20. ledna 1996: V jižní části brazilské oblasti Minas Gerais pozorují farmáři August a Enrica Rodriguesovi neznámý objekt, který záhadně zmizí.
Domů     Paranormální jevy
4x strašidelné bary Velké Británie: Jezdící nábytek i duchové v každém rohu
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 21.12.2021
3.0tis
Británie je plná strašidelných barů, foto Pixabay
338
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

O Velké Británii se říká, že je zemí duchů a snad každé druhé stavení má vlastní strašidelnou pověst. Zvláštní kategorii pak tvoří bary a hospody, kde bývají paranormální aktivity leckdy zachyceny bezpečností kamerou.

Popworld v Yorku: Černobílý klip z průmyslové kamery zveřejněný v říjnu letošního roku zachycuje interiér klubu právě ve chvíli, kdy manažer, který byl údajně v té době jedinou osobou v budově, opouští místnost.

Po několika vteřinách je vidět, jak se jedna ze židlí sama posouvá po podlaze, zastaví se a pak se několikrát znovu pohne, než video skončí. Video incidentu později Popworld York zveřejní na svých Facebookových stránkách s komentářem:

„Tak to je naposledy, co náš manažer dělá rozvážky sám.“ Poněkud kontroverzní video upoutá pozornost mnohých uživatelů Facebooku, kde v krátké době získá desetitisíce shlédnutí a stovky komentářů. Zatímco někteří věří, že o skutečný projev nadpřirozených sil, další jsou přesvědčeni, že vše bylo zinscenováno a židlí pomocí vlasce ve skutečnosti pohnul kdosi ukrytý za barem.

Lansdowne ve velšském Cardiffu: V červenci 2021 zde bylo natočeno video, na kterém se v přítomnosti manažerky podniku Hayley Budd samovolně pohybuje nábytek. Samotná budova má prý pověst místa, kde k podivným událostem zkrátka dochází.

„Mezi štamgasty se dlouhodobě povídá, že v hospodě straší nějaká žena, a lidé, kteří bydlí v bytech nad hospodou, říkají, že se tam dějí divné věci,“ tvrdí manažerka.

Banshee Labyrinth v Edinburghu: Lidé, kteří v tomto navenek malebném podniku pracují a navštěvují ho, hlásí nejrůznější nadpřirozené jevy, od létajících sklenic po místnosti až po strašidelné zvuky, které lze uprostřed noci slyšet na chodbách.

Budova byla postavena přímo v části nechvalně proslulých edinburských sklepení a kdysi ji navštěvovali nejrůznější neřádi včetně zlodějů, vrahů a dokonce i lovců čarodějnic. Někteří místní proto věří, že duchové, kteří dnes hospodu navštěvují, jsou duchové žen, které byly neprávem obviněny z čarodějnictví a poté odsouzeny k smrti bez možnosti odvolání nebo útěku.

Bar Banshee Labyrinth se nachází nad strašidelnými podzemními chodbami, foto Kjetil Bjørnsrud / Creative Commons / CC BY 2.5

Twa Dogs Inn v Keswicku: Na jaře roku 2021 byla bezpečnostní kamerou natočena anomálie, která vypadá jako postava se dvěma zelenými orby procházející se po pivní zahrádce. Jenže když majitel hostince vyrazil zahrádku zkontrolovat, nic nezvyklého tam nespatřil.

Není to ale první duchařský zážitek. Budova, v níž je hostinec umístěn, má již delší dobu pověst strašidelného domu. Několik zaměstnanců v průběhu let hlásilo, že pozorovali zvláštní zjevení nebo slyšeli kroky z prázdných místností.

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 19.1.2022 1.1tis
Strašidelné zrcadlo z domu z poloviny 19. století jeho majitelé věnují blízkému hotelu. Netrvá dlouho a hosté pokoje, ve kterém je zrcadlo umístěno, si začnou stěžovat na řadu paranormálních úkazů. Věci naberou dramatický spád poté, co se jeden z hostů pokusí u zrcadla provést seanci.     Internetový magazín Supernatural Magazine před lety informoval o […]
od Dalibor Vrána 18.1.2022 1.7tis
V jihovýchodní části Irska na poloostrově Hook stojí malebný zámeček Loftus Hall, který ročně navštíví tisíce turistů. Většina návštěvníků je fascinována jeho architektonickými skvosty i pohnutými dějinami. Jenže uvnitř zámeckých zdí se nachází i něco mnohem temnějšího. Stíny minulosti tu nejsou jen pouhým slovem, ale nebezpečnou realitou! Zámek Loftus Hall je často spojován s projevy […]
od Eva Soukupová 17.1.2022 2.6tis
Zrcadlo se sklem natřeným načerno mělo údajně sloužit spiritistům ke komunikaci se záhrobím. Ti, kteří do něj pohlédnou, prý spatřují nevýslovnou hrůzu. Někteří dokonce při pohledu na temné sklo prokletého zrcadla propadají panických záchvatům. Americký vyšetřovatel paranormálních jevů Greg Newkirk (*1984) provozuje muzeum, v němž vystavuje strašidelné či prokleté objekty. Od ženy, kterou uvádí pouze […]
od Matěj Soukup 16.1.2022 3.0tis
Pokud jste fanoušky hororů, při návštěvě Benátek byste kromě samotného města neměli minout malý ostrov rozkládající se poblíž. Na ostrově Poveglia totiž údajně obchází mnoho přízraků těch, kteří na ostrově zemřeli. Ostrov je plný obětí epidemií a krutých lékařských experimentů. ÚTOČIŠTĚ BĚHEM VÁLEK S TURKY Na ostrově poblíž Benátek bylo v průběhu staletí zřízeno útočiště […]
od Matěj Soukup 15.1.2022 3.0tis
Hotel Shelbourne v hlavním městě Irska Dublinu je impozantní stavbou z poloviny 19. století a mezi turisty se těší velké oblibě. Jeho více než 250 pokojů slouží od roku 1824 generacím návštěvníků a hotel je tak významný, že se v něm dokonce 2018 uskutečnilo losování finále fotbalové Ligy národů. Hotel má ovšem i jednu stránku, […]