Všechno začalo v roce 1926, kdy se úspěšný řecký průmyslník Ioannis Longos rozhodl, že si vybuduje důstojné sídlo hodné jeho podnikatelských úspěchů. Právě se přestěhoval do města Soluň a rychle se pustil do realizace svého záměru.
Objekt navrhl proslulý italský architekt, stavební práce odvedla seriózní místní firma. Něco se však nepovedlo… Co to bylo?
Stavba takzvaného Červeného domu byla dokončena v roce 1928. Objekt se nacházel na prestižní soluňské adrese, a to přímo v srdci tohoto živého města. Lidé však namítali, že to nemusí být zrovna šťastná lokalita. Proč?

Parcela na bývalém požářišti
Pozemek, na kterém dům vyrostl, patřil totiž k oblasti, kterou zasáhl v roce 1917 obrovský požár. Popelem lehne na 9500 domů, desítky tisíc obyvatel ztratí střechu nad hlavou. Byl to snad důvod, proč Červený dům brzy získal pověst prokletého místa?

Jisté je, že po nastěhování začala na podnikatelské aktivity jeho majitele dopadat jedna rána za druhou. Postupný úpadek původně prosperující textilní firmy završil požár jeho hlavní továrny v makedonském městě Naousa. Za několik let zdrcený továrník předčasně umírá.
Chátrající sídlo upírů
Krásný a zajímavý dům se stal prokletým. Šeptalo se, že zde žijí upíři a další děsivé entity. Někteří badatelé se však domnívali, že příčina obav z této stavby souvisela zejména s originálností budovy.
Její fasáda byla rovněž vyvedena v barvě, která nebyla v Řecku vůbec obvyklá. Buď jak buď, v roce 1931 zbankrotovala i firma, která dům postavila. Objekt chátral a skončil jako zástava u hypoteční banky.

Záchranu přineslo až zařazení objektu na seznam řeckých stavebních památek. Došlo k němu v roce 1983. Říká se, že do 21. století už kletba Červeného domu neprostoupila.
V každém případě je tato zajímavá budova ve výčtu záhadných míst, které byste měli v řecké Soluni vidět.