26. listopadu 1977: Televizní vysílání v částech jižní Anglie přerušuje údajná mimozemská bytost Vrillon, vyzývající k odzbrojení.
Domů     Paranormální jevy
Bájná Diova jeskyně na Krétě: Místo údajných setkání s bohy
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 19.3.2020
6.1tis
Zeus, vládce řeckých bohů. Foto: inthefieldstories.net
446
SDÍLENÍ
6.1tis
ZOBRAZENÍ

Je pokládána za rodiště boha Dia a dodnes ke krétské jeskyni Dikteo Andro proudí davy turistů. A někteří z nich si prý odsud odvážejí velmi neobvyklý zážitek – v malé jeskyňce u jezírka totiž údajně dochází k tajuplným mystickým zjevením! Sestupte do hloubi země a možná zažijete setkání s bohyní Země – Gaiou.

Zeus, vládce řeckých bohů. Foto: inthefieldstories.net Přehlídka řeckých bohů. Foto: pinterest.at Překrásný interiér Diovy jeskyně. Foto: pinterest.at Tajemná jeskyně nabízí návštěvníkům mystický zážitek. Foto: 4elementphotos.com
Přehlídka řeckých bohů. Foto: pinterest.at

Do pohoří Dikty na řeckém ostrově Kréta stoupá strmá kamenitá stezka, z níž se otevírá pohled na náhorní plošinu Lassithi a vesnici Psychro. Cesta nás vede po úbočí a za posledním ohybem se objevuje budka, která střeží vstup do proslulé jeskyně Dikteo Andro, známé pod názvem Diova jeskyně.

Ta je v antických mýtech označována za místo, kde se narodil nejvyšší řecký bůh Zeus (2. pád Dia – pozn. red.) Jeho matka, bohyně Země Gaia, ho tu prý skrývá před otcem Kronem, aby jej nestihl podobně krutý osud, jako jeho sourozence – Hestii, Démetru, Héru, Háda a Poseidóna.

Kronos se totiž obává věštby, že ho jeden ze synů svrhne, a proto všechny potomky hned po jejich narození spolyká! Zeus tomu unikne, protože Gaia podstrčí Kronovi kámen zabalený v plenkách, který spolkne místo Dia.

Božské dítě vyrůstá v jeskyni a když dospěje, otce svrhne, donutí jej vyplivnout bratry i sestry a usedne na trůn nejvyššího boha. Nás sem ovšem neláká jen starý řecký mýtus, ale také zprávy o tom, že tu má docházet k mystickým zjevením! Skutečně je možné v Diově jeskyni zažít setkání s duchovní bytostí?

Překrásný interiér Diovy jeskyně. Foto: pinterest.at

TAJEMSTVÍ JESKYNĚ U JEZÍRKA

Kdysi tu prý bývalo sídlo Diova kultu, kde se konaly tajné rituály a oběti. „Kdo na toto území vstoupil, nesměl dál žít,“ upozorňuje proslulý řecký autor Aratus (asi 315–240 př. Kr.) v díle Nebeské jevy.

Dnes už je do jeskyně naštěstí vstup povolen, stačí jen u pokladny zaplatit vstupné. Využíváme příležitosti a ptáme se pokladní, jak je to s těmi záhadnými zjeveními. „Mnozí návštěvníci tu opravdu hlásí zvláštní zážitky.

Hlavně v malé jeskyňce u jezírka. Uvnitř prý cítí přítomnost kohosi neviditelného a jsou přesvědčeni, že jde o Diovu matku, bohyni Gaiu,“ prozrazuje nám pokladní Mya Goves. To skutečně stojí za přezkoumání!

Kupujeme vstupenky a šplháme po úbočí hory, když se před námi náhle otevírá hluboký chřtán Diovy jeskyně, který se zakusuje zhruba 40 metrů do hloubi země. Scházíme na dno po železných schodech a obdivujeme nasvícené krápníky, které berou dech.

Ve středu jeskyně narážíme na jezírko a vedle něj na velmi úzký otvor vedoucí do tmy! Neváháme ani chvíli a statečně se vydáváme na průzkum tajemné jeskyňky. Zažijeme nějaké neobvyklé zjevení?

Tajemná jeskyně nabízí návštěvníkům mystický zážitek. Foto: 4elementphotos.com

PŘED ZRAKY NEVIDITELNÉHO

Noříme se do naprosté tmy, která nás spolkne jako tlama nějaké dávné příšery. Tápeme dál, dokud nenarazíme na konec. Jeskyňka je malá, tak 3×3 metry, ale čiší z ní dojem posvátna, jako by šlo o místo prastarého kultu.

Postavíme se přibližně do středu jeskyňky a snažíme se soustředit na neobvyklé vjemy. Nic. Jen tma a ticho. Po chvíli se nám ovšem začíná zdát, že tma tepe jakýmsi tajemným životem. Tepe všude kolem, jako bychom byli v obří děloze – už začínáme chápat, proč se o jeskyních říká, že jsou dělohou matky Země.

A pak se dostavuje pocit, jako by tu skutečně byl kdosi neviditelný! Ne schovaný kdesi v koutku, ale všude kolem nás! „Je tu někdo?“ Nic. „Kdo jsi?“ Nic. Stojíme tu dlouho, ale ten silný pocit nemizí! V tom se však náhle mění atmosféra, jako by jeskyní zavál ledový vzduch a my víme, že je čas odejít.

Zřejmě už tu nejsme vítáni. Když vyklopýtáme ven, stěží lapáme po dechu. To jsme nečekali! Vyvolala v nás tyto neobvyklé pocity příliš bujná představivost? Či jsme zažili spojení s čímsi duchovním a nadpřirozeným, kvůli čemu navštěvovali jeskyně už pravěcí šamani a starověcí kněží? Byla to snad sama matka Země Gaia?

Lenka Kabeláčová

Foto: pinterest.at, inthefieldstories.net, 4elementphotos.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Jiří Nechanický 25.11.2022 1.8tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční […]
od Dalibor Vrána 22.11.2022 3.2tis
Roku 2017 se čtveřice přátel v Los Angeles vydává k nápisu Hollywood! Stoupají po kopci Mount Lee, jeden z nich ale uklouzne a od skupinky se oddělí. Když se pak vrací, je bílý jako stěna. Právě prý viděl blonďatou ženu v šatech jako ze 30. Let a v podpatcích. Její kroky nevydávaly žádný zvuk… Narazil […]
od Dalibor Vrána 21.11.2022 2.7tis
Jarní den na pláži v japonském městě Zuši. Nebe je lehce zatažené a pod světle šedými mraky pózuje čtyřletá holčička. Je tam sama se svým tatínkem. Když později večer doma otec fotky prohlíží, málem vykřikne úlekem. Co to proboha za jeho dcerou je? Možná tam nakonec nebyli jen oni dva! Japonsko, prefektura Kanagawa, město Zuši. […]
od Mirek Brát 19.11.2022 2.5tis
Dominantou skotského Edinburku je tamní hrad. Patří k němu množství zajímavých historických reálií i nespočet duchařských příběhů a legend. V jedné z nich hraje hlavní úlohu dudák a jeho nástroj. Nešťastník posloužil jako průzkumník rozsáhlých podzemních prostor. Co o této události vlastně víme? Historikové předpokládají, že první opevnění v Edinburku bylo vybudováno již v sedmém století. Postupem […]
od Mirek Brát 19.11.2022 3.2tis
Smířlivý imperativ „Odpočívej v pokoji!“ zřejmě neplatí pro polského šlechtice Stanislawa Warszyckého (1600-1680). Sám ďábel prý vtáhl tohoto magnáta do pekla. Už však neměl dostatek  sil, aby mu zabránil v návratu na jeho statky. Toulá se prý po nich v podobách černého psa a bezhlavého jezdce! Stanislaw Warszycki byl známý svojí loajalitou ke králi a […]