Píše se rok 1957 a nad Filadelfií v USA se pevně drží zimní počasí. Jeden z místních se vrací automobilem domů a vidí nedaleko silnice zaběhnout do lesního podrostu zajíce.
Muž dobře ví, že všude v okolí jsou nastražené zvířecí pasti, rozhodne se proto vystoupit a podívat se, jestli mu nebude přát štěstí. Nepřálo, namísto lapeného zajíce objevil muž totiž mnohem zrůdnější nález.
Ve křoví se zděšením nalezl rozkládající se ostatky malého dítě uložené v krabici oděvní společnosti JC Penney. Nalezené ostatky byly následně městem pohřbeny na nedalekém hřbitově Ivy Hill.
Ovšem i dnes, po více než šedesáti letech nikdo neví, jaké jméno by mělo být vytesáno na náhrobek, ani kdo mu ublížil.
Děsivý nález dostal v dobovém tisku název “America’s uknown child,” a stal se symbolem všech nevyřešených kriminálních případů v USA. Obzvláště těch souvisejících s dětmi. O osudu dítěte samozřejmě existují různé teorie.
Například že se jednalo o nemanželského potomka z nedaleko stojícího osamoceného pěstounského domu, jehož se někdo rozhodl tímto způsobem zbavit. Tuto teorii později potvrdilo také médium, které zavedlo policisty přímo k tomuto domu.
Přesto zde kriminalisté nenašli žádný usvědčující důkaz. Později byly na ostatcích provedeny i testy DNA, které teorii o vině pěstounů definitivně vyvrátily. Další z teorií vede k duševně postižené ženě známé jako “M”.
Ta kriminalistům sdělila, že měla dítě, které její matka nenáviděla a nakonec ho proto ubila k smrti a jeho ostatky skryla. Ženě ale nebylo možné věřit, a její sousedé a známí se shodovali, že o žádném dítěti neví.
I tato stopa tak zavedla kriminalisty pouze do slepé uličky, kde nakonec skončilo celé vyšetřování.