Skip to content

Lze hypnózou donutit ke krádeži?

Ke zdánlivě obyčejnému případu, který se proměnil v záhadu, vyjížděli v roce 1971 policisté z americké Floridy. Žena, která kradla oblečení v obchodě, tvrdila, že byla zhypnotizována.

Dvaatřicetiletá Shirley Cromartie pracovala v té době v letním sídle amerického presidenta Nixona. Ženu zadržela obsluha obchodu, ze kterého se pokusila odejít s plnou náručí kradeného oblečení. Ve chvíli, kdy na místo dorazili policisté, byla Shirley velmi zmatená a rozrušená.

Policistům pak sdělila podivný příběh.

Kdo byla ona podivná žena v černém? ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Žena v černém

Podle své výpovědi potkala o chvíli dříve na parkovišti zvláštní ženu, která jako kdyby se zjevila odnikud. Žena byla oblečená v černém a měla přes obličej závoj. Podivná postava se Shirley nejprve zeptala, kolik je hodin.

Následně jí však přikázala, aby šla do obchodu a začala krást. Shirley s hrůzou zjistila, že její příkaz nedokáže neuposlechnout. Z transu, ve kterém nemohla ovládat své tělo, se probrala až když ji zastavila zaměstnankyně obchodu.

Po ženě v černém oblečení nezůstala jediná stopa.

Případu se dostalo velké pozornosti, zejména proto, že Shirley pracovala v těsné blízkosti tehdejšího presidenta USA. Mnozí dokonce spekulovali, že se podivná žena připravovala na atentát na prezidenta tím, že by zhypnotizovala některého ze zaměstnanců a navedla ho k útoku na Nixona.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články