reklama
24. června 1947: Americký pilot Kenneth Arnold (1915–1984) ze svého letounu v blízkosti pohoří Mount Rainier ve Washingtonu pozoruje neidentifikované létající objekty. Jeho svědectví dává vzniknout označení „létající talíře“.
Domů     Paranormální jevy
4x strašidelné bary Velké Británie: Jezdící nábytek i duchové v každém rohu
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 21.12.2021
3.0tis
Británie je plná strašidelných barů, foto Pixabay
338
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

O Velké Británii se říká, že je zemí duchů a snad každé druhé stavení má vlastní strašidelnou pověst. Zvláštní kategorii pak tvoří bary a hospody, kde bývají paranormální aktivity leckdy zachyceny bezpečností kamerou.

Popworld v Yorku: Černobílý klip z průmyslové kamery zveřejněný v říjnu letošního roku zachycuje interiér klubu právě ve chvíli, kdy manažer, který byl údajně v té době jedinou osobou v budově, opouští místnost.

Po několika vteřinách je vidět, jak se jedna ze židlí sama posouvá po podlaze, zastaví se a pak se několikrát znovu pohne, než video skončí. Video incidentu později Popworld York zveřejní na svých Facebookových stránkách s komentářem:

„Tak to je naposledy, co náš manažer dělá rozvážky sám.“ Poněkud kontroverzní video upoutá pozornost mnohých uživatelů Facebooku, kde v krátké době získá desetitisíce shlédnutí a stovky komentářů. Zatímco někteří věří, že o skutečný projev nadpřirozených sil, další jsou přesvědčeni, že vše bylo zinscenováno a židlí pomocí vlasce ve skutečnosti pohnul kdosi ukrytý za barem.

Lansdowne ve velšském Cardiffu: V červenci 2021 zde bylo natočeno video, na kterém se v přítomnosti manažerky podniku Hayley Budd samovolně pohybuje nábytek. Samotná budova má prý pověst místa, kde k podivným událostem zkrátka dochází.

„Mezi štamgasty se dlouhodobě povídá, že v hospodě straší nějaká žena, a lidé, kteří bydlí v bytech nad hospodou, říkají, že se tam dějí divné věci,“ tvrdí manažerka.

Banshee Labyrinth v Edinburghu: Lidé, kteří v tomto navenek malebném podniku pracují a navštěvují ho, hlásí nejrůznější nadpřirozené jevy, od létajících sklenic po místnosti až po strašidelné zvuky, které lze uprostřed noci slyšet na chodbách.

Budova byla postavena přímo v části nechvalně proslulých edinburských sklepení a kdysi ji navštěvovali nejrůznější neřádi včetně zlodějů, vrahů a dokonce i lovců čarodějnic. Někteří místní proto věří, že duchové, kteří dnes hospodu navštěvují, jsou duchové žen, které byly neprávem obviněny z čarodějnictví a poté odsouzeny k smrti bez možnosti odvolání nebo útěku.

Bar Banshee Labyrinth se nachází nad strašidelnými podzemními chodbami, foto Kjetil Bjørnsrud / Creative Commons / CC BY 2.5

Twa Dogs Inn v Keswicku: Na jaře roku 2021 byla bezpečnostní kamerou natočena anomálie, která vypadá jako postava se dvěma zelenými orby procházející se po pivní zahrádce. Jenže když majitel hostince vyrazil zahrádku zkontrolovat, nic nezvyklého tam nespatřil.

Není to ale první duchařský zážitek. Budova, v níž je hostinec umístěn, má již delší dobu pověst strašidelného domu. Několik zaměstnanců v průběhu let hlásilo, že pozorovali zvláštní zjevení nebo slyšeli kroky z prázdných místností.

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 24.6.2022 407
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů. Během prací dva hlídači […]
od Pavel Polcar 23.6.2022 207
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 1. část Cesta duchů, A75 od Gretny po Annan Jen na skotské straně hranice je trasa pověstná extrémně špatně osvětlenou silnicí. Od Gretny po Annan si mohou tmavé cesty pohrát s myslí člověka a vyvolají obzvláště děsivé představy. Zejména paranormální minulost této silnice je velmi dobře známa. Policie […]
od Dalibor Vrána 22.6.2022 1.8tis
Koncem podzimu 1974 se tehdy ještě začínající spisovatel Stephen King (*1947) trápí se svou novou knihou. Spolu s manželkou Tabithou (*1949) jedou na výlet do Boulderu v Coloradu. Netuší, že mu to změní jak kariéru, tak vlastně i celý život… Místní dají Kingovým tip, ať vyrazí do hor, pročistit si hlavu. Stephenovi to přijde jako […]
od Eva Soukupová 22.6.2022 1.9tis
Panenka, kterou proslavila především filmová franšíza V zajetí démonů, je hollywoodskými tvůrci označovaná za nejnebezpečnější předmět, s jakým se kdy dvojice démonologů Warrenových setkala. Skutečný příběh posedlé panenky je přinejmenším stejně děsivý jako ten ze stříbrného plátna. V roce 1952 zakládá manželská dvojice Edward Warren Miney (1926–2006) a Lorraine Rita Warren (1927–2019) Společnost pro psychický výzkum […]
od Dalibor Vrána 21.6.2022 2.7tis
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Stalo se přesně tohle i slavnému herci? Mýtů opředených kolem zrcadel existuje spousta. Nahlédnete do něj prý […]