V sedmnáctém století se v anglickém hrabství Lincolnshire odehrál proces s údajnými čarodějnicemi z Belvoiru. Událost byla pojmenována podle zámku Belvoir, kde došlo k záhadnému úmrtí bratrů Henryho a Francise, dědiců hraběte z Rutlandu.
Ze smrti sourozenecké dvojice a dalších útoků proti hraběcí rodině byla obžalována jistá Joan Flower spolu s dcerami Philippou a Margaret. Jednalo se o bylinkářky, které po jistou dobu pracovaly na zámku Belvoir jako služebné.
Pozadí procesu
Tento čarodějnický proces byl specifický tím, že započal až několik let po odchodu Joan Flower a jejich dcer ze zámku Belvoir. Je dost možné, že tento proces byl iniciován jinými čarodějnickými procesy, které nešťastné hraběcí rodiče inspirovaly.
Objevují se rovněž hlasy, že v pozadí událostí byl i někdo další, kdo se snažil svalit vinu za smrt obou bratrů na zmíněné ženy. Žaloba dále obviňovala matku s dcerami i z toho, že kouzly způsobily další neplodnost hraběcího páru.
Zatčení a vyšetřování
Ženy byly zatčeny a převáženy k soudu. Během transportu však došlo k bizarní smrti Joan Flower. Podle pověsti si vyžádala improvizovaný obřad eucharistie. Podstatou tohoto křesťanského obřadu je rituální konzumace chleba a vína.
Chtěla tím prý dokázat svoji nevinu. Při konzumaci chleba však náhle umírá. Šlo o udušení jídlem, kdy kousek chleba zablokoval nešťastnici dýchací cesty? To už se asi nikdy nedozvíme.
V každém případě tento způsob smrti Joan Flower byl v očích jejich soudců přiznáním viny. K trestu smrti oběšením byly později odsouzeny i její dvě dcery.
Kromě přiznání vynuceného mučením neexistovaly exaktní důkazy o podílu obviněných žen na skutcích, ze kterých byly obžalovány.