká 228 metrů, není v okolí jediná. Komplex WTC tvoří včetně napadených „dvojčat“ celkem 7 budov. Co tedy rozhodlo o pádu právě této budovy, která navíc se zasaženými mrakodrapy ani nesousedila, ale stála stranou? Jednoznačnou odpověď neumějí podat ani zkušení architekti a stavaři.

Konečně, ti si prý neumějí vysvětlit ani způsob sesypání dvou zasažených budov.

Čeho se týkají jejich podezření a pochybnosti?

Záběry těsně po nárazu

NEDAJÍ SE ODBÝT!

„Z mého hlediska nebyly a nejsou otázky kolem 11. září zodpovězeny,“ nechává se slyšet JESSE VENTURA (*1951), bývalý guvernér amerického státu Minnesota. „I žák šesté třídy vidí, že budova se řítí prakticky rychlostí volného pádu souměrně a plynule a že to není normální průběh,“ komentuje zřícení třetí, nezasažené budovy americký architekt s dvacetiletou praxí, RICHARD GAGE.

Zřejmě jako úplně první ze všech ale poukazuje na nesrovnalosti při událostech 11. září současný kanadský novinář MICHEL CHOSSUDOVSKY. Stojí snad podle něj za vším americký prezident GEORGE W. BUSH (*1946)?

A o čem to mluví americký novinář ALEXANDER JONES (*1974), provozovatel rozhlasové show v Texase, když už v červenci 2001 naznačuje, že vláda USA nejspíš „spáchá teroristický akt na vlastním obyvatelstvu“?

Podle Jonese stojí za většinou teroristických útoků 20. a 21. století právě vláda Spojených států. Kde ale tito odpůrci oficiálních výsledků šetření berou svou jistotu?

MŮŽE ZA TO OHEŇ?

Jak se mohly dva obří mrakodrapy s ocelovou konstrukcí sesypat, jako by byly jen z písku? Podle oficiálních zpráv za to prý může oheň, ještě navíc živený leteckým palivem. Jesse Ventura k tomu ale říká: „Letecké palivo je ze čtyř pětin petrolej což není látka, která by hořela při vysoké teplotě…“ Navíc první budova se hroutí jen asi pouhou hodinu po nárazu a druhá padá po hodině a půl.

To je prý příliš krátký čas na to, aby oheň mohl roztavit mohutné ocelové konstrukce nesoucí mrakodrapy každý o váze 450 000 tun.

„Nikdy dříve není v historických záznamech zachycen případ, že by oheň zavinil pád budov s ocelovou konstrukcí způsobem, jakému tomu bylo v případě těchto dvou budov,“říká Ventura.

KDO JINÝ NEŽ TERORISTÉ?

Na záznamech zachycujících pád dvou mrakodrapů i třetí nezasažené budovy je jasně vidět, že všechny tři domy se řítí k zemi takřka volným pádem, který netrvá snad ani 10 sekund. Přitom se stavby nezvrátily, jak by se prý dalo očekávat, ale sesypaly se jako podťaté „Pokud se budova řítí v důsledku přirozených procesů, padá ve směru nejmenšího odporu.

Je nemožné, aby se zhroutila sama do sebe,“ vysvětluje architekt Richard Gage. V budově 7 je sice údajně několik malých požárů, ale ty by prý silnou ocelovou konstrukci nemohly v žádném případě poškodit. Proč se oficiální vyšetřování nevěnuje intenzivněji nepochopitelnému pádu třetí budovy? Podle mnoha architektů s bohatou praxí je její zřícení za uváděných okolností nemožné.

Celé to prý připomíná spíše řízenou demolici než nehodu.

Začínají se množit názory, že 11. září 2001 nešlo o žádný teroristický útok. Kdo jiný by ale mohl mít zájem na zničení Světového obchodního centra?

INTERVIEW PO ÚDAJNÉ SMRTI

První jména atentátníků, ABDUL AZÍZAL OMARI z letu 11 a SALEMAL HAZMI z letu 77, jsou vyšetřovatelům FBI známa hned druhý den po útocích. Přitom na seznamu cestujících se údajně tato jména vůbec nevyskytují. Jak je tedy FBI zjistila? Podezření budí i nalezený pas jednoho z údajných teroristů, MUHAMMADA ATTY z letu 11. Jak mohl zůstat pas v troskách hořícího letadla nepoškozený?

A podle čeho vlastně vyšetřovatelé určili identitu teroristů, když se prý jejich těla nenašla? Další šok přichází záhy. Abdul Azíz al Omari má údajně poskytnout krátce po útoku rozhovor pro britské noviny The Telegraph. Nemá ani zdání, jak ovládat letadlo.

Salem al Hazmi prý zase poskytuje rozhovor britskému The Guardian.

I dalších sedm obviňovaných atentátníků z 19 má být údajně naživu i po 11. září a tvrdí, že s útoky nemají nic společného. Ukradl jim snad někdo identitu? Ale proč?

UKRADENÝ PLÁN?

Dokonale zorganizovaný teroristický útok, k jakému došlo 11. září, se nedá naplánovat přes noc. Přípravy na složitou operaci by prý musely probíhat až několik let. Je ale vůbec možné, že by dokonalé americké rozvědce něco takového uniklo? V roce 1995 je prý na Filipínách odhalen plán na teroristický útok s názvem „Operace Bojinka“.

Jeho cílem mají být údajně Světové obchodní centrum v New Yorku, Pentagon a Bílý dům. A prostředky k útoku? Unesená cestovní letadla! Dokumenty o chystaném útoku má tehdy převzít FBI (Federální úřad pro vyšetřování) i CIA (Ústřední zpravodajská služba). Proč by se po šesti letech teroristé vraceli ke starému a již odhalenému plánu?

Mohl snad někdo jejich připravený plán jen „okopírovat“, přičemž podezření by pak padlo na původní autory?

ÚTOK NA OBJEDNÁVKU?

Veškerá obvinění za útoky padají na teroristickou síťalKáida s USÁMOU BIN LÁDINEM (*1957) v čele. Ten se prý také k útokům hrdě hlásí. Mohlo by se zdát, že vše je jasné.

Po událostech z 11. září se ovšem několik lidí pozastavuje nad dřívějšími přátelskými styky mezi prezidentem Bushem a Usámou bin Ládinem. Předešlé přátelské i obchodní kontakty obou rodin budí podezření, ke kterému se ale oficiálně nechce nikdo vyjadřovat.

Navíc vychází najevo, že ihned po osudném 11. září je umožněno všem členům bin Ládinovy rodiny žijícím dosud ve Spojených státech bezpečně opustit zemi, aniž by je kdokoli alespoň vyslechl. Kdo a proč něco takového mohl zařídit?

Mohlo snad být bezproblémové opuštění USA jakýmsi gestem díku za dobře provedenou „zakázku“ nebo za přiznání k cizím zločinům?

VÁLKA JE VÝNOSNÝ BYZNYS

Jedním z nejsilnějších pilířů ekonomiky Spojených států je zbrojařský průmysl. Když není válka, není odbyt zbraní. Proto by prý podle mnoha pobouřených hlasů nebylo nic jednoduššího, než zinscenovat útok proti vlastní zemi, a tím také vyvolat novou válku.

Tentokrát ale údajně nemá jít jen o nějaké „pošťuchování“ s nepřítelem, ale o velkou akci, která zaručí masivní výrobu a odbyt zbraní, a tím také přinese značnou finanční injekci. Úder „nepřítele“ proto musí být natolik zásadní, aby nenechal nikoho na pochybách, že válka je nevyhnutelná.

A jaký by mohl být příhodnější cíl, než právě americké obchodní a politické centrum?

HUSAJN OBĚTNÍM BERÁNKEM?

Přestože se bin Ládin stává oficiálně nejhledanějším zločincem na světě, vypadá to, že jeho dopadení není zas až tak žádoucí. Podle zpráv se má hledaný terorista ukrývat v Pákistánu, kde se nachází i jeho centrála džihádu (muslimská svatá válka – pozn. red.), známá jako al Káida.

Bylo by tedy logické, kdyby válečná odveta směřovala přímo na Pákistán. Proč se ale zbraně Spojených států soustřeďují především na Irák a proč se terčem stává SADDÁM HUSAJN (1937 – 2006), o kterém v souvislosti se zářijovými útoky dosud nebyla řeč? Celý svět najednou mluví o iráckém prezidentu Husajnovi a jeho zločinech a na bin Ládina jako by se zapomnělo.

Má snad jít jen o plán, jak odlákat pozornost od nejhledanějšího zločince, který má zůstat nenalezen?

A co když tady vlastně vůbec nejde o Husajna, ani o bin Ládina, ale o něco docela jiného?

V ZÁPALU ZLATÉ HOREČKY

Vyvolat nenápadně válečný konflikt, oživit zbrojní průmysl a ekonomiku, to vše by do sebe zapadalo. Některým lidem ale stále vrtá hlavou otázka „Proč právě Irák?“. O tuto strategicky významnou oblast plnou zemního plynu a ropy má jistě zájem většina zemí světa. Jenomže irácký prezident moc dobře ví, jakou cenu má černé zlato jeho země a odmítá smlouvat.

A když to tedy nejde po dobrém… Je vojenský vpád do Iráku opravdu jen odvetou za terorismus?

Jedna z konspiračních teorií mluví o tom, že teroristický útok mohl být pouze nafingovaný a měl se stát záminkou pro obsazení „zlaté žíly“ v Iráku, a to nyní dokonce za veřejné podpory jiných zemí.

Válečnou odvetu po 11. září přece nemůže Americe nikdo vyčítat, i když směřuje do země plné ropy a zcela mimo pole bin Ládinovy působnosti.

ŠTĚSTÍ V NEŠTĚSTÍ

Nejen zničení části WTC s sebou nese řadu nejasností. Záhadou zůstává také osud dalších dvou unesených letadel. Unesené letadlo na letu 77 má původně mířit na severní stěnu Pentagonu. Přesto si pilot údajně dává tu práci a obrací stroj o 270 stupňů velice nízko nad zemí. Takový manévr by ovšem svedl jen velice zkušený pilot. Výcvik teroristů by prý na něco takového nemohl zdaleka stačit.

Kdo tedy vlastně letadlo ovládal a proč tak nepochopitelně změnil ještě těsně před nárazem kurz? V zasažené části Pentagonu se nachází úřad námořnictva, kde se právě dávají dohromady důležité účetní dokumenty. Jen jeden den před útokem ovšem oznamuje tehdejší ministr obrany Spojených států, DONALD RUMSFELD (*1932), že se ztratily účetní záznamy o vojenských transakcích.

Uváděná chybějící částka má být 2,3 miliardy dolarů. A najednou je možné svést ztrátu dokumentů na zničení při teroristickém útoku.

Neštěstí přišlo v pravý čas.

BYLO TO VŮBEC LETADLO?

Nejasnosti se vyskytují i okolo samotného nárazu letadla na Pentagon. Podle někoho mělo jít o mnohem menší letadlo, než je Boeing 757, jiní svědci zase uvádějí, že žádné letadlo nebylo vůbec vidět. Objevují se dokonce zmínky o tom, že do Pentagonu nenarazilo letadlo, ale raketa. Neexistují prý žádné důkazy o tom, co do Pentagonu skutečně narazilo.

Oficiálně nalezené trosky stroje údajně ani v nejmenším neodpovídají letadlu vážícímu 100 tun, a dokonce prý ani neodpovídají typu Boeingu 757. Kam například zmizely dva šestitunové motory z oceli a titanu, které má Boeing? Na místě nejsou nalezeny a shořet prý nemohly.

Ani rozsah poškození budov údajně neodpovídá škodám, které by způsobil náraz obrovského letadla.

Události z 11. září okolo Pentagonu jsou možná ještě záhadnější, než samotný útok na WTC.

Škody na budově Pentagonu prý svým rozsahem ani zdaleka neodpovídají škodám, které by napáchal obrovský letoun Boeing 757. A kam se vlastně ztratily dva motory z letadla, které údajně na místě katastrofy nikdo nenašel?

CO SE STALO NA LETU 93?

Nikdo prý neudělal nic proti nárazu dvou letadel do budov WTC, ani proti údajnému útoku na Pentagon. Jediné letadlo, které nedosáhlo svého cíle, je Boeing na letu 93. Co se v tomto případě stalo? Cestující se údajně dávají do boje s teroristy a má se jim snad i podařit znovu převzít moc nad letadlem. Jenomže to pak náhle padá do polí v Pensylvánii.

Trosky letadla a pozůstatky obětí jsou roztroušeny v okolí deseti kilometrů. To ale podle některých domněnek poukazuje na to, že stroj se mohl roztrhnout už ve vzduchu. Jedině tak je prý možné vysvětlit tak rozsáhlou oblast nálezů pozůstatků katastrofy.

Bylo snad letadlo úmyslně sestřeleno, aby nikdo ze zachráněných svědků nemohl mluvit o tom, co se ve vzduchu skutečně odehrávalo?

PROČ TOLIK KOMPLIKACÍ?

Zastánci konspiračních teorií nemluví jen o předem připravené akci řízené z nejvyšších míst úřadů Spojených států, ale poukazují i na nevysvětlitelné chování prezidenta George W. Bushe. Po prvotním rychlém konstatování, že se jedná o teroristický útok al Kaidy a téměř okamžitém uveřejnění jmen teroristů se náhle začínají kupit překážky. Už tak značn ěomezený rozpočet vyšetřovací komise se stále snižuje, postupy při předávání vyšetřovacích dokumentů jsou prý zbytečně složité a zdlouhavé, prezident se údajně za každou cenu snaží dostat svého člověka do vyšetřovací komise… Tím vším jako by se prý prezident snažil celé vyšetřování ovlivnit nebo přinejmenším alespoň zpomalit a zkomplikovat.

CHCEME ZNÁT PRAVDU!

Když není americká vláda ochotná odpovídat na podezíravé otázky, zakládá v prosinci 2005 JAMES FETZER (*1940), emeritní profesor Minnesotské univerzity v Duluthu asociaci Scholars for 9/11 Truth (Vědci pro pravdu o 11. září – překlad red.).

Původní počet 75 univerzitních profesorů se pokouší upozornit na nejasné zákulisí zářijových událostí. V současnosti už existuje podobných organizací několik a hlásí se k nim uznávaní odborníci, studenti, mediální hvězdy i obyčejní lidé, kteří chtějí znát pravdu.

Podle průzkumů americké zpravodajské sítě CBS News si dnes více než polovina Američanů myslí, že vláda skrývá skutečnou pravdu o útocích z 11. září 2001. Jestliže byli zastánci konspiračních teorií o teroristickém útoku na WTC někdy v menšině, nyní tomu tak už není. Existuje snad v pozadí něco, co by mohlo vyvolat skandál dosud nevídaných rozměrů?

Foto: articles.latimes.com a archiv Enigmy

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Obrazem: Nejobludnější zeď v dějinách
epochaplus.cz

Obrazem: Nejobludnější zeď v...

Symbolem železné opony byla zeď, která na...
Největší motýl světa žije jen pár dní!
epochalnisvet.cz

Největší motýl světa žije jen...

V České republice narazíte na motýly, velké...
Bára Kodetová: Koupil jí Pavel Šporcl zlatou klec?
nasehvezdy.cz

Bára Kodetová: Koupil jí...

Jsou to už tři roky, co se PAVEL...
Dana Syslová: Bojí se odmítnout roli
nasehvezdy.cz

Dana Syslová: Bojí se...

V Ulici hraje DANA SYSLOVÁ (72) už...
Nejstarší sýr na světě byl objeven v Egyptě
21stoleti.cz

Nejstarší sýr na světě byl...

Pokud se budeme bavit o Egyptě a tamní...
Rekordní prodej whisky z roku 1926
iluxus.cz

Rekordní prodej whisky z...

Vzácná láhev nejdražší whisky na...
Klasika i nečekané efekty, dekory a barvy
rezidenceonline.cz

Klasika i nečekané efekty,...

Koberce v poslední době...
Kouzelná tři písmenka: R, N, A: Jak stojí za vznikem života?
epochaplus.cz

Kouzelná tři písmenka: R, N,...

Za pozemským životem stojí molekuly...
Aston Martin vyvíjí vlastní ponorku
21stoleti.cz

Aston Martin vyvíjí vlastní...

Většina z nás zná legendární filmy,...
Čeká nás doba neviditelných tanků?
21stoleti.cz

Čeká nás doba neviditelných...

Vývoj zbraní jde mílovými kroky kupředu, a...
Jak se dříve vařilo pivo?
epochalnisvet.cz

Jak se dříve vařilo pivo?

Kdy a kde se vlastně objevilo první pivo? Jak...
TOP 5 nejděsivějších pravěkých monster!
epochaplus.cz

TOP 5 nejděsivějších...

Například takový Argentinosaurus,...