reklama
7. srpna 1994: Na americké městečko Oakville se z nebe snáší podivná rosolovitá látka neznámého původu.
Domů     Náboženství a okultismus
Dávné tajemství věštění z čajových lístků či kávové sedliny
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 28.11.2020
4.7tis
Čaj a káva mohou posloužit nejen jako lahodný nápoj. Foto: eatthis.com
323
SDÍLENÍ
4.7tis
ZOBRAZENÍ

Existuje mnoho způsobů, které věštci využívají k předpovídání budoucnosti. Asi každý už někdy slyšel o chiromantii – čtení z rukou, o krystalomantii – věštění z křišťálové koule, anebo alespoň o čtení z karet – kartomantii.

Věštit je prý ale možné takřka ze všeho. Až zase někdy budete pít svou ranní kávu, zkuste si přečíst, co vás čeká třeba právě z kávové sedliny!

Čaj a káva mohou posloužit nejen jako lahodný nápoj. Foto: eatthis.com Čaj má v Číně tradici dlouhou mnohá staletí. Foto: teavivre.com Co uvidíte v kávové sedlině? Foto: flowee.cz
Čaj má v Číně tradici dlouhou mnohá staletí. Foto: teavivre.com

V Africe a na Středním východě je to nejoblíbenější věštecký způsob. Historie čtení budoucnosti z kávové sedliny sahá do minulosti vzdálené celá staletí. Nejde přitom o nic složitého. Jen místo běžného rychlého pití kávy se zkuste u tohoto nápoje uvolnit, relaxovat a soustředit se na svou otázku, na níž hledáte odpověď.

V Evropě v 19. století se tento věštecký způsob využívá hlavně ve vyšší společnosti – vzhledem k nedostatku kávy a její vysoké ceně. Není to však první, a ani jediný způsob, kdy lze údajně číst svůj osud na dně šálku.

Ještě před kávou se k podobným věšteckým praktikám využívá čaj. Tasseomantie, tedy věštění z čajových lístků, pochází ze starověké Číny a do Evropy se dostává v 17. století. Možná vás ale překvapí, co těmto technikám předcházelo.

Bylo to věštění ze zvonů! V Číně totiž věří, že zvuk zvonů odhání zlé duchy. Později pak staří Číňané nahlížejí do nitra zvonů, aby tam našli tajemná znamení osudu. A od tvaru zvonu je už jen krůček ke tvaru šálku.

Co uvidíte v kávové sedlině? Foto: flowee.cz

KTERÝ ŠÁLEK JE TEN SPRÁVNÝ?

Buďte pro jednou gurmáni a místo svého obvyklého půllitrového „kafáku“ sáhněte po pravém kávovém šálku. Musí mít ouško, jeho vnitřek by měl být bílý bez dekorací, stěny se směrem vzhůru mírně rozšiřují.

Nezapomeňte také na podšálek! Umletou kávu nasypte do džezvy (či jiné konvičky na vaření kávy) se studenou vodou a nechte dvakrát projít varem. Když jste si svou kávu vypili, přiklopte šálek podšálkem a obraťte dnem vzhůru.

Po několika minutách se můžete podívat, jaké obrazce vytvořila kávová sedlina na dně šálku a jeho stranách. Co z nich přečtete? Jako u většiny jiných věšteckých metod, také u čtení kávové sedliny zkušení věštci radí příliš nad jednotlivými znaky nepřemýšlet.

Poslechněte zkrátka svou intuici a dejte na první dojem. I při věštění z kávové sedliny by se prý ale mělo dodržovat několik pravidel. Ouško šálku by například při čtení mělo být natočeno směrem k vám. Nejblíže ouška jsou obrazce související s událostmi v rodině.

Na protilehlé straně můžete vidět dění v zaměstnání a svou kariéru. Nalevo od ouška je minulost, napravo budoucnost. Na samém dně šálku pak má údajně být nejdůležitější poselství, které se vás snaží varovat.

Tečky a hvězdičky jsou všeobecně považovány za dobré znamení, štěstí a peníze. Křížky jsou naopak předzvěstí neštěstí. Navodili jsme ve vás chuť uvařit si kávu? Pak neváhejte a rychle sáhněte po šálku!

Jana Trnobranská

Foto: eatthis.com, teavivre.com, flowee.cz
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 6.8.2022 1.1tis
Alchymie se v historii těšila oblibě nejen v Evropě, ale i v islámském světě. Jedním z jejich nejvýznačnějších představitelů zde byl Abu Bakr al-Razi, známý taktéž pod latinským jménem Rhazes. Říkalo se o něm, že ovládal proměnu železa a mědi ve zlato… Abu Bakr al-Razi (865-925) byl Peršan, jehož život spadá do období takzvaného islámského zlatého věku. Do dějin […]
od Eva Soukupová 5.8.2022 2.8tis
Nechvalně známá města Sodoma a Gomora vytrvale balancují na hraně mýtu a reality. Pravost biblického příběhu by mohl jednoznačně potvrdit pouze nález těchto měst. Někteří archeologové nyní věří, že Sodomu skutečně našli. Má se ukrývat za pozůstatky meteoritem zničeného města na břehu Jordánu.     O městech, jež zachvátil hřích natolik, že byla Hospodinem i […]
od Matěj Soukup 3.8.2022 2.9tis
Pokud patříte mezi fanoušky logických a matematických problémů, zajisté vám není neznámý problém takzvaných hanojských věží. Traduje se však legenda, že jedny tyto věže by mohly způsobit konec světa. Nacházejí se prý někde v jižní Asii a jsou z ryzího zlata. HLAVOLAM Z 19. STOLETÍ Princip hanojských věží, které vymyslel francouzský matematik Édouard Lucas v […]
od Adriana Vojtíšková 2.8.2022 3.0tis
Pyramidy nestavěli jen Egypťané, ale můžeme je najít po celém světě. Močikové byli jednou z kultur, která podivné stavby také budovala.     Jejich komolé pyramidy byly tvořeny nepálenými hliněnými cihlami a dnes už z nich tedy zbývají v podstatě jen homole zeminy, jejichž původní podobu není jednoduché zrekonstruovat. Velmi netypicky Močikové pyramidy využívali mimo […]
od Mirek Brát 1.8.2022 2.5tis
Šíření křesťanství v mnoha zemích Evropy kdysi naráželo na existenci starých pohanských pověr. Ne vždy se vyplatila přímá represe vůči pohanským kultům. Mnohem lepší bylo vysvětlit, proč a v čem je křesťanské náboženství lepší. V rukou šikovného křesťanského marketéra to byla například nestvůra Tarasque, jejíž osud byl účinným „kladivem“ na rozbíjení pohanských mýtů. Vodní drak Tarasque pochází z pradávného […]