reklama
29. června 1968: Během letu z amerického Illinois do Texasu z paluby letadla za nejasných okolností mizí jeden z cestujících - Jerrold Potter.
Domů     Neobjasněné události
Benningtonský trojúhelník: Cestující tu zmizí z jedoucího autobusu!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 25.2.2022
3.2tis
Zmizelá Paula Welden, foto The Charley Project / Creative Commons / Volné dílo
307
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Benningtonský trojúhelník je označení pro oblast rozkládající se v jižním Vermontu v okolí hory Glastenbury Mountain, ve skutečnosti nejde doslova o území ve tvaru trojúhelníku. 

Je to jen přezdívka vycházející ze světoznámého Bermudského trojúhelníku, kterou si místo vyslouží po sérii zvláštních zmizení ve 40. a na počátku 50. let.

Zmizelá Paula Welden, foto The Charley Project / Creative Commons / Volné dílo
Originální leták z roku 1946 s portrétem pohřešované ženy, foto Weird New England, Joseph A. Citroair / Creative Commons / fair use Oblast, kde zmizel Middie Rivers, foto broken Images - Camels hump / Creative Commons / CC BY 2.0 James E. Tetford zmizel z jedoucího autobusu, foto Pixabay

Čtyřčlenná skupina lovců vedená 74letým Middiem Riversem se 12. listopadu roku 1945 vrací z výpravy v horách v americkém Vermontu. Rivers se od skupiny v jeden okamžik oddělí a vyrazí napřed. Od té doby jej už nikdo další nikdy nespatří.

Při obrovské pátrací akci je pouze u potoka nalezena nábojnice z jeho zbraně. Má se za to, že se muž v místě z nějakého důvodu sehnul, snad aby se napil, a nábojnice mu vypadla z kapsy. Žádné další stopy nebyly nalezeny.

Rivers je zkušený lovec a rybář a i v případě, že by se snad v divočině ztratil, dokázal by přežít a postarat se o to, aby jej následně záchranáři objevili. Jenže to se nestane. Middie Rivers není nikde k nalezení živý, ani mrtvý.

Mohlo by se jednat o jeden z těch případů pohřešovaných osob, které časem zmizí v archivech policie a nikdo si na ně o pár let později ani nevzpomene, jenže zmizení Middieho Riverse je jiné. Je totiž prvním zdokumentovaným zmizením v oblasti, které se dnes říká Benningtonský trojúhelník, a která má na svědomí i mnohem bizarnější případy! Kdo nebo co je za ně zodpovědné?

Originální leták z roku 1946 s portrétem pohřešované ženy, foto Weird New England, Joseph A. Citroair / Creative Commons / fair use

ZAŠLA DO ZATÁČKY A ZMIZELA

Jen rok po zmizení Middieho Riverse je v oblasti nahlášena další pohřešovaná osoba. Tentokrát jde o osmnáctiletou turistku Paulu Welden (*1928-?), která zmizela 1. prosince 1946 doslova uprostřed cesty. Zajímavé je, že po celou dobu jen kousek za mladou ženou po cestě kráčí ještě manželský pár ve středních letech.

Oba později vypovídají, že sledovali, jak dívka bez nejmenších problémů vchází do zatáčky, ale když ale pak sami zajdou za roh, po dívce jako by se slehla zem. Oblast je znovu důkladně pročesána, tehdy se do obrovské pátrací akce zapojuje také FBI a za nalezení studentky je tehdy vypsána i slušná finanční odměna.

Nic z toho však nepomáhá. Kam mohla tak rychle zmizet?

ZMIZENÍ BĚHEM JÍZDY

Po zmizení Pauly Welden následuje tříletá pauza a pak 1. prosince 1949, na den přesně po třech letech, přichází další zmizení. A je ještě bizarnější než ta dvě předchozí. Hlavním aktérem tohoto příběhu je 68letý válečný veterán James E.

Tetford, který po návštěvě u příbuzných ve městě St. Albans nasedne do autobusu a zamíří do domova pro vojenské vysloužilce v Benningtonu, kde bydlí. Spolu s ním v autobuse sedí ještě 14 dalších cestujících.

Jenže když autobus dorazí za do cílové stanice Tetfordovo sedadlo je prázdné! Zůstaly po něm pouze noviny, které si předtím četl, a jeho zavazadlo s peněženkou a veškerými doklady uvnitř. Navíc několik cestujících později prohlašuje, že ještě na předchozí zastávce viděli Tetforda pokojně podřimovat na sedadle, je tedy naprosto vyloučeno, že by muž z autobusu vystoupil.

Kam a hlavně jak tedy z jedoucího vozidla zmizel? Ani tentokrát rozsáhlé pátrání nepřineslo žádné odpovědi. Do dnešního dne se nepodařilo pohřešovaného veterána či jeho ostatky najít a on sám se své rodině již nikdy neozval.

Oblast, kde zmizel Middie Rivers, foto broken Images – Camels hump / Creative Commons / CC BY 2.0

SÉRIE POKRAČUJE

V následujícím roce se v rozmezí několika dnů seznam pohřešovaných rozroste o další dvě osoby. První z nich je teprve osmiletý chlapec Paul Jephson, který mizí 12. října 1950 z auta své matky. Žena vůz zaparkuje u své farmy a vystoupí, aby nakrmila prasata, zatímco chlapce nechá sedět uvnitř.

Když se po chvíli k autu vrátí, je hoch pryč. Do pátrání se tehdy zapojí i policejní psovodi, kteří sledují chlapcovu stopu až k místu, kde před čtyřmi lety zmizela Paula Welden. Tam pak stopa náhle končí.

Podivné okolnosti provázejí také případ z 28. října 1950, kdy se pouhé dva týdny od zmizení osmiletého chlapce ztratí 53letá Frieda Langer. Při procházce se svým bratrancem dojde k nehodě a muž sklouzne do jámy, ze které se mu nedaří vylézt.

Frieda spěchá do nedalekého tábora pro zbytek rodiny, aby mu pomohl. Pomoc ovšem nepřichází a ženin bratranec se nakonec z jámy dostane sám. V táboře pak zjistí, že Frieda ještě nedorazila. O sedm měsíců později jsou její ostatky nalezeny na místě, které bylo během pátrací akce intenzivně prohledáváno. Jak je to možné?

James E. Tetford zmizel z jedoucího autobusu, foto Pixabay

ZABIJÁK NA ÚTĚKU

Policie je z opakovaných zmizení bezradná. Autority se zmohou jen k tomu, aby celou oblast benningtonského trojúhelníku opatřily cedulemi, které turisty varují, aby v žádném případě neopouštěli vyznačené trasy.

Jenže samotná příčina zmizení jim uniká. Zvažována je hypotéza, že v oblasti řádí sériový zabiják, to se ale vzhledem k detailům jednotlivých případů nejeví jako pravděpodobné. „Všechny mohl zavraždit sériový vrah, i když pro sériové vrahy bývá typické, že zabíjejí jen určité typy lidí.

Oběťmi benningtonského trojúhelníku jsou lidé obojího pohlaví a rozdílného věku,“ upozorňuje britská spisovatelka Karen Farrington. Navíc se ani v jednom případě nenašlo tělo pohřešované osoby. Že by byl pachatel tak důkladný v zametání stop?

ČEHO SE BOJÍ INDIÁNI?

Do scénáře se sériovým vrahem nezapadá ani zmizení válečného veterána z jedoucího autobusu. Právě kvůli případu Jamese Tetforda se mnoho badatelů kloní k závěru, že Benningtonský trojúhelník je nejspíš jednou z řady anomálních zón, v nichž působí zatím neznámé síly či energie.

Hovoří se například o možných časoprostorových trhlinách, což jsou jakési hypotetické brány do jiné dimenze, které se v anomálních zónách mohou spontánně otevírat a pohlcovat nicnetušící oběti. „Za zmínku stojí, že indiáni se této oblasti vyhýbali a užívají ji jen jako pohřebiště.

Tvrdí, že jde o místo, kde se setkávají čtyři větry, a tudíž se tu dějí podivné věci,“ poznamenává Karin Farrington. Jsou ony „čtyři větry“ pojmenování pro neznámé energie, o jejichž existenci věda zatím nemá tušení?

Foto: Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 29.6.2022 619
Legendární Zlatý chrám byl postaven v indickém státě Paňdžáb u jezírka, kde podle legend rozjímal Buddha. Toto průzračné jezero dnes známe pod názvem Amritsar.   Jde prý o jezero nesmrtelnosti, protože v překladu jeho indický název značí nádobu nektaru nesmrtelnosti. A skutečně místí voda má podle mnohých svědectví léčivé účinky! Srdcem komplexu je chrám Hari […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 1.0tis
Finská divočina údajně nabízí podivné jevy! V odlehlé oblasti na severu, v zemi nikoho, jak se podobným krajinám říká, lidé slýchají podivné věci. Nebo tam s nimi přeci jen někdo nebo něco je? Když se finští chlapci při kempování ukládají ke spánku ve stanu, slyší zvenčí hlasy a hluk nějakého stroje. Přemýšlí, jestli mohl nedaleko […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 1.5tis
George Bush starší (1924–2018) je podle mnohých prezidentem, který toho o UFO ví nejvíc. Říká se, že je u moci v době, která by byla pro zveřejnění takové informace ideální. Dokonce tomu mají být nakloněni i nejvýše postavení představitelé tajných služeb. Proč se tedy nakonec nic nestalo? „Během období jeho vlády končí studená válka. Dveře […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 2.3tis
Prokleté zrcadlo údajně připravilo o život celou řadu předchozích majitelů. Francouzská policie se pokusila tuto sérii tragických úmrtí přerušit umístěním zrcadla do jednoho ze svých skladů. V roce 1997 však nebezpečný artefakt záhadně mizí. Zřejmě byl ze skladu odcizen. „Zrcadlo bylo drženo na policejní stanici poté, co v roce 1910 zabilo dva lidi. Myslíme si, že […]
od Pavel Polcar 26.6.2022 3.2tis
Marfa Lights: První historická zmínka o tzv. Marfa Lights se objevila v roce 1883, kdy jeden farmář pracující v této oblasti hlásil, že v dálce vidí tančící světla. Brzy zjistil, že místní osadníci také často viděli prazvláštní světla, pohybující se sem a tam. Padající hvězdy? Domorodí Američané tento jev údajně připisovali padlým hvězdám. Současníci pro […]