3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Pomstychtivý duch japonské ženy v noci vraždí osamocené cestující
Pomstychtivý duch japonské ženy v noci vraždí osamocené cestující
od 10.3.2022
3.4tis
Osamocený cestující na vlakovém nádraží se snadno může stát kořistí pomstychtivého ducha. FOTO: Pixabay
358
SDÍLENÍ
3.4tis
ZOBRAZENÍ

V japonské mytologii mají duchové a jiné nadpřirozené entity poměrně výsadní místo a existuje o nich nespočet legend. Jedna skupina těchto přízraků by ovšem mohla sloužit coby námět na pěknou řádku hororových filmů. A Teke Teke není výjimkou.

Duch této ženy obchází v noci vlaková nádraží a číhá na osamocené cestující.

Vyhlédnutá oběť Teke Teke obvykle nemá naději. FOTO: Pixabay Osamocený cestující na vlakovém nádraží se snadno může stát kořistí pomstychtivého ducha. FOTO: Pixabay Umělecká představa Teke Teke. FOTO: Dr.Lantis, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

MLADÁ ŽENA S TRAGICKÝM OSUDEM

Teke Teke patří mezi pomstychtivé duchy, kterým se v japonštině říká onryō. Jméno Teke Teke dostala podle zvuku, který vydává, když se přibližuje.

reklama

Pokud byste ji spatřili, pravděpodobně z toho budete mít do smrti špatné spaní, pokud tedy setkání s ní přežijete. Teke Teke totiž podle nejčastěji citované verze legendy na kolejích přejel vlak a doslova ji přeřízl napůl.

Objevuje se teď tedy pouze s horní polovinou těla, kterou za sebou táhne na rukou. Podle jiné, ještě děsivější verze, šlo o školačku, kterou skupina mladíků svázala a na koleje položila. Vskutku děsivá představa, že?

Umělecká představa Teke Teke. FOTO: Dr.Lantis, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Umělecká představa Teke Teke. FOTO: Dr.Lantis, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

MSTÍ SE STEJNÝM ZPŮSOBEM

Teke Teke se za svou příšernou smrt mstí dodnes úplně stejně. Pokud spatří osamoceného cestujícího, pronásleduje ho prý tak dlouho, než ho dožene a přesekne napůl kosou, kterou nosí.

reklama

Můžete namítnout, že utéct někomu, kdo se plazí po rukou, nemůže být těžké, ale Teke Teke podobně jako jiné pomstychtivé přízraky v Japonsku oplývá prý nadpřirozenou rychlostí.

Prý jediným způsobem, jak ji odlákat, je říct jí o nějakém místě u trati, kde by měly ležet její odříznuté nohy. Pak by vás měla nechat být. Ale je to dost nejistá sázka.

Proto lidé, kteří na Teke Teke věří, ostatním důrazně doporučují, aby vlaky v noci necestovali osamoceně.

Vyhlédnutá oběť Teke Teke obvykle nemá naději. FOTO: Pixabay
Vyhlédnutá oběť Teke Teke obvykle nemá naději. FOTO: Pixabay
Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 198
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 1.5tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.6tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.6tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.