Dispečeři se už několik dlouhých minut snaží navázat spojení s letadlem společnosti Transocean Airlines. Marně. Jako kdyby se po něm slehla zem. „Další oběť Ďáblova moře?“ ptají se sami sebe.
V oblasti východně od japonských ostrovů, kudy letoun zrovna prolétá, se totiž záhadně ztrácí jeden stroj za druhým. Místu se proto začne přezdívat asijský bermudský trojúhelník.
Kapitán velké zaoceánské lodi je jako u vytržení. Kontrolky na řídicí desce létají zprava doleva, jako kdyby se zbláznily. Stejné je to s čísly na monitorech. Kapitán proto z přihrádky vytáhne kompas. „Snad alespoň ten bude fungovat,“ zadoufá.
Také magnetická střelka ale běhá po ciferníku jako smyslů zbavená. Loď se totiž nachází v oblasti mezi Guamem, Filipínami a ostrovem Jamatai. Zdejšímu moři se říká různě – nejčastěji ale Ďáblovo nebo Dračí.
Rozhodně nejde o místo, kudy byste se chtěli dobrovolně plavit. „Dochází zde k výpadkům komunikačních zařízení i rušení signálu,“ upozorňuje český záhadolog Arnošt Vašíček (*1953). Zřejmě i proto v lokalitě zmizí bezpočet letadel a lodí.
Staňte se naším Premium čtenářem a odemkněte si tento i tisíce dalších skvělých článků.
Navíc od nás obdržíte i celou řadu hodnotných bonusů!
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.