Parník jménem Waratah vyplul koncem července roku 1909 z jihoafrického Durbanu. Na jeho palubě bylo 211 lidí. Tento parník byl, díky osmi vodotěsným komorám, podobně jako i známý Titanic považován za naprosto bezpečný a tudíž nepotopitelný.
Osudné jméno?
Zajímavá je již sama skutečnost, že jméno parníku, které vzniklo podle názvu květiny rostoucí v Novém Jižním Walesu v Austrálii, neslo rovněž i několik jiných lodí, jejichž osud byl vždy nakonec tragický…
Důrazné varování
Cosi nedobrého v souvislosti s osudem tohoto parníku velice pravděpodobně tušil jeden z budoucích pasažérů lodi jménem Claude Sawyer.
Ten se později přiznal, že ho ke změně plánu přinutil muž, držící v ruce zkrvavený meč, který se mu několikrát zjevil během spánku. Zjevení působilo velmi naléhavým dojmem, a tak to pan Sawyer považoval za varování před něčím zlým.
Parník mizí beze stopy
A zřejmě udělal velice dobře, jelikož loď, která 26. července 1909 opustila Durban, už nikdy nedoplula do svého cíle.
Naposledy byla o den později viděna jiným parníkem, podle jehož svědectví byla v té době loď v naprostém pořádku a na moři nehrozila ani žádná bouře nebo nějaká jiná nebezpečná situace.
Paranormální aktivity?
Loď tohoto jména měla do Kapského Města dorazit 29. července, avšak zcela beze stopy již navždy zmizela. Nikdy nebyla nalezena ani jediná část vraku tohoto parníku nebo tělo některého z cestujících či členů posádky. Co se tedy ve skutečnosti vlastně stalo?
Proč se nikdy nenašel jediný důkaz o ztroskotání tohoto parníku? Mohou snad za jeho záhadným zmizením stát nějaké paranormální síly?