Skip to content

Záhadný Černý Fantom děsil skotské město Dundee

Na konci devatenáctého století se skotským městem Dundee šířila vlna strachu. Její příčinou byla série podivných případů, které se nikdy nepodařilo vyřešit. Stála za nimi entita přezdívaná Černý Fantom.

Příběh začíná v opuštěném kamenolomu na kraji města, kde mísntí začali vídat podivnou postavu oděnou v černém. „Fantom připomíná vysokého černého muže v plášti a s kloboukem. Do obličeje mu vidět není.

Prochází se tiše kolem kamenolomu. Zjevuje se před nimi, ale nepromlouvá k nim,“ tak popsal tajemnou postavu dobový tisk.

Postava, která se nejprve nijak neprojevovala, začala postupně místní děsit. Podle některých žen je pronásledovala až domů, jiné zase tvrdily, že je napadl už na ulici. Podle místního řezníka zase Fantom prošel skrze zeď přímo k němu domů.

Zdálo se, že Fantom postupuje stále dál od kamenolomu a panika v okolí narůstala.

Téměř tváří v tvář

V jednom případě byl fantom nalezen, jak stojí před domem místního policisty. Ten si dodal odvahy a ozbrojen pohrabáčem se za ním vydal, aby zjistil jeho identitu. Fantom podle mnohých neslyšně policistu pozoroval a ve chvíli, kdy se k němu příliš přiblížil, vyrazil na druhou stranu a zmizel ve tmě.

Ve městě zavládl chaos. Lidé v obavách před fantomem chodili po ulicích ozbrojení a kdokoliv, kdo se choval nějak zvláštně, byl náhle podezřelý.

Zatímco přicházela další a další svědectví, začala se situace sama od sebe pomalu uklidňovat. Lidé se s fantomem naučili žít a černá postava se na oplátku objevovala stále méně, až nakonec zcela zmizela neznámo kam.

Vzhledem k nedostatku dalších informací tak zůstane skutečná identita Černého Fantoma z Dundee už navěky záhadou.

Foto:
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články