V Novém Zákoně se píše o krvácející ženě, která se uzdravila poté, co se dotkla Ježíšova roucha. Na tomto místě, které v minulosti údajně sloužilo k uctívání Pana, řeckého boha lesů a pastvin, poté vznikl křesťanský svatostánek.
Právě zbytky tohoto svatostánku, který v příběhu z Nového Zákona vystupuje, se nyní archeologům nejspíše podařilo odhalit. Podle odborníků není nijak zvláštní ani to, že místo, které křesťané zasvětili bohu, předtím Řekové zasvětili Panovi. Tam, kde se mění náboženská víra, se totiž běžně předávají i posvátná místa.
Místo zázraku
Nově objevený kostel z novozákonního příběhu leží v ruinách města Caesarea Philippi, pojmenovaném po římském vládci Herodu Philipovi. V tom samém městě také leží místo přezdívané pekelné jeskyně. Soustava jeskyní, která údajně vede až do podsvětí nebo do pekla.
Zbytky nalezeného svatostánku se skládají z části mozaikové podlahy ozdobené kříži. Na jednom z kamenů byly také objeveny značky křesťanských poutníků.
Právě zde mělo dojít k zázračnému vyléčení ženy, která po dvanáct let bezdůvodně krvácela a nemohla se uzdravit. Když Ježíš Caesarea Philippi navštívil, protlačila se davem až k němu a dotkla se jeho roucha. Poté se prý ihned uzdravila.
Díky studiu mnoha historických pramenů se historici domnívají, že k onomu zázraku došlo právě zde.
Stojí navíc za zmínku, že většina města Caesarea Philippi stále čeká pod zemí na své znovuobjevení. Můžeme tak nejspíše očekávat ještě další zázračné a záhadné příběhy, které toto město vydá.