Procházka po Arizonské poušti měla v roce 2013 překvapivý závěr pro Geraldinu Vargas a jejího muže. Narazili totiž na podivný nevysvětlitelný úkaz, který ohromil jak je, tak následně i mnoho vědců po celém světě.
Pár totiž v prachu pouště objevil stovky fialových kuliček, které se podobaly slizu nebo želé.
Co ve skutečnosti tyto měkké kuličky byly, a kde se v suché pouštní oblasti vzaly? To bylo pro všechny, kteří se podivným případem začali zabývat, záhadou.
Na povrch měkké a částečně průhledné koule byly plné kapaliny a podle některých musely být mimozemského původu. Nepřipomínaly totiž nic, co se v této oblasti kdy objevilo.
OTÁZKY BEZ ODPOVĚDÍí
Kuličky, lesknoucí se pod rozpáleným arizonským sluncem, přilákaly brzy pozornost široké veřejnosti, která se domáhala informací o jejich původu. Oslovení zoologové si s případem nevěděli rady, některé možné odpovědi však nabídli odborníci na flóru.
Podle některých z nich by se molo jednat o zvláštní druh houby nebo plísně, je ale neobvyklé, že by se takové množství těchto druhů najednou objevilo na jednom místě. Co ale skutečně tyto koule představovaly, TO se nakonec zjistit nepodařilo.
Dříve, než bylo odebráno dostatečné množství vzorků a provedeny potřebné testy, fialové tajemství arizonské pouště zmizelo. A to téměř stejně rychle a nenápadně, jako se objevilo.