3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Bratránek lochnesky v písníku za humny?
Bratránek lochnesky v písníku za humny?
od 1.6.2022
2.9tis
Hraje úhoř slavnou roli lochnesky? Foto autor
284
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Záhadou skotského jezera Loch Ness se zabývají badatelé mnoho let, neřkuli od záhadologické nepaměti. Co za tajemného tvora zde žije pod hladinou? V hypotézách jsou zastoupeny zapomenuté kreatury druhohor i přerostlé exempláře současných rybích druhů. Někdo tvrdí, že za všechno může obří úhoř!

Některé z ploutví úhoře splývají v souvislý lem. Foto autor Lochneska z Lochenic? Foto autor Hraje úhoř slavnou roli lochnesky? Foto autor Úhoři jsou aktivní zejména v noci. I to zvyšuje tajemnou aureolu okolo tohoto rybího druhu. Foto autor

K tomu, že jezerním monstrem z jezera Loch Ness může být gigantický úhoř, nevedla vědce jen fantazie, ale i analýza vzorků DNA zastoupených v jezerní vodě. Stopové množství plesiosaura se v kádinkách a zkumavkách neukázalo. Úhoř by mohl být reálnější variantou.

Lochneska z Lochenic? Foto autor
Lochneska z Lochenic? Foto autor

Záhadný úhoř

Úhoř říční (Anguilla anguilla) je veskrze záhadnou rybou. Podobá se více plazovi než rybě, nemá břišní ani hřbetní ploutev, ocasní a řitní ploutev splývají v souvislý lem. Po staletí si lidé lámali hlavu, jak se vlastně úhoři rozmnožují.

reklama

Staří Řekové si dokonce vymysleli teorii, že se úhoři rodí z bahna samoplozením. V antice byla přetřásána též varianta, že se rodí z žížal. Až dvacáté století tuto hádanku rozluštilo. Úhoři se rozmnožují v dalekém Sargasovém moři.

Některé z ploutví úhoře splývají v souvislý lem. Foto autor
Některé z ploutví úhoře splývají v souvislý lem. Foto autor

Lochneska z Lochenic?

Pro tvrzení, že lochneskou je ve skutečnosti úhoř, by svědčil i fakt, že se jedná o noční tvory, kteří přes den většinou unikají pozornosti lidí. V nouzi se umí krátce přesunout i po souši. Rovněž jejich ploutvový lem je velice nezvyklý.

reklama

Pokud bychom si představili obřího úhoře, potom bychom určitě měli pocit, že nepozorujeme rybu, ale něco jiného, snad plaza… Úhořům se u nás daří i v prostředí zatopených písníků.

Úhoři jsou aktivní zejména v noci. I to zvyšuje tajemnou aureolu okolo tohoto rybího druhu. Foto autor
Úhoři jsou aktivní zejména v noci. I to zvyšuje tajemnou aureolu okolo tohoto rybího druhu. Foto autor

Jeden takový se nachází i nedaleko východočeských Lochenic. V případě, že by se zde objevil gigantický úhoř, je zřejmé, že by si záhadný tvor z Loch Ness nemohl najít lepšího středoevropského bratránka.

Jen posuďte sami tu libozvučnost a údernost případného novinového titulku: Záhadný tvor se znovu ukázal… Lochneska z Lochenic!

Foto: autor
reklama
Související články
od 3.12.2022 536
Historie pevnosti Akershus v norské metropoli Oslo je dlouhá již sedm století. V minulosti hrad býval i vězením, což vysvětluje i přítomnost mnoha paranormálních jevů v lokalitě. Kromě řinčení řetězů vás však může vyděsit i setkání se zlým psem a dámou bez tváře. Pozor, tito duchové zvaní Malcanisen (zlý pes) a Mantelgeisten (dáma bez tváře), mohou přivodit i smrt! [gallery ids="112787,112788,1
od 1.12.2022 2.1tis
Jen jediný Necronomicon dokázal zamotat hlavu i expertům. Říká se mu Simonův. Má být temným učením až ze starověké Mezopotámie. Knihu ukořistili mniši a poté dali na překlad okultnímu knihkupectví Magickal Child. Pravda je ale trochu jiná, kniha vznikla kolem roku 1976 v USA v kruhu špičkových mágů z Warlock Shop jako funkční grimoár, který otestuje ad
od 30.11.2022 1.6tis
Období antiky je spojeno i se zbraněmi, které patří do sféry záhad. Patří k nim údajné parní dělo, jehož konstruktérem měl být slavný Archimédés. Opravdu existovala starověká zbraň, která využívala sílu páry? Archimédés (287 př. n. l. – 212 př. n. l.) se proslavil výrokem: Udejte mi pevný bod a já pohnu celou Zemí. Jeho ctižádost se však neomezoval
od 30.11.2022 3.2tis
Jednoho večera v červnu 1950 uprostřed rušné křižovatky na Times Square umírá neznámý chodec. Při pátrání po jeho identitě policisté s překvapením zjišťují, že jde o muže, který beze stopy zmizel před 74 lety.     Asi třicetiletý muž má na sobě starodávné oblečení a boty s výraznými přezkami, jaké se nosily před sto lety, a působí nanejvýš
od 29.11.2022 2.9tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112