8. prosince 1980: Populárního hudebníka Johna Lennona zastřelí Američan Mark D. Chapman. Mnozí věří, že vraždu zosnovala CIA.
Domů     Atlantida, Lemurie nebo Mu: Existovaly bájné říše?
Atlantida, Lemurie nebo Mu: Existovaly bájné říše?
od 15.11.2023
2.6tis
Jaké říše a kontinenty se na naší planetě rozkládaly v minulosti? Budeme je někdy schopni identifikovat, když byly dost možná základem naší vlastní civilizace?
262
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Bájné říše jsou nevyčerpatelné téma, které vrtá hlavou tisícům záhadologů i vědců z celého světa už dlouhou dobu. Navzdory tomu ale ani dnes nejsou zodpovězeny mnohé otázky.

Co víme o možné existenci bájných kontinentů, po nichž už dnes není na první pohled ani stopy?

Jaké říše a kontinenty se na naší planetě rozkládaly v minulosti? Budeme je někdy schopni identifikovat, když byly dost možná základem naší vlastní civilizace? Skrývají se zbytky slavných říší na dně světových oceánů? Existovala Lemurie či Mu, nebo jde jen o výplod lidské fantazie? Co všechno díky dávným civilizacím máme? Je možné, že je toho daleko více, než tušíme?

Atlantida není ani zdaleka jedinou bájnou říší či samostatným kontinentem. Podle mýtů před desítkami tisíc let existovaly další, které dost možná předcházely pozdějším civilizacím a které zřejmě disponovaly neuvěřitelnými technologiemi.

Řeč je v první řadě o Lemurii.

Ta se údajně rozkládala v Indickém oceánu (spojovala prý ostrov Madagaskar s Indií a západní Austrálií) a mnozí badatelé, včetně německého přírodovědce Ernesta Hackela (1834–1919), který se jejímu hledání usilovně věnoval, věří, že šlo ve skutečnosti o kolébku civilizace.

Kontinent, ze kterého pocházely všechny pozdější národnostní útvary.

A zatímco rusko-britská esoterička Helena Petrovna Blavatská (1831–1891) věřila, že obyvatelé tohoto kontinentu byli potomky jedné ze sedmi původních ras, které žily v období třetihor, současní vědci na Lemurii pohlížejí mnohem střízlivěji. Mohla podle nich skutečně existovat?

Skrývají se zbytky slavných říší na dně světových oceánů?
Skrývají se zbytky slavných říší na dně světových oceánů?

Známe hlavní město?

Pozornost archeologů se v současnosti stále aktivněji obrací i na patrně nejslavnější místo, které je s Lemurií spojováno. Řeč je o tajemném zatopeném městě jménem Nan Madol, které se nachází u mikronéského ostrova Pohnpei v Tichém oceánu.

Americký záhadolog David H. Childress tvrdí, že komplex částečně potopených kamenných budov vykazuje značné podobnosti s četnými megalitickými nálezy na Velikonočním ostrově a na některých dalších místech Pacifiku.

Všechny tyto ruiny tak podle Childresse dost možná patřily do stejné říše, kterou mohla být právě bájná Lemurie – potopený kontinent, na kterém – jak už kdysi dávno naznačovala Blavatská – žili lidé s pokročilými schopnostmi a technologiemi.

Childress dokonce věří, že původní město Nan Madol bylo přímo hlavním městem této legendární země. Začíná se tedy všeobecný skeptický pohled na existenci Lemurie obracet?

Existovala Lemurie či Mu, nebo jde jen o výplod lidské fantazie?
Existovala Lemurie či Mu, nebo jde jen o výplod lidské fantazie?

Další kontinent v Atlantiku?

Přes 64 milionů obyvatel, pokročilé technologie a velmi hodnotná a vyspělá kultura. Tak popisují někteří badatelé třetí z legendárních kontinentů. Nazývají ho Mu a jeho polohu umisťují do dnešního Atlantického oceánu.

Na možnou existenci tohoto světadílu upozorňuje poprvé anglo-americký historik a dobrodruh Augustus Le Plongeon (1825–1908). Prohlašuje, že ve starých indiánských spisech je o tomto místě mnoho zmínek.

Fyzické důkazy se však nedochovaly, protože kontinent před mnoha tisíci lety celý pohltila voda. Potomci přeživších později založili na území dnešního Mexika říši předcházející slavné mayské civilizaci.

Plongeonovy závěry později podpořili i další badatelé a v současnosti probíhá hned několik výzkumů, které se hledání důkazů o kontinentu Mu věnují. Mají už nějaké výsledky?

Co všechno díky dávným civilizacím máme? Je možné, že je toho daleko více, než tušíme?
Co všechno díky dávným civilizacím máme? Je možné, že je toho daleko více, než tušíme?

Klíčem japonské naleziště

Patrně nejslavnější novodobý výzkum se týká japonských podmořských ruin Jonaguni. Japonský vědec Masaaki Kimura (*1940) z univerzity v Ryukyu se této lokalitě věnuje celý život.

Podle něj může jít o zásadní klíč k odkrytí tajemství ztracených kontinentů. To ostatně potvrzuje i poměrně nedávná analýza výzkumné nadace Faram Research Foundation.

Tanaznačuje, že je Jonaguni jedním z cípů zvláštního území, na kterém patrně v minulosti byla pevnina.

„Oblast se rozprostírá od Jonaguni a Jihočínského moře, až k vrcholu souostroví Aljašky, na Havaj a zpět přes Indonésii a Barmu,“ vysvětlují autoři portálu zaměřeného na záhady gaia.com s tím, že právě tato oblast bývá považována za nejpravděpodobnější umístění kontinentu Mu.

Mohl mít Masaaki Kimura, který Jonaguni zkoumal už před 30 lety, tedy nakonec pravdu?

Foto: Pxfuel
Lokalita:
reklama
Související články
od 7.12.2023 1.0tis
Tygr jihočínský (Panthera Tigris amoyensis) je v současnosti považován za pravděpodobně vyhubeného. Ve volné přírodě nebyl pozorován posledních dvacet pět let. Těšit  se krásou této šelmy můžeme jen v zoologických zahradách. Jak je to však s legendárním modrým tygrem, který je někdy chápán jako mutace právě tygra jihočínského? Existoval vůbec někdy modrý tygr? [gallery ids="134685,134686,134687
od 7.12.2023 1.4tis
Na skalnatém ostrohu nad Vltavou se chystá obřad, při němž se nový vládce chopí moci nad okolním územím. Později budou na místě nastolována česká knížata a vyroste zde Pražský hrad. Pahorek ale údajně používali už jejich předchůdci. Podle historika Petra Charváta navíc ceremoniál začínal obětí perskému bohu Mithrovi. Je to možné?     K
od 6.12.2023 2.7tis
Maďarsko je bezesporu lákavým turistickým cílem, na své si v něm ale rozhodně přijdou i cestovatelé vyhledávající poněkud tajemnější zážitky. Která místa by žádný nadšenec do záhad neměl vynechat?   Řídkým lesem v blízkosti maďarské obce Bükkszentkereszt stoupá skupina hlasitě oddechujících poutníků. Jeden z nich si otírá pot z čela a ukazuje na několik kamenů nenápadně rozesetých mezi strom
od 4.12.2023 3.2tis
V kubánském folkloru najdeme opakované zmínky o obrovském hadovi. Říká se mu Madre de aquas – Matka vod. Je to jen pouhý bájeslovný příběh, nebo jde o vzpomínku na setkání se skutečným živočichem? První zmínky o Madre de aquas se objevují na počátku sedmnáctého století. Sběratelé folkloru se těmto legendám pilně věnují. Zajímají ovšem i pátr
od 4.12.2023 3.3tis
Píše se 21. dubna roku 753 před naším letopočtem a dvojčata Romulus a Remus podle legend právě zakládají… Jenže po kom se bude město jmenovat? Rozhodnout mají ptáci. Možná právě podle etruských tradic. Takzvaní augurové jsou etruští kněží, kteří věští z letu ptáků a těší se velké úctě.     Romulus vyhraje, ale mezi sourozenci vzplane k
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Svátečně rozzářené okno
panidomu.cz
Svátečně rozzářené okno
Plný parapet drobných vánočních dekorací, bezpečné svícny, umělý sníh, světýlka, samolepky, spreje a šablony… Okno zkrátka o Vánocích nemůže zůstat prázdné! Tu kouzelnou a neopakovatelnou atmosféru milují především ženy. Však se na to všelijaké zdobení těší celý rok a nedají se odradit, ani když je partner zapřísáhlý nepřítel vánočních svátků a bručoun, který by nejraději
První zákrok proběhl před 15 lety v IKEM. Od té doby metoda TAVI pomáhá 1700 lidem ročně
21stoleti.cz
První zákrok proběhl před 15 lety v IKEM. Od té doby metoda TAVI pomáhá 1700 lidem ročně
Dnes je to přesně 15 let od chvíle, kdy v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) proběhl první zákrok náhrady aortální chlopně metodou TAVI. Zákrok pomocí TAVI zvyšuje kvalitu ži
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Smrt: Nečisté věci se musejí spálit a bez výbavy na onen svět nepůjdeš
epochaplus.cz
Smrt: Nečisté věci se musejí spálit a bez výbavy na onen svět nepůjdeš
Lidé se do chalupy přicházejí rozloučit se svým sousedem hospodářem. Chvíli postojí, pokřižují se a tiše odejdou. Smrti se nebojí, považují ji za součást života… V Legendě o Ostojovi, sedlákovi žijícím u nás ve 12. století, líčí současný historik Zdeněk Smetánka jeho smrt. Tělo mrtvého sedláka leží na slaměné podestýlce uprostřed jizby v chalupě. „Důkaz, proč neležel
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten