Skip to content

Dinosauři, zvířata či výplody naší představivosti. Co jsou zač tajemní tvorové?

Existují dnes ještě dinosauři? Nebo alespoň jejich vzdálení příbuzní? Otázka, zda mohli někteří pravěcí tvorové dodnes přežít, trápí kryptozoology po celém světe. Jejich existence by totiž dokázala vysvětlit mnohé tajemné tvory, o nichž přicházejí svědectví ze všech koutů světa.

Jedním z tvorů, který by zdánlivě mohl být propojený s dinosaury, je tajemný Mokele Mbembe z Konga, který jasně připomíná kolosální pravěké býložravce, brontosaury. Ti však byli nejspíše, stejně jako všechny ostatní dinosauří druhy, vyhubeni srážkou planety s vesmírným tělesem.

V odlehlých částech Austrálie jsou prý zase k vidění obří tvorové připomínají gigantické ještěry. Mohou být oni důkazem, že pravěký život přetrval až do dnešních dob?

Tajemní tvorové nečekají jen na souši, ale také v hlubinách jezer a oceánů. Mohou být vodní příšery, po kterých dodnes v jezerech pátrají lidé po celém světě, potomky pravěkých vládců planety? Vzhledem vodní příšery často své pravěké předchůdce připomínají, a kde jinde by mohli dinosauří geny přečkat ve skrytu tak dlouho, než hluboko pod hladinou, kam se lidský zrak dostane jen stěží.

Co ukrývají bílá místa?

Nemohla tedy přece jen některá pravěká monstra přežít a ukrývat se před zraky lidí až do dnešních dní? Nebo jsou tvorové jako Mokele Mbembe pouhou legendou? Či snad obyčejnými známými zvířaty? Takovou otázku je těžké zodpovědět ve chvíli, kdy na planetě zbývá ještě spousta nezmapovaných míst, ve kterých se takoví živočichové mohou ukrývat.

Snad nám tedy alespoň budoucnost ukáže, zda v těch nejodlehlejších místech planety přežívají potomci pravěkých dinosaurů, obří verze dnešních zvířat, či snad jen obyčejná zvířata krmená naší příliš bujnou představivostí.

Foto:
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články