7. prosince 1941: Probíhá japonský útok na americkou základnu Pearl Harbor. Dodnes se spekuluje, že ho vyvolala sama americká vláda.
Domů     6 tajemných jevů na pomezí života a smrti
6 tajemných jevů na pomezí života a smrti
od 10.11.2022
1.8tis
204
SDÍLENÍ
1.8tis
ZOBRAZENÍ

Mezi málo známý, ale poměrně častý jev, patří takzvaný sdílený zážitek smrti. Jde o stav, kdy s umírajícím zakouší jeho prožitek blízkosti smrti i někdo z jeho zcela zdravých členů rodiny či kamarádů. Někdy dokonce stejně jako by sám umíral.

1

Prožila skon s manželem

Jistá Američanka ze státu Georgia vzpomíná, že v momentě, kdy její manžel umírá, jí před očima „proběhne“ celý jeho předchozí život.

reklama

Jiná Američanka – profesorka lékařství, kdysi spatří během oživování své nemocné matky, jak sama opouští tělo a dívá se na sebe „od stropu“, jak oživuje svého rodiče. Co způsobuje tyto záhadné zkušenosti?

2

Světlo nad dědečkem

Že se sdílené zážitky smrti nevyhýbají ani naší zemi, dokazuje svědectví Čecha Jaroslava z Benešovska, narozeného v 70. letech minulého století.

reklama

Muž s matkou stojí u postele jejich umírajícího dědečka a společně s ní údajně spatří, jak se nad dědovou postelí rozzáří kulaté světlo neznámého původu. Divný jev prý trvá několik minut.

Díky silné víře v boha si ho později Jaroslav vysvětluje jako znamení shůry, ale podobný fenomén zaznamenají také badatelé zabývající se prožitky blízkosti smrti.

3

Když duše vyletí z těla

Stav „společné“ smrti prožívají v minulém století jeptiška a kněz pocházející z Jihoafrické republiky. Vlivem nešťastné souhry se stanou ve stejném voze oběťmi nehody. Oba mají téměř současně zástavu srdce a prožijí klinickou smrt.

reklama

Když se je podaří přivést k životu, oba – každý nezávisle – popíší identické prožitky, včetně jejich tvrzení, že se po nehodě setkaly jejich duše.

4

Poslední rozloučení

Obraz na zdi sebou zatřese a pak spadne k zemi. Tento jev by mělo hodně záhadologů za klasický projev poltergeista (paranormální jev), ale děje se i ve chvíli, kdy někdo v domě zemře.

Stejně tak se z ničeho nic v domech rozléhají rány neznámého původu či se pohybují věci. Doba tohoto podivného řádění přesně odpovídá chvíli, kdy člověk zemře. Jde o poslední rozloučení ducha mrtvého?

5

Duch, nebo jen optický klam?

Mnoho lidí, kteří stojí u smrtelných postelí svých příbuzných a přátel, líčí, že viděli takzvanou fantomovou postavu umírajícího. Jde o podivný, těžko postřehnutelný průhledný obraz daného člověka.

Pro jedny se jedná o ducha, jiní ho zase považují za „otisk reality“, tedy obraz, který byl k vidění v minulosti. A skeptikové? Ti se přiklánějí k tomu, že jde o hromadnou halucinaci či optický klam.

6

U mrtvého číhá strach

Že se v okolí umírajících odehrávají podivné jevy, tvrdí mnozí lidé. Svědci prý cítí náhlý pokles teplot, některým jde prý od úst pára. Anebo zaregistrují v blízké místnosti zastavení natažených hodin.

Ti senzitivnější mluví o tom, že se barevně mění aura (energetické pole okolo živých organismů) umírajícího. Podivně se prý chovají i zvířata. Jde o energetické projevy přechodu na „onen“ svět?

Foto: PX FUEL
reklama
Související články
od 7.12.2022 536
„Když jsem vyrůstal, moje ložnice byla jediná, která směřovala do přední části domu/ulice. Bylo mi asi 8 nebo 9, tehdy jsem se probudil a táta mi klidně, ale pevně řekl, abych vstal, šel do koupelny a zavřel dveře. Byl jsem naštvaný, protože jsem napůl spal, ale poslechl jsem ho,“ začíná své vyprávění Mike. Mike se domníval, že byl zřejmě u
od 7.12.2022 940
Psal se rok 1987, poledne 12. července. Posádka vrtulníku Mi-24D s imatrikulačním číslem 0220 v Božicích na Znojemsku dostává rozkaz k hotovostnímu vzletu. Radiolokátory československé protivzdušné obrany objevily neznámý objekt nad Rakouskem, který si to namířil k naší státní hranici. Brzy nato hranici překročil. Podle parametrů se zdálo, že jde o zbloudilý sportovní letoun. Vzápětí došlo
od 7.12.2022 940
„Náš sprievodca kliesnil mačetou cestu, aby sme sa mohli dostať k budove medzi stromami, ktorá vyzerala ako pyramída,“ napísal o objavení strateného mayského mesta v roku 1939 americký archeológ John Lloyd Stephens (1805-1852). „Narazili sme na sochu muža, zvláštne a bohato oblečeného, s prísnou tvárou, ktorá vyvolávala hrôzu. Jediné zvuky tu vydávali opice v korunách stromov, ktoré sa nám
od 6.12.2022 1.9tis
Rasa podivně malých lidí, objevená před dvaceti lety na ostrově Flores, zde možná v ústraní přežívá dodnes. Tuto domněnku ve své nové knize vyslovuje uznávaný kanadský antropolog Gregory Forth. Opírá se mimo jiné o očitá svědectví ostrovanů, kteří čas od času hlásí pozorování „opičích lidí“. Archeologické výzkumy v posledních letech prokazují, že v dávných dobách Zemi obývalo mnoho různých druh
od 5.12.2022 2.5tis
Během druhé světové války se odlehlá vesnice ve Švýcarsku stala místem podivných událostí, a to když tam zůstala britská rota vojáků. Nejprve začalo mizet dřevo, následovaly plachty a cennosti, až jednoho dne zmizelo dítě. Když pak zmizelo více dětí a také řadový voják z britské společnosti, po okolí se rozšířily zvěsti o monstru. [cap