29. listopadu 1981: Za podivných okolností umírá americká herečka Natalie Wood. Shodil ji z jachty její manžel?
Domů     Paranormální jevy
Blázinec v Araratu provází strašidelná pověst
Filip Appl
od Filip Appl 31.3.2022
1.3tis
Co ukrývají chodby a místnosti starého blázince? Foto: Pixabay
149
SDÍLENÍ
1.3tis
ZOBRAZENÍ

Koncem 50. let 19. století se na jihozápad australského státu Victoria sjíždí dobrodruzi toužící po rychlém zbohatnutí. Uprostřed divočiny vzniká městečko Ararat, které nezanikne ani s koncem zlatokopeckého šílenství.

Může za to rozhodnutí umístit tam novou léčebnu pro duševně nemocné pacienty.  

Co ukrývají chodby a místnosti starého blázince? Foto: Pixabay Budova blázince děsí dodnes. Foto: JacsWiki/Creative Commons/CC BY-SA 4.0 Zařízení v roce 1880. Foto: Neznámý autor/Creative commons/Volné dílo

Jde o obrovský projekt, v rámci kterého v podstatě vzniká nové malé město. V Araratu roste areál disponující vlastním ovocným sadem, vinicí, chovem hospodářských zvířat a mnoha dalšími budovami zajišťujícími soběstačnost.

To je však teprve začátek. V roce 1886 se část komplexu mění na věznici pro šílené kriminálníky a začíná tak skutečně kontroverzní období. Do zařízení míří neškodní delikventi i ti nejhorší vrazi a počet úmrtí, ke kterým za zdmi ústavu dochází, rychle narůstá. Podepsala se děsivá minulost i na tom, co se v opuštěném blázinci odehrává dnes?

PODIVNÉ JEVY

Blázinec v Araratu funguje s různými obměnami přes 130 let. Až na začátku 90. let, v době, kdy už všude okolo stojí moderní městská zástavba, dochází k postupnému opouštění areálu. V té době už má komplex pověst podivného místa, kterého provází aura smrti a utrpení.

O některé budovy se tak začínají zajímat lovci záhad a časem jsou dokonce využívány k paranormálním prohlídkám. Po celém Araratu se šíří historky o nadpřirozených jevech, ke kterým v některých oblastech bývalého blázince dochází.

Téměř na denním pořádku jsou zprávy o náhlém omdlení návštěvníků, pocitech nevolnosti nebo ostré bodavé bolesti, kterou lidé cítí při chůzi konkrétními místnostmi. Další návštěvníci zase hovoří o podivném odpudivém zápachu šířícím se z neidentifikovatelných míst nebo o nevysvětlitelných zvucích připomínajících bouchání hlav o stěny. Byly zaznamenány i zprávy o pozorování nějakých přízraků?

Budova blázince děsí dodnes. Foto: JacsWiki/Creative Commons/CC BY-SA 4.0

DOMOV DUCHŮ?

Indický publicista a záhadolog Ankit Sethi upozorňuje, že v areálu došlo během těch 130 let nejméně k tisícovce potvrzených úmrtí. Často vražd či sebevražd. Duše tragicky zesnulých pacientů prý mohou na některých místech blázince strašit dodnes.

Mají mezi nimi být třeba přízraky tří mužů, kteří se společně oběsili a nebyli řádně pohřbeni nebo duch Australana Billa Wallaceho, který v roce 1925 zavraždil muže v melbournské kavárně a následně byl prohlášen za šíleného.

„Dalším duchem, který má strašit v blázinci Ararat, je sestra jménem Kerry. Toulá se po ženském křídle a pozoruje turisty,“ uvádí Ankit Sethi a přidává další údajné přízraky tohoto utrpením naplněného místa:

Ducha zdejšího doktora Williama L. Mullena (?–1912) nebo stín pacienta jménem Gary Webb, který personál děsil neustálým zohavováním svého těla a hrůzu nahánějícími zvuky. Opravdu se jeho křik stále ozývá v místech, kde pobýval, jak tvrdí někteří návštěvníci?

Zařízení v roce 1880. Foto: Neznámý autor/Creative commons/Volné dílo
Foto: Creative commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 28.11.2022 1.2tis
Francouzský spisovatel Guy de Maupassant má problém. Na sklonku života sedí za stolem a snaží se pracovat. Není tam ale sám – upřeně na něj hledí jeho dvojník! Děsivá postava je usazená přímo vedle něj a diktuje mu, co má psát dál… Skončí až ve chvíli, kdy už nebohý Guy de Maupassant (1850–1893) nevydrží a […]
od Filip Appl 27.11.2022 927
Na videoportálu Youtube se nedávno objevilo další zvláštní video. Tentokrát zachycuje hlídače, který si – alespoň to tak trochu vypadá – povídá s duchem. Video bylo natočené kamerou v pečovatelském centru Finochietto Sanatorium v argentinském Buenos Aires ve tři hodiny ráno. Hlídač sedí u svého stolu, když v tom se dveře samy od sebe otevřou. […]
od Adriana Vojtíšková 27.11.2022 1.6tis
Budova, jejíž některé části sloužily nemocným po úctyhodných 140 let, byla ponechána svému osudu poté, co ve městě vyrostl nový moderní zdravotnický komplex.     Něco z historie v ní však údajně stále zůstává. Po Domažlicích se proslýchá, že potemnělými chodbami ponuré nemocnice korzovali duše mrtvých, které dosud nenašly klid. Podobně jako jiné opuštěné objekty, […]
od Jiří Nechanický 25.11.2022 3.0tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční […]
od Dalibor Vrána 22.11.2022 3.2tis
Roku 2017 se čtveřice přátel v Los Angeles vydává k nápisu Hollywood! Stoupají po kopci Mount Lee, jeden z nich ale uklouzne a od skupinky se oddělí. Když se pak vrací, je bílý jako stěna. Právě prý viděl blonďatou ženu v šatech jako ze 30. Let a v podpatcích. Její kroky nevydávaly žádný zvuk… Narazil […]