Skip to content

Blízké setkání třetího druhu: Americký policista sledoval přistání vesmírné lodi

Je to jedno z nejlépe zdokumentovaných hlášení o UFO. Přesto zůstává nejisté, co se onoho dne před očima vyděšeného amerického policisty vlastně odehrálo. Přistála v Novém Mexiku v roce 1964 mimozemská loď, nebo jde o zvrácený podvod, který má přilákat turisty?

Příběh jednoho z nejpodivnějších blízkých setkání třetího druhu, tedy pozorování UFO a jeho posádky, se odehrává 24. dubna roku 1964 krátce před šestou hodinou odpoledne na okraji městečka Socorro v Novém Mexiku.

Policejní důstojník Lonnie Zamora (1933-2009) se svým hlídkovým vozem zrovna pronásleduje rychle ujíždějící automobil, který zamíří ke starému lomu. Jakmile se k lomu přiblíží, zaslechne Zamora hlasité burácení a ve stejný okamžik se na obloze objeví plamen.

V ten okamžik se policista rozhodne ukončit pronásledování a raději věnovat pozornost tomu, co se děje v lomu. Mohlo totiž dojít k výbuchu ve skladu trhavin. Místo toho však v opuštěném lomu ze vzdálenosti asi 130 až 18´0 metrů spatří neznámý vejcovitý objekt v barvě hliníku, který na první pohled připomíná obrácenou cisternu, stojí však na čtyřech nohách.

K jeho překvapení se vedle objektu na krátký okamžik objeví dvě menší bytosti v bílých kombinézách „Nevzpomínám si, že by vypadaly nějak zvláštně (…).Tyto osoby měly normální siluetu, ale možná to byli malí dospělí nebo velké děti,“ vypovídá policista. Byla to posádka mimozemské lodi?

Lonnie Zamora
NA MÍSTĚ ZŮSTALY STOPY

Zamora si takovou myšlenku v danou chvíli ani nepřipouští. Vše se změní až v okamžiku, kdy se ozvou tři slabé údery připomínající zabouchnutí dveří a na spodní straně objektu se objeví světle modrý, ve spodní části trochu oranžový plamen a stroj začne stoupat vzhůru.

Opět se ozve ohlušující rachot a policista se dává na útěk. Když se naposledy ohlédne, vznáší se objekt asi 3 až 4,5 metru nad zemí a pomalu se vzdaluje. Rozrušený Zamora přivolá na místo vyšetřovatele, kteří na místě po záhadném objektu najdou několik stop.

V půdě jsou čerstvě vytlačené čtyři obdélníkové otisky, patrně od noh objektu. V místech, které sežehl plamen pohonu jsou ohořelé větve keřů i po několika hodinách ještě horké na dotek, suchá tráva je na několika nepravidelně tvarovaných místech spálená a stále doutná.

Na vzorcích rostlin odebraných z místa v laboratoři najdou dvě organické substance, které se však nedaří identifikovat. Přistál tu skutečně mimozemský objekt, jak dodnes věří mnoho vyšetřovatelů?

U objektu Zamora spatřil dvě bytosti.
SVĚDKŮ JE VÍCE

Výpověď Lonnieho Zamory potvrzuje několik nezávislých svědků. Na čerpací stanici u města se zastaví pětičlenná rodina turistů z Colorada a stěžuje si na objekt, který proletěl tak nízko nad jejich vozem, až se báli, že přijdou o střechu.

Další ze svědků volá už 15 minut před incidentem v lomu do místní televizní stanice, aby nahlásil nízko letící oválný objekt pohybující se směrem k Socorru. Případem se nakonec zabývá FBI i americké letectvo.

„Není žádný objekt, jenž by odpovídal popisovanému. Na místě se v čase incidentu neodehrávalo ani žádné známé vojenské cvičení, které by splňovalo podmínky hlášení,“ prohlašuje kapitán americké armády Richard T. Holder. Přesto letectvo nabídne několik skeptických teorií. Všechny jsou ale značně nepravděpodobné. Zamora podle prý pozoroval a špatně identifikoval prašný vír, k jehož vzniku bylo onoho dne příhodné počasí.

Že by policejní důstojník nepoznal jinak dobře známý úkaz? Prominentní UFO skeptik Philip J. Klass (1919–2005) dokonce obviňuje policistu a starostu města Holma Bursuma, že si celou záležitost vymysleli, aby do Socorra přilákali více turistů.

Jak ale vysvětlit řadu dalších nezávislých svědků?

Zamorův nákres objektu
Foto: www.latest-ufos.com, www.santafeghostandhistorytours.com, www.theblackvault.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Bílá Šumava zahřeje
epochanacestach.cz

Bílá Šumava zahřeje

Příroda se uložila ke...
Na smyslné vlně rustikální elegance
rezidenceonline.cz

Na smyslné vlně rustikální...

Když si sympatická třicátnice vysní bydlení...
Bvlgari Hotel Roma – Nový klenot v kolébce módy
epochalnisvet.cz

Bvlgari Hotel Roma –...

Už jen samotný pohled do jejich nitra evokuje...
Zdravější pivo? Vědci poprvé upravili chmel moderní technologií CRISPR
21stoleti.cz

Zdravější pivo? Vědci poprvé...

Více léčivých látek a hořkých kyselin v chmelu...
Má doma znovu dusno?
nasehvezdy.cz

Má doma znovu dusno?

Herečka TEREZA BRODSKÁ (52) má velký úspěch v...
S pejskem i do mrazivého počasí
iluxus.cz

S pejskem i do mrazivého...

Husse je přední švédský výrobce vysoce...
Úspěch českého SPACE týmu společnosti Atos
21stoleti.cz

Úspěch českého SPACE týmu...

Český SPACE tým společnosti Atos se bude podílet na...
Kudlanka nábožná, strašlivý žralok ve světě hmyzu!
epochalnisvet.cz

Kudlanka nábožná, strašlivý...

Je to dokonalý predátor. Snad žádný hmyz...
Řež u Hradce Králové: Staré pořádky skončily, Prusko je hegemonem
epochaplus.cz

Řež u Hradce Králové: Staré...

Píše se 3. červenec roku 1866 a více než dvouměsíční...
Nový Jičín: Město klobouků
epochanacestach.cz

Nový Jičín: Město klobouků

Návštěvnické centrum...
Proč by nemělo chybět na stole pomelo?
nasehvezdy.cz

Proč by nemělo chybět na...

Tento kříženec grapefruitu a pomeranče je...
Má hlídat dítě, místo toho ho chladnokrevně zabije
epochaplus.cz

Má hlídat dítě, místo toho...

Když ráno 29. února roku 2016 opouštějí Vladimír...