29. listopadu 1981: Za podivných okolností umírá americká herečka Natalie Wood. Shodil ji z jachty její manžel?
Domů     Záhady historie
Český okultní spolek Universalia: Předpověděl Dr. Kefer svoji smrt?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 9.3.2022
3.0tis
Vyobrazení Herma Trismegista z knihy D. Stolze Viridarium chymicum z roku 1624. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
286
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Egregor má být nadpozemská bytost působící jako shromažďovač energií. Je obdařena inteligencí svých tvůrců a nastřádanou energetickou sílu dokáže využít ke zničujícímu útoku na dálku. Skupina českých hermetiků se připravuje k povolání této astrální postavy.

Jejich cíl: Adolf Hitler. Čekají na pokyn od prezidenta Edvarda Beneše, aby se dali do díla. Jenže se nedočkají…

Vyobrazení Herma Trismegista z knihy D. Stolze Viridarium chymicum z roku 1624. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo Hermes Trismegistos na mozaikové podlaze katedrály v Sieně. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo Stal se Dr. Keferovi osudným plánovaný astrální útok na Hitlera? FOTO: Bundesarchiv / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Údajné magické útoky na německého říšského kancléře Adolfa Hitlera (1889–1945) patří dodnes k nejznámějším příběhům spojovaným se společností Universalia, sdružující za první republiky špičky tuzemské hermetiky.

Probíhá 2. světová válka, Československo je nemilosrdně obsazeno nacistickým Německem a gestapo s největší radostí využívá každé záminky k vraždění a rozsévání hrůzy mezi okupovaným lidem. Nařčení z útoku na nacistického vůdce se v té době rovná trestu smrti.

A právě takové udání míří k Universalii. Může na něm něco být?

Hermes Trismegistos na mozaikové podlaze katedrály v Sieně. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Za hranice všednosti

Hermetismus je esoterická nauka s kořeny sahajícími až do starověkého Egypta. Na jejím počátku stojí tamější bůh vědění a moudrosti Thovt, jehož si později Řekové přejmenují na Herma Trismegista (tj. trojmocný či trojmoudrý).

Jemu jsou připisovány základní teze hermetiky zaznamenané na tzv. Smaragdové desce. K hlavním disciplínám hermetiky patří astrologie, alchymie, magie a mystická židovská nauka kabala. Slouží jako ukazatele na cestě k úplné pravdě a poznání.

Správný hermetik má mysl otevřenou, nenechává se ve svém bádání omezovat tím, co je například podle vědy možné či nemožné. Čas, prostor i nejrůznější věci a jevy chápe jinak. Věří v magického činitele, který je skrytým zdrojem veškerého života a který nám otevírá astrální prostor, v němž můžeme být schopni svou vůlí působit i my.

A třeba tak ovlivňovat nám známou realitu, podobně jako se o to měli snažit čeští hermetici z Universalií v boji proti Hitlerovi a nacismu. Může něco takového být v lidských silách? Jde o schopnosti, jež pouze trpělivě čekají na to, až lidstvo dospěje k jejich poznání?

Stal se Dr. Keferovi osudným plánovaný astrální útok na Hitlera? FOTO: Bundesarchiv / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Svoji smrt předpoví

K nejznámějším členům spolku Universalia patří Dr. Jan Kefer (1906–1941). Původně knihovník pražského Národního muzea se vypracuje až na předsedu českých hermetiků. Pilný muž je autorem mnoha stěžejních prací o astrologii a hermetice, zabývá se také alchymií, magií i židovskou kabalou.

Právě on má stát v čele snah o zastavení Hitlera a právě on za ně zaplatí cenu nejvyšší. Sám před sebou zřejmě neměl na výběr, říká se, že žil podle citátu z knihy francouzského okultisty a hermetika Éliphase Léviho (1810–1875), kde stojí:

„Ničí-li zlí dobré, pak je to chyba dobrých, kteří nedovedou stát pevně, aby panovali. Zdají-li se zlí být na zemi silnějšími než dobří, pak je tomu tak jedině proto, že zlí dovedou činit zlo, kdežto dobří neumí činit dobro.

Zlí jsou pozorní a jednají, zatímco dobří se spokojují s vírou a modlitbou.“ Kefer se s nečinností spokojit nechce, na svých přednáškách vystupuje proti nacismu a stává se snadným terčem gestapa. Když 31.

ledna slaví narozeniny, zapomene mu jeho malý synek Reginald (*1936) popřát. Učiní tak dodatečně, ale potom na Keferův dotaz, co že mu to vlastně přeje, chlapeček odpoví, že nic. Atmosféra na oslavě zvážní.

„Nic, to je nirvána, to jsou poslední narozeniny! Stihl jsem toho dost, a tak bude čas odejít…“ říká Kefer a bohužel má pravdu. O 10 měsíců později umírá v koncentračním táboře…

Foto:
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 28.11.2022 1.2tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce […]
od Dalibor Vrána 28.11.2022 1.5tis
Vůdce nacistického Německa Adolf Hitler patří k natolik démonickým postavám naší historie, že když 30. dubna 1945 obletí svět zpráva o jeho sebevraždě, odmítá jí řada lidí uvěřit. Mohl Hitler svoji smrt skutečně jen předstírat? A kam by se dle konspiračních teorií vypařil? Dva týdny po smrti Adolfa Hitlera (1889–1945) vyplouvá z německého přístavu několik […]
od Adriana Vojtíšková 27.11.2022 1.6tis
V oboru kryptozoologie jsou tyto pojmy notoricky známé. Někteří lidé se domnívají, že jde o jednoho tvora, jen pokaždé jinak pojmenovaného, jiní soudí, že jde o vícero rozdílných tvorů.     Podle popisů svědků se jejich výška pohybuje v rozmezí 2–3 metry a mohou prý vážit zhruba 200 kg. Jejich chůze má být po dvou […]
od Mirek Brát 26.11.2022 3.1tis
I v dnešních turbulentních časech mohou lidé spoléhat na to, že až bude nejhůře a zálohy na energie jim budou bezostyšně okupovat rodinný rozpočet, z hory Blaník jim vyjede na pomoc rytířské vojsko. Ovšem, aby se pak nedivili, když místo rytířů v brnění, jim na domovní zvonek zazvoní skupinka rozšafných druidů! Památná hora Blaník není […]
od Mirek Brát 25.11.2022 2.5tis
Antický svět byl místem překotného rozvoje technologií a působivých dovedností. V této době se objevily artefakty, které jako by měly vzniknout až o stovky i tisíce let později, přesto byly vytvořeny. Pak je zde skupina vynálezů, která se jaksi ztratila v čase. Patří k nim i římské nerozbitné sklo – Vitrum Flexile. Mezi antické artefakty, které předběhly svoji […]