Skip to content

Bizarní příběh Tellyho Savalase: Seriálového Kojaka zachránil mrtvý muž!

Talentovaný americký novinář, zpěvák, herec, režisér a producent řeckého původu Telly Savalas (1922–1994) se proslavil zejména jako tvář dnes již legendárního a neporazitelného detektiva Kojaka. Ovšem i on se setkal s případem, se kterým by si zřejmě ani slavný Kojak nevěděl rady.

Ještě než se Savalas dostal na televizní obrazovky, v dobách, kdy jeho tvář téměř nikdo neznal a Telly byl pro náhodného kolemjdoucího jen obyčejný třicátník, kterých byste v New Yorku potkali bezpočet, mu nabídl pomocnou ruku někdo, koho muž potkal poprvé a naposledy v životě.

Na tom by ještě nemuselo být nic zvláštního, na ochotného dobrodince lze čas od času narazit i dnes. Háček je v tom, že k onomu setkání vůbec nemělo dojít. Hlavně proto, že jeho hlavní aktér byl již několik let po smrti!

Jak je to možné?

SÁM VE TMĚ

„Nikdy jsem nebyl pověrčivý. Ale pak se v mém životě stalo něco, co mě zatraceně vyděsilo. Co se mi tehdy stalo, jsem do dnešního dne nedokázal pochopit. “ začíná své vyprávění Savalas a v myšlenkách se vrací o pár desetiletí zpět, do doby koncem 50.

let, kdy Savalas ještě pracoval jako úředník na ministerstvu vnitra. Co tak dramatického se mohlo stát? Jeho příběh zní zpočátku velice mile. Telly se osudné noci vrací se schůzky s krásnou mladou dívkou, jako správný gentleman ji odveze až k domu a pak se sám, kolem druhé hodiny ranní, vydává na dlouhou cestu domů.

Jenže cestou mu dojde benzín, auto se zastaví, a budoucí herec zůstane uprostřed noci osamělý a bez pomoci.

Naštěstí najde alespoň restauraci, kde ho nasměrují na benzínovou pumpu, která by měla mít otevřeno. Je to sice notný kus pešky, ale po nějaké chvíli se u Tellyho vynoří muž v bílém obleku sedící v černém Cadillacu a nezvykle vysokým pisklavým hlasem se ptá: „Můžu vás někam hodit?

“ Savalas souhlasí a nechá se dovézt k benzínce. Tady ale zjišťuje, že u sebe nemá žádnou hotovost. Muž v bílém obleku mu tedy nabídne i peníze, aby mohl za benzín zaplatit.

Kdo byl muž v černém voze?
POMOC ZE ZÁHROBÍ

Savalas pak díky svému zachránci v Cadillacu načerpá do kanystru benzín a nechá se jím odvézt zpět ke svému autu. Mezitím se mu neznámý cizinec pochlubí, že hraje baseball pro Boston. Herec ale trvá na tom, že mu peníze hned druhý den vrátí a za jeho ochotu se mu odvděčí.

Poprosí tedy muže, aby mu na kus papíru napsal své jméno, telefonní číslo a adresu. Nasedne do auta, které navíc potřebuje roztlačit, a když motor naskočí, ještě se naposledy s cizincem rozloučí a odjede domů.

Když se vyspí, jedna z prvních věcí, které má v plánu udělat, je poděkovat neznámému motoristovi za noční pomoc a vrátit mu peníze. Zvedne telefon a vytočí číslo na papíře. Sluchátko ovšem žena, která potvrdí, že muž, s nímž se herec setkal, byl skutečně její manžel.

Ten však zemřel už před dvěma lety. Došlo snad k nějakému nešťastnému omylu, nebo herci pomohl neznámý muž ze záhrobí?

Tajemná zkušenost Savallase velmi ovlivnila.
ANO, JE TO ON!

Zmatený Savalas znovu nasedne do auta a vydá na se na adresu, kterou mu cizinec napsal. Otevře mu žena, s níž hovořil po telefonu a pustí ho dovnitř. Potvrzuje, že se do New Yorku skutečně přestěhovala z Bostonu.

A popis oblečení prý odpovídal tomu, co měl její zesnulý manžel na sobě v den svého pohřbu. Pak vdova vytáhne fotografii, na níž Savalas okamžitě poznává muže, který mu předešlé noci pomohl dostat se domů.

Dokonce i písmo, kterým muž napsal svou adresu se shoduje s písmem mrtvého muže. Jediná věc se neshodovala. Žena tvrdí, že její muž měl hlas hluboký podobně jako Savalas. Jenže spáchal sebevraždu tím, že si prostřelil krk skrz hlasivky!

„Tenhle příběh se mi stal a pronásleduje mě už skoro 40 let,“ prohlašuje dříve velice skeptický Savalas. Ten do své smrti nepochopil, jak je něco takového vůbec možné. Odkud se vzaly peníze, kterými platil za benzín?

Kdo řídil auto, které ho svezlo na čerpací stanici a zpátky? Byl to všechno jenom přelud, nebo skutečná pomoc ze záhrobí?

Eva Soukupová

Foto: ichef.bbci.co.uk, static.cargurus.com, wallofretro.files.wordpress.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Kde je největší prádelna na světě?
epochaplus.cz

Kde je největší prádelna na...

Nacpat prádlo do bubnu, přidat prací...
Skandál! Kdo natočil „lechtivé“ video?
nasehvezdy.cz

Skandál! Kdo natočil...

Opravdu drsný konec roku má za sebou modelka a...
Nadčasovost, dynamika a komfort
rezidenceonline.cz

Nadčasovost, dynamika a...

Černo-bílý interiér s barevnými akcenty a...
Důstojný domov Slovanské epopeje je nadohled
iluxus.cz

Důstojný domov Slovanské...

Velkolepé dílo Alfonse Muchy může nalézt...
Experimenty na mezinárodní vesmírné stanici s pomocí Česka
21stoleti.cz

Experimenty na mezinárodní...

Létání do vesmíru i pobyt v něm se už...
Lipno plnými doušky: Novinky pro letošní rok
epochanacestach.cz

Lipno plnými doušky: Novinky...

Rodinný skiareál Lipno pro...
Magnetické nanočástice v mozku: možná souvislost s Alzheimerovou chorobou
epochalnisvet.cz

Magnetické nanočástice v...

Stává se málokdy, aby geolog zasahoval svým...
Pohnutá historie sídla Overlook v Severní Krolíně
epochanacestach.cz

Pohnutá historie sídla...

Některá místa mají...
Studna splněných přání: V indické studni se záhadně objevují různé předměty
epochalnisvet.cz

Studna splněných přání: V indické...

V tajemné studni v Indii se každý den objevují...
Obludárium Jurského světa: Který byl největší či nejdravější?
epochaplus.cz

Obludárium Jurského světa: Který...

Dinosauři sice žili před desítkami miliony...
Jak navrhnout lžičku…
21stoleti.cz

Jak navrhnout lžičku…

S Průmyslem 4.0 vstoupí do našich životů nová...
Rozpoutala Adamovská válku hereček?
nasehvezdy.cz

Rozpoutala Adamovská válku...

Přestože jsou herečky Zlata Adamovská (61) a Eva...