Skip to content

Biolog popsal rostlinu sající krev. Málem prý zabila jeho psa

Upíří patří mezi nejznámější nadpřirozené bytosti. Víte ale, že i některé záhadné rostliny touží po teplé lidské a zvířecí krvi? Jedné takové se přezdívá ďáblova smyčka a roste v bažinách v Nikarague.

Rostlinu popsal například biolog Dunstan, který v oblasti jejího výskytu zkoumal flóru a faunu několik let. S ďáblovo smyčkou se setkal v blízkosti jezera Nikaragua, kam se vydal se svým věrným psím přítelem.

Právě ten měl krvežíznivé rostlině padnout za oběť. Pes se na chvíli ztratil biologovi z očí a náhle začal bolestně výt. Když ho Dunstan našel, byl pes omotaný několika kořeny s ostny. Kořeny byly černé a slizké, přičemž sliz výrazně zapáchal hnilobou.

Pes v jejich sevření očividně trpěl velkými bolestmi.

Záchrana na poslední chvíli

Dunstan se zvíře pokusil osvobodit s pomocí nože. Ten ale na tlusté kořeny sotva stačil. Rostlina se navíc pokoušela omotat také jeho ruce. Přesto se muži nakonec podařilo psa osvobodit. Ten měl po celém těle krvácející vpichy a rány od ostnů.

Na biologa to působilo tak, jakoby se rostlina pokoušela vysát jeho krev.

Když se Dunstan o setkání zmínil místním, ostatní ho před rostlinou varovali. Měli z ní opravdový strach. I přes děsivé setkání se o upírskou rostlinu začal biolog zajímat. „Zdá se, že rostlina má několik otvorů připomínajících ústa.

Omotává své kořeny kolem zvířecích i lidských obětí a těmito ústy saje jejich krev s překvapivou rychlostí. Pokud ji hodíte kus syrového masa, během několika minut ho zbaví veškeré krve,“ poznamenal Dunstan do svých studií.

Od těch dob již rostlinu znovu nikdo nezkoumal a místní obyvatelé se jí za každou cenu vyhýbají.

Foto:
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články