27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Záhady historie
Český okultní spolek Universalia: Předpověděl Dr. Kefer svoji smrt?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 9.3.2022
3.0tis
Vyobrazení Herma Trismegista z knihy D. Stolze Viridarium chymicum z roku 1624. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
286
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Egregor má být nadpozemská bytost působící jako shromažďovač energií. Je obdařena inteligencí svých tvůrců a nastřádanou energetickou sílu dokáže využít ke zničujícímu útoku na dálku. Skupina českých hermetiků se připravuje k povolání této astrální postavy.

Jejich cíl: Adolf Hitler. Čekají na pokyn od prezidenta Edvarda Beneše, aby se dali do díla. Jenže se nedočkají…

Vyobrazení Herma Trismegista z knihy D. Stolze Viridarium chymicum z roku 1624. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo Hermes Trismegistos na mozaikové podlaze katedrály v Sieně. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo Stal se Dr. Keferovi osudným plánovaný astrální útok na Hitlera? FOTO: Bundesarchiv / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Údajné magické útoky na německého říšského kancléře Adolfa Hitlera (1889–1945) patří dodnes k nejznámějším příběhům spojovaným se společností Universalia, sdružující za první republiky špičky tuzemské hermetiky.

Probíhá 2. světová válka, Československo je nemilosrdně obsazeno nacistickým Německem a gestapo s největší radostí využívá každé záminky k vraždění a rozsévání hrůzy mezi okupovaným lidem. Nařčení z útoku na nacistického vůdce se v té době rovná trestu smrti.

A právě takové udání míří k Universalii. Může na něm něco být?

Hermes Trismegistos na mozaikové podlaze katedrály v Sieně. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Za hranice všednosti

Hermetismus je esoterická nauka s kořeny sahajícími až do starověkého Egypta. Na jejím počátku stojí tamější bůh vědění a moudrosti Thovt, jehož si později Řekové přejmenují na Herma Trismegista (tj. trojmocný či trojmoudrý).

Jemu jsou připisovány základní teze hermetiky zaznamenané na tzv. Smaragdové desce. K hlavním disciplínám hermetiky patří astrologie, alchymie, magie a mystická židovská nauka kabala. Slouží jako ukazatele na cestě k úplné pravdě a poznání.

Správný hermetik má mysl otevřenou, nenechává se ve svém bádání omezovat tím, co je například podle vědy možné či nemožné. Čas, prostor i nejrůznější věci a jevy chápe jinak. Věří v magického činitele, který je skrytým zdrojem veškerého života a který nám otevírá astrální prostor, v němž můžeme být schopni svou vůlí působit i my.

A třeba tak ovlivňovat nám známou realitu, podobně jako se o to měli snažit čeští hermetici z Universalií v boji proti Hitlerovi a nacismu. Může něco takového být v lidských silách? Jde o schopnosti, jež pouze trpělivě čekají na to, až lidstvo dospěje k jejich poznání?

Stal se Dr. Keferovi osudným plánovaný astrální útok na Hitlera? FOTO: Bundesarchiv / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Svoji smrt předpoví

K nejznámějším členům spolku Universalia patří Dr. Jan Kefer (1906–1941). Původně knihovník pražského Národního muzea se vypracuje až na předsedu českých hermetiků. Pilný muž je autorem mnoha stěžejních prací o astrologii a hermetice, zabývá se také alchymií, magií i židovskou kabalou.

Právě on má stát v čele snah o zastavení Hitlera a právě on za ně zaplatí cenu nejvyšší. Sám před sebou zřejmě neměl na výběr, říká se, že žil podle citátu z knihy francouzského okultisty a hermetika Éliphase Léviho (1810–1875), kde stojí:

„Ničí-li zlí dobré, pak je to chyba dobrých, kteří nedovedou stát pevně, aby panovali. Zdají-li se zlí být na zemi silnějšími než dobří, pak je tomu tak jedině proto, že zlí dovedou činit zlo, kdežto dobří neumí činit dobro.

Zlí jsou pozorní a jednají, zatímco dobří se spokojují s vírou a modlitbou.“ Kefer se s nečinností spokojit nechce, na svých přednáškách vystupuje proti nacismu a stává se snadným terčem gestapa. Když 31.

ledna slaví narozeniny, zapomene mu jeho malý synek Reginald (*1936) popřát. Učiní tak dodatečně, ale potom na Keferův dotaz, co že mu to vlastně přeje, chlapeček odpoví, že nic. Atmosféra na oslavě zvážní.

„Nic, to je nirvána, to jsou poslední narozeniny! Stihl jsem toho dost, a tak bude čas odejít…“ říká Kefer a bohužel má pravdu. O 10 měsíců později umírá v koncentračním táboře…

Foto:
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 26.5.2022 363
V rámci řady pozorování UFO byl hlášený výskyt záhadných struktur, které později dostaly pojmenování „andělské vlasy“. Tento fenomén byl součástí i známého nebeského jevu nad Norimberkem v roce 1561. Pokud netrpíte arachnofobií, čtěte dál a zkuste s námi hledat vysvětlení tohoto jevu. Obecně rozšířenou teorií je hypotéza, že andělské vlasy jsou vytvořené z ionizovaného vzduchu, který […]
od Mirek Brát 25.5.2022 2.0tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 2.4tis
Na Jesenicku, jež tehdy spadá do Niského knížectví s hlavním městem Nisou (dnešní Polsko) dojde roku 1622 k prvnímu obvinění z čarodějnictví, které strhne lavinu dalších obvinění, mučení a poprav.     Jesenický pastýř Kryštof Schmied obviní svou manželku Barboru z toho, že očarovala jejich dobytek i jeho, způsobila jim nemoc a údajně měla mít […]
od Eva Soukupová 24.5.2022 1.7tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir Osmanagić (*1960) už léta usiluje […]
od Adriana Vojtíšková 24.5.2022 2.6tis
Šumperk, označovaný za „bránu Jeseníků“, má svou oběť honu na čarodějnice. Je jí Marina Schuchová (†1678), obviněná roku 1678 z čarodějnictví za to, že ukradla v kostele hostii.     Stará babská pověra totiž říká, že když přidáte krávě do krmení hostii, bude dojit víc mléka. Pověrčivá žebračka Schuchová z Vernířovic jde tedy na Květnou […]