Velké turnaje jsou vždy vítaným svátkem pro milovníky toho daného sportu. Výjimkou nebylo ani loňské mistrovství světa ve fotbale, které nakonec ovládla favorizovaná Argentina.
Mnozí však naznačují, že jí k vítězství nepomohly jen schopnosti hráčů a taktický um trenéra, ale také věci mnohem tajemnější a méně měřitelné. Skutečně stály za zády fotbalistů i čarodějky?
Legendární argentinský fotbalista Lionel Messi (*1987) zvedá nad hlavu velký zlatý pohár a definitivně tak zpečetí vítězství svého týmu na mistrovství světa 2022. Fotbalový svět slaví.
Ulice hlavního argentinského města Buenos Aires jsou plné lidí, kteří se radují a prožívají splněný sen. Oslavují hráče, trenéra i celý realizační tým.
Ve svém domě v Messiho rodném městě Rosario se zeširoka usmívá i středoškolská učitelka Rocío Cabral Menna. Věří, že i ona k vítězství přispěla svým malým dílem.
Před utkáním totiž provedla magický rituál, jehož cílem bylo odstranit z hráčů, a z Messiho především, všechny zlé kletby a naopak jim přinést štěstí. Nebyla jediná. Může magie opravdu pomáhat sportovcům?
Stále populárnější
Když jsme před časem psali o tom, jak se čarodějky a čarodějnice svým údajným uměním snaží zasahovat do prezidentských voleb v USA, bylo zřejmé, že je fenomén lidové magie skutečně rozšířený.
Nedávný fotbalový turnaj ovšem ukázal, že je rozšířený doslova po celém světě a že lidí, kteří se magií zabývají, stále přibývá. Zatímco u nás to jsou prostě „čarodějnice“, v Jižní a Střední Americe mají hned několik skupin lidí, kteří se magií zabývají. Tzv.
curanderos se kupříkladu zabývají hlavně léčením a bílou magií, která je spíše ochraňující. Šamani se snaží žít v rovnováze mezi dobrem a zlem a často inklinují k přírodním zákonům.
Tzv. brujas se pro změnu neštítí ani kleteb nebo nejrůznějších zlých kouzel a tajemných rituálů včetně vyvolávání bytostí z jiných světů. A ačkoliv dříve to nebylo tolik zvykem, v současnosti se všichni stále častěji věnují i oblastem, jako je například sport.
Vlna magické podpory
V případě fotbalového šampionátu začala komunita argentinských čarodějek (které si zde všechny říkají brujas bez ohledu na typ magie, který provozují) naplno pracovat především po senzační prohře jejich národního týmu se Saúdskou Arábií.
Tehdy se mezi nimi začalo mluvit o kletbě, která musí být zlomena. „Věděla jsem, že ho sama nevyléčím,“ říká čarodějka z Buenos Aires Magalí Martínez, které se po prohraném zápase zdál sen, v němž byl Messi zasažen temnou kletbou zvanou jako „zlé oko“.
Když si to ověřila magickým rituálem, oslovila na sociálních sítích další kolegyně. Její původní tweet nakonec sdílely tisíce lidí, kteří napnuli svou energii k tomu, aby na dálku týmu pomohli a aby očistili nejlepšího hráče od negativních vlivů.
Záhy vznikla dokonce zvláštní skupina La Brujineta, která se o tým starala. Pomohlo to? Těžko říci. Faktem nicméně je, že tým od té doby neprohrál.
Svět magických bitev
Průběh magických rituálů zaměřených na ochranu sportovců je vlastně stejný jako kouzla na ochranu kohokoliv jiného. Nechybí svíčky, obřadní pálení papírků s negativními informacemi a rituální předávání pozitivní energie nebo naopak odsávání energie negativní.
„Vstřebáváme všechny špatné vibrace. Hodně nás to vyčerpává, protože to jsou často veřejně známé osobnosti, které mají hodně negativní energie,“ říká zmíněná čarodějka Cabral Menna.
Ta přitom potvrzuje, že častou praxí je i snaha očarovat hráče soupeře, u fotbalu nejčastěji brankáře. Zároveň je podle ní jisté, že prakticky každý velký tým či slavný sportovec má za sebou řadu čarodějek a čarodějů, kteří se mu na dálku snaží pomoci.
Čím více jich je a čím jsou silnější, tím větší naději mají, že uspějí proti těm ostatním. Odehrává se tedy nakonec v pozadí sportovních klání zpravidla i klání magické?
Čarodějnice Alexandra Schránilová
Před desetiletími byla nadějnou herečkou, která dostala roli Hedviky v první hře slavného Divadla Semafor. V roce 1968 se ale odstěhovala do Německa a začala se věnovat trochu jiné činnosti. Co přesně se stalo s Alexandrou Schránilovou?
Dcera českého herce Raoula Schránila (1910–1998) se v Německu doslova nadchla pro čarodějnictví. Podle dostupných informací studovala především díla britského okultisty Aleistera Crowleyho (1875–1947) a mnoha dalších. Sama chtěla hlavně pomáhat.
Netrvalo dlouho a bývalá herečka si změnila jméno na Xandra. V Německu se nadchla pro čarodějnictví, kterým se postupně začala profesionálně živit – numerologie, astrologie apod.
Traduje se, že Xandra dokázala pomoci s čímkoliv, především však měla být skutečně schopnou věštkyní. Budoucnost předvídala z čísel, karet, ruky či hvězd. Disponovala opravdu magickými schopnostmi, nebo jen využívala svého hereckého talentu?