reklama
1. července 1976: Po sérii rituálů exorcismu umírá Němka Anneliese Michel, dívka údajně posedlá šesticí démonů.
Domů     Vesmír a technologie
Blízké setkání třetího druhu: Americký policista sledoval přistání vesmírné lodi
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 31.12.2019
6.8tis
611
SDÍLENÍ
6.8tis
ZOBRAZENÍ

Je to jedno z nejlépe zdokumentovaných hlášení o UFO. Přesto zůstává nejisté, co se onoho dne před očima vyděšeného amerického policisty vlastně odehrálo. Přistála v Novém Mexiku v roce 1964 mimozemská loď, nebo jde o zvrácený podvod, který má přilákat turisty?

Příběh jednoho z nejpodivnějších blízkých setkání třetího druhu, tedy pozorování UFO a jeho posádky, se odehrává 24. dubna roku 1964 krátce před šestou hodinou odpoledne na okraji městečka Socorro v Novém Mexiku.

Policejní důstojník Lonnie Zamora (1933-2009) se svým hlídkovým vozem zrovna pronásleduje rychle ujíždějící automobil, který zamíří ke starému lomu. Jakmile se k lomu přiblíží, zaslechne Zamora hlasité burácení a ve stejný okamžik se na obloze objeví plamen.

V ten okamžik se policista rozhodne ukončit pronásledování a raději věnovat pozornost tomu, co se děje v lomu. Mohlo totiž dojít k výbuchu ve skladu trhavin. Místo toho však v opuštěném lomu ze vzdálenosti asi 130 až 18´0 metrů spatří neznámý vejcovitý objekt v barvě hliníku, který na první pohled připomíná obrácenou cisternu, stojí však na čtyřech nohách.

K jeho překvapení se vedle objektu na krátký okamžik objeví dvě menší bytosti v bílých kombinézách „Nevzpomínám si, že by vypadaly nějak zvláštně (…).Tyto osoby měly normální siluetu, ale možná to byli malí dospělí nebo velké děti,“ vypovídá policista. Byla to posádka mimozemské lodi?

Lonnie Zamora

NA MÍSTĚ ZŮSTALY STOPY

Zamora si takovou myšlenku v danou chvíli ani nepřipouští. Vše se změní až v okamžiku, kdy se ozvou tři slabé údery připomínající zabouchnutí dveří a na spodní straně objektu se objeví světle modrý, ve spodní části trochu oranžový plamen a stroj začne stoupat vzhůru.

Opět se ozve ohlušující rachot a policista se dává na útěk. Když se naposledy ohlédne, vznáší se objekt asi 3 až 4,5 metru nad zemí a pomalu se vzdaluje. Rozrušený Zamora přivolá na místo vyšetřovatele, kteří na místě po záhadném objektu najdou několik stop.

V půdě jsou čerstvě vytlačené čtyři obdélníkové otisky, patrně od noh objektu. V místech, které sežehl plamen pohonu jsou ohořelé větve keřů i po několika hodinách ještě horké na dotek, suchá tráva je na několika nepravidelně tvarovaných místech spálená a stále doutná.

Na vzorcích rostlin odebraných z místa v laboratoři najdou dvě organické substance, které se však nedaří identifikovat. Přistál tu skutečně mimozemský objekt, jak dodnes věří mnoho vyšetřovatelů?

U objektu Zamora spatřil dvě bytosti.

SVĚDKŮ JE VÍCE

Výpověď Lonnieho Zamory potvrzuje několik nezávislých svědků. Na čerpací stanici u města se zastaví pětičlenná rodina turistů z Colorada a stěžuje si na objekt, který proletěl tak nízko nad jejich vozem, až se báli, že přijdou o střechu.

Další ze svědků volá už 15 minut před incidentem v lomu do místní televizní stanice, aby nahlásil nízko letící oválný objekt pohybující se směrem k Socorru. Případem se nakonec zabývá FBI i americké letectvo.

„Není žádný objekt, jenž by odpovídal popisovanému. Na místě se v čase incidentu neodehrávalo ani žádné známé vojenské cvičení, které by splňovalo podmínky hlášení,“ prohlašuje kapitán americké armády Richard T.

Holder. Přesto letectvo nabídne několik skeptických teorií. Všechny jsou ale značně nepravděpodobné. Zamora podle prý pozoroval a špatně identifikoval prašný vír, k jehož vzniku bylo onoho dne příhodné počasí.

Že by policejní důstojník nepoznal jinak dobře známý úkaz? Prominentní UFO skeptik Philip J. Klass (1919–2005) dokonce obviňuje policistu a starostu města Holma Bursuma, že si celou záležitost vymysleli, aby do Socorra přilákali více turistů. Jak ale vysvětlit řadu dalších nezávislých svědků?

Zamorův nákres objektu
Foto: www.latest-ufos.com, www.santafeghostandhistorytours.com, www.theblackvault.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 30.6.2022 103
Připomínat na začátku hlavních školních prázdnin události z měsíce září, zní možná sluchovým receptorům školáků a studentů poněkud provokativně, ale nemůžeme jinak. Ani po více letech nejsou tajemné události, ke kterým došlo 16. září 1994 v zimbabwském zemědělském centru Ruwa, uspokojivě vysvětleny! O co se jednalo? Celkem šedesát dva studentů a žáků ve věku od šesti do […]
od Filip Appl 28.6.2022 2.5tis
Vývoj robotů jde dopředu skutečně mílovými kroky. Dokládá to i oznámení miliardáře Elona Muska, šéfa americké společnosti Tesla. Právě ta nyní vyvíjí nového humanoidního robota jménem Optimus. Optimus má měřit 173 centimetrů a vážit 57 kilogramů. Je naprogramován tak, aby se dokázal orientovat v prostoru a plnit jednoduché povinnosti. Pomáhat by měl v továrnách a […]
od Mirek Brát 25.6.2022 1.7tis
Díla romanopisce Julese Verna udivují i v moderní současnosti množstvím faktografie, vizionářským přístupem a bohatstvím témat. Někteří badatelé se však domnívají, že je mezi řádky textu ukryté i cosi navíc. Konkrétní romány jsou dokonce spojovány se záhadou templářského pokladu. Jules Verne byl nejen skvělý vypravěč, který do svých děl umně začlenil mnoho technických a vědeckých poznatků. […]
od Mirek Brát 24.6.2022 821
Některé regiony, aby lapaly pocestného na večeři a nocleh rybářskou sítí. Jiné čelí celosvětové invazi záhadologů. Legendární Oblast 51 za „velkou louží“ zná asi většina z nás. A co takhle její evropský protějšek, kterým může být i francouzská vesnice Rennes-le-Château? V obci žije necelá stovka obyvatel. Každý rok sem však přijíždějí desítky tisíc lidí ze všech […]
od Mirek Brát 23.6.2022 1.7tis
Kde je voda, tam může být život. Tak zní ve zjednodušené podobě vědecká poučka. První molekula života se vykulila na souš právě z oceánu. I z toho důvodu je dávána možná existence živých organismů mimo naši planetu do souvislosti s vodním prostředím. Kde hledat ve vesmíru vodu? Voda ve vesmíru existuje. Najdeme ji v mezihvězdných […]