Skip to content

Bizarní příběh Tellyho Savalase: Seriálového Kojaka zachránil mrtvý muž!

Talentovaný americký novinář, zpěvák, herec, režisér a producent řeckého původu Telly Savalas (1922–1994) se proslavil zejména jako tvář dnes již legendárního a neporazitelného detektiva Kojaka. Ovšem i on se setkal s případem, se kterým by si zřejmě ani slavný Kojak nevěděl rady.

Ještě než se Savalas dostal na televizní obrazovky, v dobách, kdy jeho tvář téměř nikdo neznal a Telly byl pro náhodného kolemjdoucího jen obyčejný třicátník, kterých byste v New Yorku potkali bezpočet, mu nabídl pomocnou ruku někdo, koho muž potkal poprvé a naposledy v životě.

Na tom by ještě nemuselo být nic zvláštního, na ochotného dobrodince lze čas od času narazit i dnes. Háček je v tom, že k onomu setkání vůbec nemělo dojít. Hlavně proto, že jeho hlavní aktér byl již několik let po smrti!

Jak je to možné?

SÁM VE TMĚ

„Nikdy jsem nebyl pověrčivý. Ale pak se v mém životě stalo něco, co mě zatraceně vyděsilo. Co se mi tehdy stalo, jsem do dnešního dne nedokázal pochopit. “ začíná své vyprávění Savalas a v myšlenkách se vrací o pár desetiletí zpět, do doby koncem 50.

let, kdy Savalas ještě pracoval jako úředník na ministerstvu vnitra. Co tak dramatického se mohlo stát? Jeho příběh zní zpočátku velice mile. Telly se osudné noci vrací se schůzky s krásnou mladou dívkou, jako správný gentleman ji odveze až k domu a pak se sám, kolem druhé hodiny ranní, vydává na dlouhou cestu domů.

Jenže cestou mu dojde benzín, auto se zastaví, a budoucí herec zůstane uprostřed noci osamělý a bez pomoci.

Naštěstí najde alespoň restauraci, kde ho nasměrují na benzínovou pumpu, která by měla mít otevřeno. Je to sice notný kus pešky, ale po nějaké chvíli se u Tellyho vynoří muž v bílém obleku sedící v černém Cadillacu a nezvykle vysokým pisklavým hlasem se ptá: „Můžu vás někam hodit?

“ Savalas souhlasí a nechá se dovézt k benzínce. Tady ale zjišťuje, že u sebe nemá žádnou hotovost. Muž v bílém obleku mu tedy nabídne i peníze, aby mohl za benzín zaplatit.

Kdo byl muž v černém voze?
POMOC ZE ZÁHROBÍ

Savalas pak díky svému zachránci v Cadillacu načerpá do kanystru benzín a nechá se jím odvézt zpět ke svému autu. Mezitím se mu neznámý cizinec pochlubí, že hraje baseball pro Boston. Herec ale trvá na tom, že mu peníze hned druhý den vrátí a za jeho ochotu se mu odvděčí.

Poprosí tedy muže, aby mu na kus papíru napsal své jméno, telefonní číslo a adresu. Nasedne do auta, které navíc potřebuje roztlačit, a když motor naskočí, ještě se naposledy s cizincem rozloučí a odjede domů.

Když se vyspí, jedna z prvních věcí, které má v plánu udělat, je poděkovat neznámému motoristovi za noční pomoc a vrátit mu peníze. Zvedne telefon a vytočí číslo na papíře. Sluchátko ovšem žena, která potvrdí, že muž, s nímž se herec setkal, byl skutečně její manžel.

Ten však zemřel už před dvěma lety. Došlo snad k nějakému nešťastnému omylu, nebo herci pomohl neznámý muž ze záhrobí?

Tajemná zkušenost Savallase velmi ovlivnila.
ANO, JE TO ON!

Zmatený Savalas znovu nasedne do auta a vydá na se na adresu, kterou mu cizinec napsal. Otevře mu žena, s níž hovořil po telefonu a pustí ho dovnitř. Potvrzuje, že se do New Yorku skutečně přestěhovala z Bostonu.

A popis oblečení prý odpovídal tomu, co měl její zesnulý manžel na sobě v den svého pohřbu. Pak vdova vytáhne fotografii, na níž Savalas okamžitě poznává muže, který mu předešlé noci pomohl dostat se domů.

Dokonce i písmo, kterým muž napsal svou adresu se shoduje s písmem mrtvého muže. Jediná věc se neshodovala. Žena tvrdí, že její muž měl hlas hluboký podobně jako Savalas. Jenže spáchal sebevraždu tím, že si prostřelil krk skrz hlasivky!

„Tenhle příběh se mi stal a pronásleduje mě už skoro 40 let,“ prohlašuje dříve velice skeptický Savalas. Ten do své smrti nepochopil, jak je něco takového vůbec možné. Odkud se vzaly peníze, kterými platil za benzín?

Kdo řídil auto, které ho svezlo na čerpací stanici a zpátky? Byl to všechno jenom přelud, nebo skutečná pomoc ze záhrobí?

Eva Soukupová

Foto: ichef.bbci.co.uk, static.cargurus.com, wallofretro.files.wordpress.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Astronomové poprvé spolehlivě zaznamenali disk hmoty umožňující vznik měsíců kolem extrasolární planety
21stoleti.cz

Astronomové poprvé spolehlivě...

Díky radioteleskopu ALMA se astronomům vůbec...
Bylinky: Nenechte se zaskočit problémy s pamětí
panidomu.cz

Bylinky: Nenechte se zaskočit...

Snažíte se na něco vzpomenout, ale moc se vám...
Nezbytná součást střešních oken
rezidenceonline.cz

Nezbytná součást střešních...

Optimální množství denního světla i podpora tepelného...
Omega na Olympijských hrách opět nechybí
iluxus.cz

Omega na Olympijských hrách...

Zlatá medaile, známá jako nejvyšší cena na...
Velký strach z budoucnosti
nasehvezdy.cz

Velký strach z budoucnosti

Zažívá obrovské štěstí,...
Lasagne s červenou čočkou a žampiony
tisicereceptu.cz

Lasagne s červenou čočkou a...

Rychlý lehký pokrm, který zvládnete...
Zámek Plumlov: Stavba, která rozkmotřila otce se synem
epochanacestach.cz

Zámek Plumlov: Stavba, která...

Velké ambice měli stavitelé...
Jak jsem přestala hrát karty a sázet se
skutecnepribehy.cz

Jak jsem přestala hrát karty...

Nejen muž, když se napije, dělá...
Vyženou Havlovou fanoušci do daleké ciziny?
nasehvezdy.cz

Vyženou Havlovou fanoušci do...

Herečka a bývalá první...
Na počtu terapií se rok pandemie výrazně nepodepsal
epochaplus.cz

Na počtu terapií se rok...

Na pražské klinice asistované reprodukce IVF...
7 nejstarších měst světa
epochaplus.cz

7 nejstarších měst světa

Dávní obyvatelé sem přišli už před...
Nevyjasněné úmrtí Reye Rivery: Zločin, který zůstal nepotrestán?
epochalnisvet.cz

Nevyjasněné úmrtí Reye Rivery:...

Je večer 16. května 2006. Američan Rey Rivera...