27. září 1849: Básník a spisovatel Edgar Allan Poe odjíždí z Richmondu do New Yorku, kam ale nikdy nedorazí. Místo toho je v deliriu nalezen v Baltimoru, kde i záhadně umírá.
Domů     Neobjasněné události
Apokalyptická proroctví: Přijdou války, chaos i atentáty?
Jiří Nechanický
od Jiří Nechanický 30.3.2022
1.7tis
176
SDÍLENÍ
1.7tis
ZOBRAZENÍ

Přijdou zbraně, jaké znáte jen z filmů? Dokážete si představit více než 1500 kontaktů s mimozemšťany, kteří vás přitom nikam neunesou a ještě si s vámi otevřeně povídají?

Eduard Albert Meier (*1937) pochází ze švýcarské obuvnické rodiny. Tvrdí, že poprvé spatřil UFO ve svých šesti letech. Od té doby zažil podobných setkání nepočítaně a z řady z nich sepsal zprávy obsahující přepisy rozhovorů s mimozemšťany.

Nevyhýbá se v nich ani zcela konkrétním proroctvím. Předpovídá v nich další světovou válku či vynalezení zbraní, jež známe zatím jen z vědecko-fantastických filmů. Odborná veřejnost se k jeho sdělením staví spíše skepticky.

Snad proto v roce 1975 Meier zakládá Svobodné zájmové společenství v oblasti hraničních a duchovních věd a ufologických studií (FIGU), které má nespočet stoupenců.

Bratr Ježíše bojuje proti démonům

Číňan Chung Siou-čchüan (1814–1864) přečetl několik náboženských spisů. Inspirují jej natolik, že se stane křesťanem. A nejen to. Rovnou se prohlásí za mladšího bratra Ježíše Krista a založí Skupinu uctívání Boha!

Zároveň vyhlásí Nebeské království velkého smíru. Novodobý spasitel se vládnoucí dynastii Čching zrovna nezamlouvá. Chungovo hnutí se pokusí potlačit. Zpočátku nevinné náboženské skotačení vyvrcholí občanskou válkou.

Nervové vypětí se podepíše i na Chungově psychice. V roce 1837 prodělá nervový kolaps a poté trpí děsivými sny plnými roztodivných postav. Podle jeho výkladu jde o prorocké vize. Musí prý zbavit Číňany démonů!

Co věděl hinduistický Nostradamus?

Indický mystik Potuluri Virabrahmendra Swami (1608–1693) píše na palmové listy proroctví za proroctvím. Celé dílo se jmenuje Kalagnana. Potuluri v něm mimo říká, že až se vrátí zpátky na Zem jako Veera BhogaVasantharaya, bude to znamenat konec naší existence.

Jeho příchod se prý pozná podle toho, že ve světě zavládne naprostý chaos. Naplní se tato vize? Jiné totiž trefně předvídají dnešní dobu – Potuluri v nich vidí budoucí letadla či automobily.

Zničí Los Angeles tsunami?

Američan William M. Branham (1909–1965) se v mládí stane asistentem pastora při misijní baptistické církvi.

Tím se jeho osud zpečetí. Údajně ho začnou navštěvovat andělé, kteří v něm podnítí zájem o léčbu vírou. Branham uzdravuje modlitbami. „Viděl jsem chlapce, který po modlitbě vstal z mrtvých!“ tvrdí. Branham s oblibou zabrousí i do věšteckých sfér. Prorokuje druhý příchod Ježíše Krista a také to, že Los Angeles zničí přílivová vlna.

Jasnovidecká hvězda

Astroložka Jeane Dixonová (1904–1997) patří k nejúspěšnějším jasnovidkyním minulého století. Její vize se plní se 70procentní úspěšností! Předpoví například zavraždění baptistického kazatele Martina Luthera Kinga (1929–1968), Mahátmy Gándhího (1869–1948) nebo politika Roberta Kennedyho (1925–1968).

Churchilla pak varovala před porážkou ve volbách. Bohužel i ona se zmiňuje o třetí světové válce, která podle ní začne bojem o Izrael.

Foto: PX FUEL, Shutterstock
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 27.9.2022 69
Americká televize The History Channel přišla v jednom ze svých pořadů se zvláštním případem údajné mimozemské aktivity. Muž jménem David přišel údajně už před několika lety s tvrzením, že se do jeho ložnice v noci vloupala mimozemská entita. Dokládat to má i záznam z bezpečnostní kamery. Vysoká, humanoidní entita, která nahlíží ze strany dveří. Tak […]
od Dalibor Vrána 26.9.2022 62
Je německá obec Wittlich domovem možná nejvěrohodnějších historek o výskytu vlkodlaka vůbec? Svědectví z německého města Morbach to naznačují! Vše začíná už několik staletí nazpět, za časů napoleonských válek (série válečných konfliktů mezi lety 1803–1815 – pozn. red.). Tady měl jeden z dezertujících vojáků, jistý Thomas Johannes Baptist Schwytzer přepadnout a zavraždit farmáře i jeho […]
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 1.5tis
Zajímavá pověst koluje mezi obyvateli Srí Lanky. Vypráví se zde o tzv. ďábelském ptákovi, jinak také nazývaném ulama, který má žít v místní džungli a za nocí vydávat hrůzostrašný lidsky znějící křik. Jeho pláč je prý navíc předzvěstí smrti.     Záhada ďábelského ptáka obestírá cejlonské džungle. Co když je tvor skutečný? Podle jaké předlohy […]
od Mirek Brát 23.9.2022 2.7tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 3.5tis
Podívanou, kterou nabízí 12 kilometrů dlouhé údolí Hessdalen v Norsku, nelze najít snad nikde jinde na světě. Nejenže se tu světla objevují s železnou pravidelnosti, ale dokonce hned v několika různých formách, a jejich pozorování občas trvá neuvěřitelně dlouho! Kvůli záhadným světlům byla v údolí dokonce vybudována stanice pro jejich pozorování.     První zmínky […]