Domů     Neobjasněné události
Čarovná moc úplňku: Ovlivňuje náš spánek i chuť na sex?
Jan Šedivý
od Jan Šedivý 26.3.2021
4.9tis
Čarovná moc úplňku: Ovlivňuje náš spánek i chuť na sex?
206
SDÍLENÍ
4.9tis
ZOBRAZENÍ

Z temné noční oblohy září stříbřitý kruh. Je teplá noc, která přímo láká k procházce. Ve vzduchu je cítit zvláštní napětí, protože Slunce a Měsíc teď stojí proti sobě. Ideální úplněk na slet čarodějnic.

I lidé, kteří s ezoterikou nemají nic společného, připouštějí, že Měsíc nějakým způsobem řídí jejich život. Jak? Zkušený houbař vás pošle do lesa právě poté, co nebe noc předtím ozářilo bílé kolo.

Tehdy prý nejvíc rostou. Ženy jsou v tomto období plodnější a mají větší chuť na sex. Také se víc dětí rodí a to potvrzují i sami porodníci. Pokud chcete hubnout, je prý nejlepší začít, když se na obloze objeví ohromný kotouč. Půjde to snáze než jindy.

Každý úplněk je jiný

Zároveň je dobré dávat si na sebe pozor a vyvarovat se náročné činnosti. Emoce jsou silnější, intenzivněji prožíváme také bolest, je větší riziko úrazů nebo třeba infarktů. Úplněk se zkrátka promítá do našeho psychického a fyzického stavu.

Podle astrologů se jeho působení řídí především tím, v jakém znamení zvěrokruhu se zrovna nachází. V každém znamení Měsíc setrvá asi dva a půl dne, proto i každý úplněk působí jinak.

Lunární matematika

Zjistit, v jakém postavení úplněk zrovna je, přitom není složité. Představte si zvěrokruh a uvědomte si, kolikátý měsíc zrovna je (například červen). Červnový úplněk se nachází ve znamení, které najdeme o polovinu celého cyklu (šest znamení) dál.

12. znamením je Střelec. Ovšem lunárních měsíců po 28 dnech je celkem 13, proto si podle astrologického kalendáře vždy ověřte, zda jste se nespletli.

V Blížencích řešte spory

Například na letošní červenec vycházejí úplňky hned dva – na začátku ve znamení Kozoroha a posledního den v měsíci ve znamení Vodnáře. Podle astrologů je dobré plánovat si své aktivity v závislosti na úplňku.

V prosincovém, který stojí v Blížencích, se například hodí řešit různé staré spory, na které má toto znamení příznivý vliv.

Okrade nás o 20 minut

Okultní názory na působení měsíce překvapivě podporuje i ta nejmodernější věda. Michael Smith z univerzity ve švédském Göteborgu si to vyzkoušel, když sledoval spánek a aktivitu mozku u celkem 47 dospělých osob.

Zjistil, že při úplňku spí lidé o 20 minut méně než jindy. Jeho závěr potvrzuje i další, tentokrát švýcarská studie, podle které navíc ke kratšímu spánku při úplňku potřebujeme k usínání o pět minut delší dobu.

Navíc nás úplněk okrade o 30 procent hlubokého spánku. Musíme ovšem podotknout, že pokusné osoby spaly v pokojích bez oken, aby je nerušil měsíční svit. „Získané údaje naznačují, že zde jsou zřejmě jakési biologické hodiny usměrňované měsíčními fázemi, ale jejich mechanismy zatím nejsou prozkoumány,“ míní Smith.

Má vliv i na odchod ze života?

Můžeme říci, že úplněk má skutečně nad našimi životy určitou moc. Nejde přitom jenom o spánek, ale možná i o dobrovolný odchod ze života. Traduje se totiž, že za úplňku je i větší množství sebevražd.

Statistiky ale zatím nic takového jednoznačně nedokazují. Neumíme ještě uspokojivě vysvětlit, jakým způsobem naše tělo měsíční svit registruje. Vyvolávají snad naši zvýšenou citlivost změny gravitačního pole Měsíce během jeho fází? Odpověď zatím neznáme…

Helena Stejskalová

Štítky:
reklama
Související články
od Jan Šedivý 22.10.2021 951
Přemýšleli jste někdy, na co byste se zeptali boha, kdybyste měli šanci se s ním setkat? Že v boha nevěříte? Umělec Mellen-Thomas Benedict v něj také nevěřil. A přesto s ním v okamžiku vlastní smrti vedl pozoruhodný rozhovor, který se rozhodl vyprávět. Umělecká duše umí mnohdy vnímat věci, kolem nichž jiní lidé procházejí bez povšimnutí. Snad i proto se jeden z nejvýjimečnějších […]
od Adriana Vojtíšková 20.10.2021 2.4tis
Podle pověstí se má v jeskynním systému ve střední části Moravského krasu často ozývat kvílení a naříkání. V útrobách skalisek se mají zjevovat tajemné postavy, podivné průvody nebo ohniví koně.     Nechybí ani historky o mladících, kteří za přenocování v jeskyni zaplatili životem. Skutečné události spojené s Býčí skálou jsou ale mnohem zajímavější a […]
od Adriana Vojtíšková 19.10.2021 6.1tis
Vilcacora nebo také Uňa de Gato, tedy kočičí dráp, je popínavá rostlina, která si v posledních letech získala mimořádnou oblibu. Stojí za tím její příznivý vliv na lidský zažívací trakt a také její účinek v boji proti depresím.     Rostlina má vynikající výsledky při léčbě žaludečních vředů, zánětů, oparů nebo astmatu. Nejdůležitější ovšem je, […]
od Matěj Soukup 18.10.2021 5.1tis
Od roku 2007 mají obyvatelé Vancouveru na západním pobřeží Kanady poměrně obavu z místních pláží. Už několikrát na ně totiž moře vyvrhlo vskutku hrůzné nálezy – lidské nohy. Od onoho roku se ve Vancouveru událo už pět takových případů. Moře přitom nevyvrhlo žádné jiné lidské ostatky – žádná těla ani jejich části, stejně tak žádné […]
od Mirek Brát 17.10.2021 5.4tis
Tomojuki Jamašita byl generál a vysoký vojenský hodnostář císařské japonské armády za druhé světové války. Po skončení bojů byl Jamašita obviněn z válečných zločinů a v roce 1946 ve filipínské Manile popraven. S Jamašitovým jménem je spojován legendární zlatý poklad, s jehož shromažďováním mu prý pomohla i tradiční japonská zločinecká organizace Jakuza.   Jako Jamašitův poklad je označován souhrn […]