Skip to content

Americký vodník z řeky Fox. Prochází se po břehu a topí mladé muže

Vodník je dobře známou postavou českých pohádek. V různých obdobách se ale tato postava objevuje v pohádkách i strašidelných příbězích z celého světa. A některé takové příběhy jsou jen několik desítek let staré.

Právě příběh o vodníkovi, který ale není vůbec pohádkový, je spojený s americkou řekou Fox ve Wisconsinu. V devadesátých letech minulého století se tam lovec záhad Mike Huberty od jednoho z policistů dozvěděl, že je trápí dlouhodobá série nevyřešených případů utonutí.

Bylo zajímavé, že většina těchto případů byli mladí muži v nejlepší formě. V té době měla policie zaznamenaných celkem šestnáct takových nevyřešených utonutí.

Mokrý kapesník

Huberty spojil tyto případy s oblíbenou místní legendou o vodním muži. Tato postava má mít své sídlo na dně řeky, odkud ovšem vychází na břeh, kde dokáže působit jako naprosto obyčejný člověk. Vodník se prý prochází po nábřeží a nabízí lidem svůj kapesník, který je jediným způsobem, jak vodníka poznat.

Kape z něj totiž voda. Když ale někdo kapesník přijme, je prý jeho osud zpečetěn. Vodník, který má nadlidskou sílu, ho stáhne do vody a utopí. Zvláštní zálibu má pak vodník mít v topení mladých mužů.

Podle místních pověstí si tak dokazuje svou mladost a sílu.

Jak se ukázalo, Huberty nebyl jediný, kdo si podivná utonutí a staré pověsti o vodníkovi spojil. Mnozí místní byli přesvědčeni, že právě tato tajemná postava nese za sérii úmrtí vinu. Někteří lidé zase tvrdili, že vodníka na břehu řeky viděli, případně že s ním dokonce krátce mluvili.

Žádný hmatatelný důkaz o jeho vražedném řádění se však neobjevil. Je ale přinejmenším zajímavé, že se historka o zlém vodníkovi a série utonutí objevila na jednom místě.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články