Na objev myšlenkografie se přijde, jak už to bývá, úplnou náhodou. Když před 100 lety japonský profesor Tomokiči Fukurai provádí experiment s fotografickou deskou, zjistí, že na jednu z nich zachytil cosi, co při fotografování v okolí vůbec nebylo. Zachytil snad myšlenku fotografované osoby?
Myšlenkografie má fungovat na podobném principu jako telepatie, při níž lze údajně přenášet myšlenky z jedné osoby na druhou. Při myšlenkografii se pak obraz přenášený myšlenkou zachytí na fotografické desce. Jakou sílu má ve skutečnosti lidská mysl?
Právě to se v roce 1910 snaží zjistit profesor Tomokiči Fukurai (1869–1952) z císařské univerzity v Tokiu, který se tomuto fenoménu věnuje celé 3 roky.
Jeho experimenty jsou úspěšné, dokonce se mu prý podaří získat mentální fotografii na vzdálenost 500 kilometrů. On sám už ale úspěch nesklízí. Kolegové z akademické půdy se mu vysmějí, označí ho za podvodníka a Fukurai nakonec musí odejít z univerzity. Otázka, zda je možné vyfotografovat myšlenku, však vábí mnohé další vědce.
Staňte se naším Premium čtenářem a odemkněte si tento i tisíce dalších skvělých článků.
Navíc od nás obdržíte i celou řadu hodnotných bonusů!
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.