Skip to content

Blízké setkání třetího druhu: Americký policista sledoval přistání vesmírné lodi

Je to jedno z nejlépe zdokumentovaných hlášení o UFO. Přesto zůstává nejisté, co se onoho dne před očima vyděšeného amerického policisty vlastně odehrálo. Přistála v Novém Mexiku v roce 1964 mimozemská loď, nebo jde o zvrácený podvod, který má přilákat turisty?

Příběh jednoho z nejpodivnějších blízkých setkání třetího druhu, tedy pozorování UFO a jeho posádky, se odehrává 24. dubna roku 1964 krátce před šestou hodinou odpoledne na okraji městečka Socorro v Novém Mexiku.

Policejní důstojník Lonnie Zamora (1933-2009) se svým hlídkovým vozem zrovna pronásleduje rychle ujíždějící automobil, který zamíří ke starému lomu. Jakmile se k lomu přiblíží, zaslechne Zamora hlasité burácení a ve stejný okamžik se na obloze objeví plamen.

V ten okamžik se policista rozhodne ukončit pronásledování a raději věnovat pozornost tomu, co se děje v lomu. Mohlo totiž dojít k výbuchu ve skladu trhavin. Místo toho však v opuštěném lomu ze vzdálenosti asi 130 až 18´0 metrů spatří neznámý vejcovitý objekt v barvě hliníku, který na první pohled připomíná obrácenou cisternu, stojí však na čtyřech nohách.

K jeho překvapení se vedle objektu na krátký okamžik objeví dvě menší bytosti v bílých kombinézách „Nevzpomínám si, že by vypadaly nějak zvláštně (…).Tyto osoby měly normální siluetu, ale možná to byli malí dospělí nebo velké děti,“ vypovídá policista. Byla to posádka mimozemské lodi?

Lonnie Zamora
NA MÍSTĚ ZŮSTALY STOPY

Zamora si takovou myšlenku v danou chvíli ani nepřipouští. Vše se změní až v okamžiku, kdy se ozvou tři slabé údery připomínající zabouchnutí dveří a na spodní straně objektu se objeví světle modrý, ve spodní části trochu oranžový plamen a stroj začne stoupat vzhůru.

Opět se ozve ohlušující rachot a policista se dává na útěk. Když se naposledy ohlédne, vznáší se objekt asi 3 až 4,5 metru nad zemí a pomalu se vzdaluje. Rozrušený Zamora přivolá na místo vyšetřovatele, kteří na místě po záhadném objektu najdou několik stop.

V půdě jsou čerstvě vytlačené čtyři obdélníkové otisky, patrně od noh objektu. V místech, které sežehl plamen pohonu jsou ohořelé větve keřů i po několika hodinách ještě horké na dotek, suchá tráva je na několika nepravidelně tvarovaných místech spálená a stále doutná.

Na vzorcích rostlin odebraných z místa v laboratoři najdou dvě organické substance, které se však nedaří identifikovat. Přistál tu skutečně mimozemský objekt, jak dodnes věří mnoho vyšetřovatelů?

U objektu Zamora spatřil dvě bytosti.
SVĚDKŮ JE VÍCE

Výpověď Lonnieho Zamory potvrzuje několik nezávislých svědků. Na čerpací stanici u města se zastaví pětičlenná rodina turistů z Colorada a stěžuje si na objekt, který proletěl tak nízko nad jejich vozem, až se báli, že přijdou o střechu.

Další ze svědků volá už 15 minut před incidentem v lomu do místní televizní stanice, aby nahlásil nízko letící oválný objekt pohybující se směrem k Socorru. Případem se nakonec zabývá FBI i americké letectvo.

„Není žádný objekt, jenž by odpovídal popisovanému. Na místě se v čase incidentu neodehrávalo ani žádné známé vojenské cvičení, které by splňovalo podmínky hlášení,“ prohlašuje kapitán americké armády Richard T. Holder. Přesto letectvo nabídne několik skeptických teorií. Všechny jsou ale značně nepravděpodobné. Zamora podle prý pozoroval a špatně identifikoval prašný vír, k jehož vzniku bylo onoho dne příhodné počasí.

Že by policejní důstojník nepoznal jinak dobře známý úkaz? Prominentní UFO skeptik Philip J. Klass (1919–2005) dokonce obviňuje policistu a starostu města Holma Bursuma, že si celou záležitost vymysleli, aby do Socorra přilákali více turistů.

Jak ale vysvětlit řadu dalších nezávislých svědků?

Zamorův nákres objektu
Foto: www.latest-ufos.com, www.santafeghostandhistorytours.com, www.theblackvault.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Hvězda Sestřiček: pití, prášky, odvykačka
nasehvezdy.cz

Hvězda Sestřiček: pití,...

Role majitele autoškoly Radka Kinského v seriálu...
Putováním Českým lesem
epochanacestach.cz

Putováním Českým lesem

Vítejte v krajině...
Jak se žije v “Tatře“ posádce Tatry kolem světa 2?
iluxus.cz

Jak se žije v “Tatře“...

TATRA KOLEM SVĚTA, ojedinělá výprava, která navázala...
PROJEKT FORTITUDE Kde udělal Hitler chybu?
epochalnisvet.cz

PROJEKT FORTITUDE Kde...

V oblasti Pas-De-Calais je kanál La Manche...
Spojené arabské emiráty míří k Marsu
epochalnisvet.cz

Spojené arabské emiráty...

Nosná raketa H-IIA úspěšně odstartovala z...
Nová série Medikomiksů vysvětluje dětem, co to jsou vážné nemoci
21stoleti.cz

Nová série Medikomiksů...

Po kreslených příbězích o hemofilii a lymfomu vznikl ve...
„Influenceři“ historie: Newton s Ježíšem?
epochaplus.cz

„Influenceři“...

Největší influenceři nebo také...
Provázel mě v noci domů sám ďábel?
nasehvezdy.cz

Provázel mě v noci domů sám...

Vydala jsem se zakázanou zkratkou. U řeky se...
Skotské bojiště Culloden Moore vyděsilo i slavnou spisovatelku
epochaplus.cz

Skotské bojiště Culloden...

Inverness je nádherné skotské město ležící na...
Zámek Zbiroh: Tajemné místo
epochanacestach.cz

Zámek Zbiroh: Tajemné místo

Nejstarší české...
Volvo XC60 B5: Elektrizující diesel ve světě čistoty
21stoleti.cz

Volvo XC60 B5: Elektrizující...

Volvo chce do roku 2025 v porovnání s...
Návrat krásy vypínačů a zásuvek
rezidenceonline.cz

Návrat krásy vypínačů a...

Jsou malé rozměrem, ale nezbytné pro chod...