Irsko je plné fascinujících či strašidelných míst. Lokalitou s pohnutou historií je i městečko Kilkenny na jihovýchodě země. Právě tam se totiž psala historie čarodějnických procesů. Dnes tam však míří lovci duchů i za jiným cílem.
V roce 1280 přichází v irském městečku Kilkenny na svět žena, která se zapíše do historie. Její jméno je Alice Kyteler (1280–1325) a jejím osudem je stát se jednou z prvních žen obviněných z čarodějnictví.
Její případ, ve kterém nechybí černé kočky, inkubové a výpovědi jiných údajných čarodějnic, však není tím jediným, co ve světě záhadologie proslaví toto irské město. Mnoho lidí dokonce považuje Kilkenny za jedno z nejpodivuhodnějších míst v Evropě.
Koncentrace tajuplných lokalit je zde skutečně neuvěřitelná. Úzké dlážděné uličky, zbytky městských hradeb, katedrála a nakonec i hrad Kilkenny se svou odstrašující krásou. Ke všem těmto místům se vztahují legendy o přízracích a tajemných jevech.
Ovšem to nejtajemnější místo je ještě trochu jinde. Proč se po setmění někteří místní obyvatelé nejvíce bojí řeky a jejího okolí?
MRTVÍ NA BŘEHU
Strašidelné příběhy z Kilkenny mají jedno společné: Všechny vycházejí z konkrétních historických událostí, ke kterým v obci došlo. V případě řeky Nore, která městečkem protéká, tomu není jinak. V roce 1763, na začátku velkých povodní, stojí na tzv.
Johnově mostě skupina lidí pozorující rychle se zvedající hladinu řeky, když v tom se země pod jejich nohama propadne. 16 lidí nachází svou smrt pod hladinou řeky. Událost odstartuje pověst o jednom z nejstrašidelnějších míst Evropy.
„Do dnešního dne místní obyvatelé i návštěvníci hovoří o strašidelných siluetách, které stojí na břehu nebo se opírají o nový most,“ píše irský publicista Craig O´Shea.
Zajímavé je, že zprávy o paranormálních jevech se čas od času objevují i na místech, která jsou níže po proudu. Jde snad o duše utonulých, které zůstávají tam, kde vydechli naposledy?