Skip to content

Abraham Lincoln: Prezident, jehož duch prý nikdy neopustil Bílý dům

Abraham Lincoln je historickou osobností, kterou není třeba představovat. Zdá se dokonce, že jeho životní skutky byly tak silné, že jeho ducha uchovaly i po smrti. Objevuje se například přímo v sídle amerických prezidentů, v proslulém bílém domě.

Lincoln byl v roce 1865 zavražděn mužem jménem John Wilkes Booth a někdy se zdá, že jeho duše nedošla pokoje dodnes. Sám Lincoln se už za svého života setkal s paranormálnem. Hovořil například o bledém a mrtvolném odrazu jeho tváře, který na něj jednoho rána shlížel ze zrcadla.

O něco později, jen několik měsíců před svou smrtí, se Lincoln v noci vzbudil a zdálo se mu, že někdo v domě naříká. Lincoln se vydal na průzkum domu a v jedné místnosti objevil přízračnou rakev, u které plakalo několik přízračných postav.

Když se jich zeptal, kdo je v rakvi, odpověděli mu prý, že v ní leží zavražděný prezident.

Abraham Lincoln je jednou z nejpozoruhodnějších postav historie USA. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Věčný obyvatel Bílého domu

Po smrti prý spatřilo Lincolnova ducha v Bílém domě mnoho dalších lidí. Patří mezi ně i další bývalí prezidenti a jejich první dámy. Někteří z nich slýchali Lincolnův hlas, jiní zase viděli jeho přízračnou postavu, jak se prochází chodbami.

Sekretářka prezidenta Roosevelta prý zase podle jejích slov viděla, poté co vešla do jedné z místností, jak Lincoln sedí v křesle a obouvá si boty, jako by to měla být ta nejobyčejnější věc na světě.

Ženu poté v mrákotách odvedli k lékaři.

Lincolna několik lidí zahlédlo také v oválné pracovně. Duch nejčastěji hleděl ven z okna s rukama sepnutýma za zády, jako by nad něčím usilovně přemýšlel. Když zjistil, že je pozorován, prostě se rozplynul.

S několika lidmi prý Lincoln dokonce promluvil. Když se jeho duch zjevil prezidentu Johnsonovi za časů války ve Vietnamu, zeptal se ho Johnson, jak má dál pokračovat ve válce. Duch Lincolna se prý usmál a řekl: „Nechoď do divadla,“ načež se rozplynul.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články