Naše země je bohatá nejen na krásné památky, ale také na magická místa, kde se dějí doslova zázraky!
1
Kde se vzal na Vyšehradě Čertův sloup?
Že v hektickém hlavním města Česka jen stěží najdeme klidné, pozitivní energií doslova přesycené místo? Ale ano. Zřejmě není náhodou, že právě na Vyšehradě se naši předci usídlili již ve třetím tisíciletí před naším letopočtem.
Odtud měla bájná Libuše prorokovat Praze slávu. První hrad ale na ostrohu nad soutokem Vltavy a Botiče vyrostl až v 10. století. Od 11. zde sídlila přemyslovská knížata.
Tvrdí se, že se na Vyšehradě křižují siločáry, tedy energetické toky, a zdejšímu geniu loci přidává i řada tajemných památek či zákoutí. Vévodí jim Čertův sloup, o jehož původu nemáme dodnes zcela jasno.
Mohlo by jít o úhelný kámen, zbytek slunečních hodin, nebo sloup zasvěcený bohyni Moraně, který stával na pražské Moráni?
2
Nejmagičtější místo Česka? Panenský Týnec!
Co na tom, že s jistotou neznáme přesný rok jeho založení. Když loni agentura CzechTourism vyhlásila soutěž DestinaCze, Panenský Týnec ji s přehledem v kategorii magických míst opanoval.
Nenápadný městys v okrese Louny totiž ukrývá monumentální torzo gotického chrámu Panny Marie. Stavět se začal přibližně v roce 1316, ale po požáru k němu náležícího kláštera v roce 1382 se stavba zastavila.
Dnes nám zůstalo 21 metrů dlouhé kněžiště vysoké úctyhodných 20 metrů. Z třílodní části zbyla jen jižní zeď s portálem, část západní zdi a základy dalších částí.
Ohromný chrám podle psychotroniků leží v energetickém poli o tvaru kříže, respektive přesně v jeho středu. Síly se tak ještě znásobují! Místo tak léčí deprese a není divu, že se zde ročně nechá oddat více než 80 zamilovaných párů.
3
Legenda ze svatého Hostýna
Roku 1241 se na Hostýnském vršku ukrývají celé rodiny před drancováním Tatarů. Vypadá to, že jsou v relativním bezpečí, jenže na kopci chybí to základní – voda. A tak se vroucně modlí k Panně Marii.
Stane se zázrak a ze země vytryskne pramen a navíc bouře nepřítele zažene. Tak to alespoň praví legenda. Na místě se zrodí významné mariánské poutní místo, jehož tradice neumírá ani dnes. O tom, že jde o místo nabité energií, není sporu.
Možná ji vycítili již pravěcí lidé, když si nedaleko odtud zbudovali významné hradiště.
4
Andělská energie
Pozitivní energii můžete načerpat také na malebně znějícím místě jménem Andělská hora. Kopec na úpatí Doupovských hor zve do rozvalin kdysi mocného hradu ze 14. století.
Na přelomu 15. a 16. století se hrad dočkal gotické přestavby a později v něm ještě vyrostl renesanční palác. Andělská hora kromě pozitivní energie oplývá i několika konstrukčními raritami.
Palác je pětiúhelníkový a severní předhradí nad srázem místo hradby chránila jen dřevěná palisáda.
5
Santiniho majstrštyk na Zelené hoře
Tři, pět, sedm, dvanáct a další. Poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou symbolikou čísel přímo čiší. Na místo borového lesa na kopci vyroste duchovní místo, které údajně koncentruje energie.
Geniální stavební počin česko-italského architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela (1677–1723) vzdává hold českému světci. Často se zde opakuje číslo pět, tedy počet hvězd, které se měly objevit nad Nepomuckého mrtvým tělem. Trojka pak odkazuje na svatou Trojici.