3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Benningtonský trojúhelník: Cestující tu zmizí z jedoucího autobusu!
Benningtonský trojúhelník: Cestující tu zmizí z jedoucího autobusu!
od 25.2.2022
3.2tis
Zmizelá Paula Welden, foto The Charley Project / Creative Commons / Volné dílo
307
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Benningtonský trojúhelník je označení pro oblast rozkládající se v jižním Vermontu v okolí hory Glastenbury Mountain, ve skutečnosti nejde doslova o území ve tvaru trojúhelníku. 

Je to jen přezdívka vycházející ze světoznámého Bermudského trojúhelníku, kterou si místo vyslouží po sérii zvláštních zmizení ve 40. a na počátku 50. let.

Zmizelá Paula Welden, foto The Charley Project / Creative Commons / Volné dílo Originální leták z roku 1946 s portrétem pohřešované ženy, foto Weird New England, Joseph A. Citroair / Creative Commons / fair use Oblast, kde zmizel Middie Rivers, foto broken Images - Camels hump / Creative Commons / CC BY 2.0 James E. Tetford zmizel z jedoucího autobusu, foto Pixabay

Čtyřčlenná skupina lovců vedená 74letým Middiem Riversem se 12. listopadu roku 1945 vrací z výpravy v horách v americkém Vermontu. Rivers se od skupiny v jeden okamžik oddělí a vyrazí napřed. Od té doby jej už nikdo další nikdy nespatří.

reklama

Při obrovské pátrací akci je pouze u potoka nalezena nábojnice z jeho zbraně. Má se za to, že se muž v místě z nějakého důvodu sehnul, snad aby se napil, a nábojnice mu vypadla z kapsy. Žádné další stopy nebyly nalezeny.

Rivers je zkušený lovec a rybář a i v případě, že by se snad v divočině ztratil, dokázal by přežít a postarat se o to, aby jej následně záchranáři objevili. Jenže to se nestane. Middie Rivers není nikde k nalezení živý, ani mrtvý.

Mohlo by se jednat o jeden z těch případů pohřešovaných osob, které časem zmizí v archivech policie a nikdo si na ně o pár let později ani nevzpomene, jenže zmizení Middieho Riverse je jiné.

Je totiž prvním zdokumentovaným zmizením v oblasti, které se dnes říká Benningtonský trojúhelník, a která má na svědomí i mnohem bizarnější případy! Kdo nebo co je za ně zodpovědné?

Originální leták z roku 1946 s portrétem pohřešované ženy, foto Weird New England, Joseph A. Citroair / Creative Commons / fair use
Originální leták z roku 1946 s portrétem pohřešované ženy, foto Weird New England, Joseph A. Citroair / Creative Commons / fair use

ZAŠLA DO ZATÁČKY A ZMIZELA

Jen rok po zmizení Middieho Riverse je v oblasti nahlášena další pohřešovaná osoba. Tentokrát jde o osmnáctiletou turistku Paulu Welden (*1928-?), která zmizela 1. prosince 1946 doslova uprostřed cesty.

Zajímavé je, že po celou dobu jen kousek za mladou ženou po cestě kráčí ještě manželský pár ve středních letech.

Oba později vypovídají, že sledovali, jak dívka bez nejmenších problémů vchází do zatáčky, ale když ale pak sami zajdou za roh, po dívce jako by se slehla zem.

reklama

Oblast je znovu důkladně pročesána, tehdy se do obrovské pátrací akce zapojuje také FBI a za nalezení studentky je tehdy vypsána i slušná finanční odměna. Nic z toho však nepomáhá. Kam mohla tak rychle zmizet?

ZMIZENÍ BĚHEM JÍZDY

Po zmizení Pauly Welden následuje tříletá pauza a pak 1. prosince 1949, na den přesně po třech letech, přichází další zmizení. A je ještě bizarnější než ta dvě předchozí.

Hlavním aktérem tohoto příběhu je 68letý válečný veterán James E. Tetford, který po návštěvě u příbuzných ve městě St. Albans nasedne do autobusu a zamíří do domova pro vojenské vysloužilce v Benningtonu, kde bydlí.

reklama

Spolu s ním v autobuse sedí ještě 14 dalších cestujících. Jenže když autobus dorazí za do cílové stanice Tetfordovo sedadlo je prázdné! Zůstaly po něm pouze noviny, které si předtím četl, a jeho zavazadlo s peněženkou a veškerými doklady uvnitř.

Navíc několik cestujících později prohlašuje, že ještě na předchozí zastávce viděli Tetforda pokojně podřimovat na sedadle, je tedy naprosto vyloučeno, že by muž z autobusu vystoupil. Kam a hlavně jak tedy z jedoucího vozidla zmizel?

Ani tentokrát rozsáhlé pátrání nepřineslo žádné odpovědi. Do dnešního dne se nepodařilo pohřešovaného veterána či jeho ostatky najít a on sám se své rodině již nikdy neozval.

Oblast, kde zmizel Middie Rivers, foto broken Images - Camels hump / Creative Commons / CC BY 2.0
Oblast, kde zmizel Middie Rivers, foto broken Images – Camels hump / Creative Commons / CC BY 2.0

SÉRIE POKRAČUJE

V následujícím roce se v rozmezí několika dnů seznam pohřešovaných rozroste o další dvě osoby. První z nich je teprve osmiletý chlapec Paul Jephson, který mizí 12. října 1950 z auta své matky.

Žena vůz zaparkuje u své farmy a vystoupí, aby nakrmila prasata, zatímco chlapce nechá sedět uvnitř. Když se po chvíli k autu vrátí, je hoch pryč.

Do pátrání se tehdy zapojí i policejní psovodi, kteří sledují chlapcovu stopu až k místu, kde před čtyřmi lety zmizela Paula Welden. Tam pak stopa náhle končí.

Podivné okolnosti provázejí také případ z 28. října 1950, kdy se pouhé dva týdny od zmizení osmiletého chlapce ztratí 53letá Frieda Langer. Při procházce se svým bratrancem dojde k nehodě a muž sklouzne do jámy, ze které se mu nedaří vylézt.

Frieda spěchá do nedalekého tábora pro zbytek rodiny, aby mu pomohl. Pomoc ovšem nepřichází a ženin bratranec se nakonec z jámy dostane sám. V táboře pak zjistí, že Frieda ještě nedorazila.

O sedm měsíců později jsou její ostatky nalezeny na místě, které bylo během pátrací akce intenzivně prohledáváno. Jak je to možné?

James E. Tetford zmizel z jedoucího autobusu, foto Pixabay
James E. Tetford zmizel z jedoucího autobusu, foto Pixabay

ZABIJÁK NA ÚTĚKU

Policie je z opakovaných zmizení bezradná. Autority se zmohou jen k tomu, aby celou oblast benningtonského trojúhelníku opatřily cedulemi, které turisty varují, aby v žádném případě neopouštěli vyznačené trasy. Jenže samotná příčina zmizení jim uniká.

Zvažována je hypotéza, že v oblasti řádí sériový zabiják, to se ale vzhledem k detailům jednotlivých případů nejeví jako pravděpodobné. „Všechny mohl zavraždit sériový vrah, i když pro sériové vrahy bývá typické, že zabíjejí jen určité typy lidí.

Oběťmi benningtonského trojúhelníku jsou lidé obojího pohlaví a rozdílného věku,“ upozorňuje britská spisovatelka Karen Farrington. Navíc se ani v jednom případě nenašlo tělo pohřešované osoby. Že by byl pachatel tak důkladný v zametání stop?

ČEHO SE BOJÍ INDIÁNI?

Do scénáře se sériovým vrahem nezapadá ani zmizení válečného veterána z jedoucího autobusu.

Právě kvůli případu Jamese Tetforda se mnoho badatelů kloní k závěru, že Benningtonský trojúhelník je nejspíš jednou z řady anomálních zón, v nichž působí zatím neznámé síly či energie.

Hovoří se například o možných časoprostorových trhlinách, což jsou jakési hypotetické brány do jiné dimenze, které se v anomálních zónách mohou spontánně otevírat a pohlcovat nicnetušící oběti.

„Za zmínku stojí, že indiáni se této oblasti vyhýbali a užívají ji jen jako pohřebiště. Tvrdí, že jde o místo, kde se setkávají čtyři větry, a tudíž se tu dějí podivné věci,“ poznamenává Karin Farrington.

Jsou ony „čtyři větry“ pojmenování pro neznámé energie, o jejichž existenci věda zatím nemá tušení?

Foto: Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 383
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 1.5tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.7tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.7tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.7tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.