Po útoku neznámého dravce v Guatemale zahynulo nejméně 75 kusů drůbeže a prasat. Mrtvá zvířata údajně s prokousnutým krkem a vysátou krví nacházeli farmáři na svých dvorcích v asi 40kilometrovém okruhu.
I když není jasné, co přesně je usmrtilo, mnozí místní se obávají, že jde o následky řádění čupakabry!
Farmáři ve středoamerické Guatemale se během roku 2023 opakovaně potýkají s nevysvětlitelným úhynem hospodářských zvířat, která podle všeho likviduje neznámý dravec.
Hrůzný pohled se poprvé naskytne chovatelům krůt, slepic, kachen a prasat z okolí města Chimaltenango na jihu země 24. března 2023 ráno, když vyjdou ze svých domovů, aby zvířata nakrmili.
Desítky mrtvých zvířat, ledabyle poházených všude kolem, svědčí o tom, že na farmu během noci vnikl a zaútočil nějaký dravec.
V guatemalské divočině se sice vyskytují volně žijící jaguáři, pumy či kojoti a divocí psi, výpovědi svědků však naznačují, že nejde o jen tak obyčejný útok některé z tamních šelem. Zabitým zvířatům prý cosi vysálo krev! Mohla tu snad řádit čupakabra, jak se mezi farmáři proslýchá?
Útočí na krk!
To, jak útok neznámého tvora guatemalští farmáři popisují, rozhodně neodpovídá chování žádné dravé šelmy, která by se v oblasti mohla vyskytovat.
Během jediné noci musela bestie udeřit na několika různých místech v okruhu asi 40 kilometrů. To znamená velkou rychlost a efektivitu.
Zabitá zvířata pak mají vzadu na krku rány způsobené zřejmě ostrými zuby, z čehož farmáři usuzují, že krůty, slepice, kachny a několik prasat tvor usmrtil tak, že na ně zaútočil zezadu, vysál jim krev a jejich mrtvoly nechal na místě ležet, než stejný útok zopakoval o kus dál.
Kromě charakteru útoků je zarážející také rozsah škod, které po sobě neznámý predátor zanechal. Celkem poškození zemědělci napočítali 75 kusů mrtvé drůbeže a prasat. Co mohlo během jediné noci pozabíjet tak velké množství zvířat?
Bestie se vrací
Další útok je ve stejné oblasti zaznamenán 11. června 2023, kdy je na jediné farmě stejným způsobem pozabíjeno větší množství drůbeže. I tentokrát jsou mrtvé slepice, krůty a kachny ponechány na místě s prokousnutým krkem a údajně vysátou krví.
Číhá snad v okolí města Chimaltenango nějaká nebezpečná bestie prahnoucí po krvi? Lidé z oblasti po obou incidentech naléhají na guatemalské úřady, aby věc prošetřily a pomohly identifikovat, jaká šelma na jejich zvířata útočí.
„Je tady mnoho názorů, protože někteří sousedé říkají, že by to mohla být čupakabra, zatímco jiní říkají, že v noci slyšeli něco, co znělo jako mňoukání, a v noci viděli siluetu zvířete podobného vlkovi,“ líčí reportérům žena žijící v místech, kde k incidentu došlo.
Je možné, že v Guatemale skutečně řádí obávaná čupakabra? Nebo má ne zcela charakteristické útoky na svědomí jiná, vědě známá šelma?
Čupakabra řádí také v Mexiku!
Zkazky o útocích čupakabry se objevují pravidelně už desítky let. Naposledy se tak stalo v loňském roce.
V září 2023 přicházejí zprávy o útocích čupakabry na hospodářská zvířata z jihu Mexika. Především farmářům kolem města Atlahuilco tam záhadně mizí kozy.
Některá zvířata jsou později nalezena na pastvinách s odstraněnýma očima, nebo dokonce s chybějící hlavou a s hlubokými stopami po ostrých zubech na krku.
Mnozí místní spekulují o útocích pantera, zatímco jiní obviňují neznámou skupinu lidí, která má údajně zbavovat zvířata krve a následně ji prodávat.
Časté jsou také názory, že úhyn koz má na svědomí právě záhadný jihoamerický kryptid, jehož jméno v překladu znamená „vysávač koz“. Pití kozí krve je prý pro čupakabru zcela typické.