Tasmánský tygr je již řadu let oficiálně oficiálně vyhynulý, přesto se sporadicky objevují zprávy o pozorování žijících examplářů a vědci neustávají ve svých snahách tyto zprávy ověřit.
Nyní se do hledání vakovlků pouští také australská společnost zaměřující se na genetický výzkum.
Podniknuta byla již celá řada expedic s cílem najít důkazy o přežití vakovlků. A několik dalších expedic je ve stádiu příprav.
Velkou naději kryptozoolové spatřují v nejnovějším plánu Michaela Mosse, snad nejslavnějšího lovce tasmánských tygrů, který po důkazech o jejich přežití pátrá už celá desetiletí.
Moss nad podzim roku 2020 oznámí záměr pátrat po vakovlcích pomocí DNA, s čímž mu má pomoci australská firma zaměřená na genetickou vědu, zejména pak na zkoumání stop DNA ve vzorcích odebraných ve volné přírodě.
ZÍSKAJÍ DNA?
Každý živý organismus ve svém prostředí zanechává stopy DNA, ty se vyskytují ve vodě či v půdě. Projekt enviroDNA se zaměřuje na sběr vzorků z různých prostředí a jejich následnou analýzu, která má odhalit, jaké živočišné druhy se v dané oblasti vyskytují.
Moss společnosti provádějící tento výzkum předal chomáč srsti vakovlka a pokud se z něj podaří extrahovat DNA, bude uložena do systému.
V okamžiku, kdy se v odebraných vzorcích půdy či vody objeví shoda, budeme s jistotou vědět, že se v dané oblasti vakovlk skutečně vyskytuje. Podaří se konečně prokázat, že přežil své vyhynutí?