27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Neobjasněné události
Apokalyptická proroctví: Přijdou války, chaos i atentáty?
Jiří Nechanický
od Jiří Nechanický 30.3.2022
1.7tis
176
SDÍLENÍ
1.7tis
ZOBRAZENÍ

Přijdou zbraně, jaké znáte jen z filmů? Dokážete si představit více než 1500 kontaktů s mimozemšťany, kteří vás přitom nikam neunesou a ještě si s vámi otevřeně povídají?

Eduard Albert Meier (*1937) pochází ze švýcarské obuvnické rodiny. Tvrdí, že poprvé spatřil UFO ve svých šesti letech. Od té doby zažil podobných setkání nepočítaně a z řady z nich sepsal zprávy obsahující přepisy rozhovorů s mimozemšťany.

Nevyhýbá se v nich ani zcela konkrétním proroctvím. Předpovídá v nich další světovou válku či vynalezení zbraní, jež známe zatím jen z vědecko-fantastických filmů. Odborná veřejnost se k jeho sdělením staví spíše skepticky.

Snad proto v roce 1975 Meier zakládá Svobodné zájmové společenství v oblasti hraničních a duchovních věd a ufologických studií (FIGU), které má nespočet stoupenců.

Bratr Ježíše bojuje proti démonům

Číňan Chung Siou-čchüan (1814–1864) přečetl několik náboženských spisů. Inspirují jej natolik, že se stane křesťanem. A nejen to. Rovnou se prohlásí za mladšího bratra Ježíše Krista a založí Skupinu uctívání Boha!

Zároveň vyhlásí Nebeské království velkého smíru. Novodobý spasitel se vládnoucí dynastii Čching zrovna nezamlouvá. Chungovo hnutí se pokusí potlačit. Zpočátku nevinné náboženské skotačení vyvrcholí občanskou válkou.

Nervové vypětí se podepíše i na Chungově psychice. V roce 1837 prodělá nervový kolaps a poté trpí děsivými sny plnými roztodivných postav. Podle jeho výkladu jde o prorocké vize. Musí prý zbavit Číňany démonů!

Co věděl hinduistický Nostradamus?

Indický mystik Potuluri Virabrahmendra Swami (1608–1693) píše na palmové listy proroctví za proroctvím. Celé dílo se jmenuje Kalagnana. Potuluri v něm mimo říká, že až se vrátí zpátky na Zem jako Veera BhogaVasantharaya, bude to znamenat konec naší existence.

Jeho příchod se prý pozná podle toho, že ve světě zavládne naprostý chaos. Naplní se tato vize? Jiné totiž trefně předvídají dnešní dobu – Potuluri v nich vidí budoucí letadla či automobily.

Zničí Los Angeles tsunami?

Američan William M. Branham (1909–1965) se v mládí stane asistentem pastora při misijní baptistické církvi.

Tím se jeho osud zpečetí. Údajně ho začnou navštěvovat andělé, kteří v něm podnítí zájem o léčbu vírou. Branham uzdravuje modlitbami. „Viděl jsem chlapce, který po modlitbě vstal z mrtvých!“ tvrdí. Branham s oblibou zabrousí i do věšteckých sfér. Prorokuje druhý příchod Ježíše Krista a také to, že Los Angeles zničí přílivová vlna.

Jasnovidecká hvězda

Astroložka Jeane Dixonová (1904–1997) patří k nejúspěšnějším jasnovidkyním minulého století. Její vize se plní se 70procentní úspěšností! Předpoví například zavraždění baptistického kazatele Martina Luthera Kinga (1929–1968), Mahátmy Gándhího (1869–1948) nebo politika Roberta Kennedyho (1925–1968).

Churchilla pak varovala před porážkou ve volbách. Bohužel i ona se zmiňuje o třetí světové válce, která podle ní začne bojem o Izrael.

Foto: PX FUEL, Shutterstock
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 26.5.2022 671
V rámci řady pozorování UFO byl hlášený výskyt záhadných struktur, které později dostaly pojmenování „andělské vlasy“. Tento fenomén byl součástí i známého nebeského jevu nad Norimberkem v roce 1561. Pokud netrpíte arachnofobií, čtěte dál a zkuste s námi hledat vysvětlení tohoto jevu. Obecně rozšířenou teorií je hypotéza, že andělské vlasy jsou vytvořené z ionizovaného vzduchu, který […]
od Eva Soukupová 26.5.2022 2.2tis
Mořští lidé mají na jižním a jihozápadním pobřeží Kaspického moře dlouhou tradici. Pozorování jakéhosi mořského muže se začínají hojně objevovat hlavně na začátku tohoto tisíciletí. Jde o pouhou pověst, nebo skutečného tvora z masa a kostí?     Popis tvora, se kterým svědkové přicházejí, je vždy téměř shodný. Jde o stvoření podobné nepříliš vzrostlému člověku. […]
od Mirek Brát 25.5.2022 2.2tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 2.5tis
Padouch Joker patří k těm vůbec nejznámějším a zřejmě i nejoblíbenějším záporným postavám. Psychopatický klaun je někdy jen ztřeštěný a rozverný, jindy ale brutální, nemilosrdný a smrtící. A to možná i pro své představitele… Jokerova minulost je zahalena tajemstvím a jde o natolik složitou a rozporuplnou osobnost, že představuje obrovskou výzvu pro každého herce, který […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.6tis
Americký stát Arkansas je proslulý nádhernou přírodou. Majestátní hory, stříbřité řeky, hluboké jeskyně, horké gejzíry, to vše tu můžete najít. Lidé se zde rádi jen tak toulají a čekají, co je překvapí. Někdy to však může být i nadpřirozeno… Také dva chlapci z jihu Arkansasu, Paddjo a jeho mladší bratr, se rádi toulají přírodou. Vyrazí […]