30. listopadu 1989: V Belgii začíná série pozorování UFO ve tvaru trojúhelníku. Postupně ho spatří 30 různých skupin svědků.
Domů     Atomová bomba před více jak deseti tisíci lety?
Atomová bomba před více jak deseti tisíci lety?
od 20.2.2022
2.4tis
Test trinity projektu. FOTO: United States Department of Energy – Trinity and Beyond: The Atomic Bomb Movie / Creative Commons / Volné dílo
244
SDÍLENÍ
2.4tis
ZOBRAZENÍ

V celé řadě starých příběhů z dávných dob často nalézáme prvky, které jakoby nepatřily do tehdejší civilizace. Tyto příběhy jsou nejprve přenášeny ústním podáním a teprve později zaznamenány.

Samozřejmě jde o popisy poplatné tehdejší úrovni a tak se lidé setkávají například se svými bohy, sestupující na zem v létajících korábech apod.

Ti jim často pomáhají jak technickými prostředky v jejich rozvoji, tak i v případě válečných konfliktů. Takže mimozemšťané, ale v tehdejším pojetí.

reklama

I když jsou některé zaznamenané události staré tisíce let, mohou tyto texty přinášet svědectví o úžasných věcech, které se kdysi odehrály. A jsou popisovány optikou tehdejší doby, tj. doplněné a opředené různými mýty a pověstmi.

Tak namátkou, zprávy o těchto různých událostech můžeme najít i v nejstarších indických eposech, Mahábháratě a Rámájaně.

Hřibovitý mrak po výbuchu atomové bomby svržené na Nagasaki. FOTO: Charles Lévy / Creative Commons / Volné dílo Test trinity projektu. FOTO: United States Department of Energy – Trinity and Beyond: The Atomic Bomb Movie / Creative Commons / Volné dílo Pohled na Alamogordo. FOTO: Foreverstocks – Vlastní dílo / CC BY-SA 4.0

Mahábhárata Mahábhárata, v doslovném znění Velké vyprávění o Bháratovcích, je spolu s Rámajánou jedním z hlavních staroindických eposů a posvátnou knihou. To proto, že jednou z postav Mahábháraty je Krišna, a tak je celý text tradičně považován za posvátný.

reklama

Texty tvoří dohromady více než 110 000 dvojverší rozdělených do 18 knih. Tento rozsah je také řadí k nejdelším básním na světě a jsou asi osmkrát rozsáhlejší, než známý řecký epos Ilias a Odyssea.

Jádrem příběhu je zřejmě skutečná historická událost z počátku 1. tisíciletí př. n. l. Jde o bratrovražednou válku Pánduovců a Kuruovců, dvou spřízněných rodů, odvozujících svůj původ od legendárního krále Bharaty.

Ale kniha je doprovázena celou řadou dalších, nesouvisejících událostí, mýtů, legend a faktů. A tak obsahují i svědectví o události, která poznamenala tehdejší civilizaci.

Obsahují staré hindské texty svědectví o explozi jaderné bomby?

Nejlépe asi o této události hovoří samotný text:

Gurkha ve své rychlé a mocné vimaně spěchal proti třem městům Vrishisů a Andhakasů a vystřelil proti nim jediný šíp, nabitý mocí celého vesmíru.

Poté se žhnoucí oblak kouře a ohně, jasný jako deset tisíc sluncí, vzedmul v celé své nádheře.

Byla to neznámá zbraň, železný blesk, obrovský posel smrti, který proměnil celou rasu Vrishnisů a Andhakasů v prach.

Těla byla tak spálena, že nebylo možné je od sebe rozeznat.

Vlasy a nehty jim vypadaly, keramika se tříštila bez zjevné příčiny a ptáci zběleli.

Historik Kisari Mohan Ganguli tvrdí, že Mahábhárata a Rámájana popisují velké jaderné výbuchy, silnější, než bomby na Hirošimu a Nagasaki.

reklama

A zajímavá byla i odpověď doktora Roberta Oppenheimera, jednoho z otců atomové bomby z konce druhé světové války. Na dotaz, zda první odpálená jaderná bomba byla ta, která explodovala v Alamogordu, prý odpověděl: „No…

ano, v moderních dobách samozřejmě ano.“ Alamogordo je město v americkém státě Nové Mexiko. Nedaleko města proběhl 16. července 1945 první test jaderné zbraně v historii, nazvané Trinity.

Foto: Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 29.11.2022 1.2tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112
od 28.11.2022 1.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz
od 28.11.2022 2.2tis
Vůdce nacistického Německa Adolf Hitler patří k natolik démonickým postavám naší historie, že když 30. dubna 1945 obletí svět zpráva o jeho sebevraždě, odmítá jí řada lidí uvěřit. Mohl Hitler svoji smrt skutečně jen předstírat? A kam by se dle konspiračních teorií vypařil? Dva týdny po smrti Adolfa Hitlera (1889–1945) vyplouvá z německého přístavu několik
od 27.11.2022 2.0tis
V oboru kryptozoologie jsou tyto pojmy notoricky známé. Někteří lidé se domnívají, že jde o jednoho tvora, jen pokaždé jinak pojmenovaného, jiní soudí, že jde o vícero rozdílných tvorů.     Podle popisů svědků se jejich výška pohybuje v rozmezí 2–3 metry a mohou prý vážit zhruba 200 kg. Jejich chůze má být po dvou nohou, jen jsou trochu na
od 26.11.2022 3.3tis
I v dnešních turbulentních časech mohou lidé spoléhat na to, že až bude nejhůře a zálohy na energie jim budou bezostyšně okupovat rodinný rozpočet, z hory Blaník jim vyjede na pomoc rytířské vojsko. Ovšem, aby se pak nedivili, když místo rytířů v brnění, jim na domovní zvonek zazvoní skupinka rozšafných druidů! Památná hora Blaník není pověstná záv