Skip to content

Bizarní příběh Tellyho Savalase: Seriálového Kojaka zachránil mrtvý muž!

Talentovaný americký novinář, zpěvák, herec, režisér a producent řeckého původu Telly Savalas (1922–1994) se proslavil zejména jako tvář dnes již legendárního a neporazitelného detektiva Kojaka. Ovšem i on se setkal s případem, se kterým by si zřejmě ani slavný Kojak nevěděl rady.

Ještě než se Savalas dostal na televizní obrazovky, v dobách, kdy jeho tvář téměř nikdo neznal a Telly byl pro náhodného kolemjdoucího jen obyčejný třicátník, kterých byste v New Yorku potkali bezpočet, mu nabídl pomocnou ruku někdo, koho muž potkal poprvé a naposledy v životě.

Na tom by ještě nemuselo být nic zvláštního, na ochotného dobrodince lze čas od času narazit i dnes. Háček je v tom, že k onomu setkání vůbec nemělo dojít. Hlavně proto, že jeho hlavní aktér byl již několik let po smrti!

Jak je to možné?

SÁM VE TMĚ

„Nikdy jsem nebyl pověrčivý. Ale pak se v mém životě stalo něco, co mě zatraceně vyděsilo. Co se mi tehdy stalo, jsem do dnešního dne nedokázal pochopit. “ začíná své vyprávění Savalas a v myšlenkách se vrací o pár desetiletí zpět, do doby koncem 50.

let, kdy Savalas ještě pracoval jako úředník na ministerstvu vnitra. Co tak dramatického se mohlo stát? Jeho příběh zní zpočátku velice mile. Telly se osudné noci vrací se schůzky s krásnou mladou dívkou, jako správný gentleman ji odveze až k domu a pak se sám, kolem druhé hodiny ranní, vydává na dlouhou cestu domů.

Jenže cestou mu dojde benzín, auto se zastaví, a budoucí herec zůstane uprostřed noci osamělý a bez pomoci.

Naštěstí najde alespoň restauraci, kde ho nasměrují na benzínovou pumpu, která by měla mít otevřeno. Je to sice notný kus pešky, ale po nějaké chvíli se u Tellyho vynoří muž v bílém obleku sedící v černém Cadillacu a nezvykle vysokým pisklavým hlasem se ptá: „Můžu vás někam hodit?

“ Savalas souhlasí a nechá se dovézt k benzínce. Tady ale zjišťuje, že u sebe nemá žádnou hotovost. Muž v bílém obleku mu tedy nabídne i peníze, aby mohl za benzín zaplatit.

Kdo byl muž v černém voze?
POMOC ZE ZÁHROBÍ

Savalas pak díky svému zachránci v Cadillacu načerpá do kanystru benzín a nechá se jím odvézt zpět ke svému autu. Mezitím se mu neznámý cizinec pochlubí, že hraje baseball pro Boston. Herec ale trvá na tom, že mu peníze hned druhý den vrátí a za jeho ochotu se mu odvděčí.

Poprosí tedy muže, aby mu na kus papíru napsal své jméno, telefonní číslo a adresu. Nasedne do auta, které navíc potřebuje roztlačit, a když motor naskočí, ještě se naposledy s cizincem rozloučí a odjede domů.

Když se vyspí, jedna z prvních věcí, které má v plánu udělat, je poděkovat neznámému motoristovi za noční pomoc a vrátit mu peníze. Zvedne telefon a vytočí číslo na papíře. Sluchátko ovšem žena, která potvrdí, že muž, s nímž se herec setkal, byl skutečně její manžel.

Ten však zemřel už před dvěma lety. Došlo snad k nějakému nešťastnému omylu, nebo herci pomohl neznámý muž ze záhrobí?

Tajemná zkušenost Savallase velmi ovlivnila.
ANO, JE TO ON!

Zmatený Savalas znovu nasedne do auta a vydá na se na adresu, kterou mu cizinec napsal. Otevře mu žena, s níž hovořil po telefonu a pustí ho dovnitř. Potvrzuje, že se do New Yorku skutečně přestěhovala z Bostonu.

A popis oblečení prý odpovídal tomu, co měl její zesnulý manžel na sobě v den svého pohřbu. Pak vdova vytáhne fotografii, na níž Savalas okamžitě poznává muže, který mu předešlé noci pomohl dostat se domů.

Dokonce i písmo, kterým muž napsal svou adresu se shoduje s písmem mrtvého muže. Jediná věc se neshodovala. Žena tvrdí, že její muž měl hlas hluboký podobně jako Savalas. Jenže spáchal sebevraždu tím, že si prostřelil krk skrz hlasivky!

„Tenhle příběh se mi stal a pronásleduje mě už skoro 40 let,“ prohlašuje dříve velice skeptický Savalas. Ten do své smrti nepochopil, jak je něco takového vůbec možné. Odkud se vzaly peníze, kterými platil za benzín?

Kdo řídil auto, které ho svezlo na čerpací stanici a zpátky? Byl to všechno jenom přelud, nebo skutečná pomoc ze záhrobí?

Eva Soukupová

Foto: ichef.bbci.co.uk, static.cargurus.com, wallofretro.files.wordpress.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Zámek Zbiroh: Tajemné místo
epochanacestach.cz

Zámek Zbiroh: Tajemné místo

Nejstarší české...
Jak se žije v “Tatře“ posádce Tatry kolem světa 2?
iluxus.cz

Jak se žije v “Tatře“...

TATRA KOLEM SVĚTA, ojedinělá výprava, která navázala...
VIDEO: Kuličková dráha, od které neodtrhnete oči!
epochaplus.cz

VIDEO: Kuličková dráha, od...

Dřívka, magnety, pružinky a...
Nová série Medikomiksů vysvětluje dětem, co to jsou vážné nemoci
21stoleti.cz

Nová série Medikomiksů...

Po kreslených příbězích o hemofilii a lymfomu vznikl ve...
Volvo XC60 B5: Elektrizující diesel ve světě čistoty
21stoleti.cz

Volvo XC60 B5: Elektrizující...

Volvo chce do roku 2025 v porovnání s...
Karel IV.: Měl zkušenosti s nevysvětlitelnými jevy?
epochaplus.cz

Karel IV.: Měl zkušenosti s...

Dnes si připomínáme 700 let od narození českého krále...
Spojené arabské emiráty míří k Marsu
epochalnisvet.cz

Spojené arabské emiráty...

Nosná raketa H-IIA úspěšně odstartovala z...
Švestkový závin z listového těsta
nasehvezdy.cz

Švestkový závin z listového...

Závin se švestkami zvládnete připravit...
Duch za mě dopsal povídku
nasehvezdy.cz

Duch za mě dopsal povídku

Neměla jsem tehdy žádnou inspiraci,...
Návrat krásy vypínačů a zásuvek
rezidenceonline.cz

Návrat krásy vypínačů a...

Jsou malé rozměrem, ale nezbytné pro chod...
Za toulkami po Zlaté stezce v Plzeňském kraji
epochanacestach.cz

Za toulkami po Zlaté stezce v...

Místy téměř nedotčená...
PROJEKT FORTITUDE Kde udělal Hitler chybu?
epochalnisvet.cz

PROJEKT FORTITUDE Kde...

V oblasti Pas-De-Calais je kanál La Manche...