3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Děs v horách: Napadl vojáky pravěký tvor?
Děs v horách: Napadl vojáky pravěký tvor?
od 5.10.2022
1.7tis
Napadl vojáky lidoopí kryptid? FOTO: Pxfuel
163
SDÍLENÍ
1.7tis
ZOBRAZENÍ

V roce 1925 vede generál major sovětské armády Michajl Stěpanovič Topilski svoji jednotku nebezpečným územím horského masivu Pamír. Má za úkol vypořádat se s posledním protisovětským odbojem, který tam přežívá v jeskyních.

Brzy se jim daří zajmout prvního z rebelů, který byl údajně i se svými druhy napaden skupinou podivných opičích stvoření!

Napadl vojáky lidoopí kryptid? FOTO: Pxfuel Mohou neandrtálci přežívat dodnes? FOTO: Pxfuel

Topilski pokračuje hlouběji do hor a brzy naráží na jeskyni působící jako ideální skrýš pro odboj. Hned u vchodu nařizuje spustit dovnitř okamžitou palbu. Když rachot samopalů utichne, brzy jej nahradí nelidský nářek.

reklama

Z temnoty proti vojákům vystupuje opici podobný tvor pokrytý hustou hnědočernou srstí. Kráčí po dvou, má tmavý obličej s lidoopími rysy. Vydává zvířecí úpění, je zmatený, zmučený jemu neznámou bolestí, když konečně padá mrtev k zemi.

Topilski zkouší, jestli srst není jen důmyslným převlekem a neskrývá se pod ní člověk. Neskrývá… Původně chce mrtvolu stáhnout z kožešiny a tu si vzít s sebou, nakonec ale vydává rozkaz, aby vše spálili. S čím se to Sověti tehdy střetli?

Mohou neandrtálci přežívat dodnes? FOTO: Pxfuel
Mohou neandrtálci přežívat dodnes? FOTO: Pxfuel

Vzpomínka na pravěk

Tímto případem se mezi jinými podrobně zabývá uznávaná britská antropoložka Myra Shackley (*1949) ve své knize Stále žijí?: Yeti, seskveč a neandrtálská záhada.

reklama

Zde přidává další detaily ohledně vzhledu stvoření, tak, jak jej popsal lékař, jenž byl členem Topilskiho jednotky. Jedná se údajně o samce, asi 170 cm vysokého, zřejmě už staršího věku, soudě dle prošedivělé srsti.

Na zadku má chlupů méně, protože na něm sedává jako člověk. Dlaně jsou úplně holé, stejně jako to máme my, abychom snáze manipulovali s předměty. Také velké zuby se tvarem a spořádáním podobají těm lidským.

Tvar lebky a zploštělý nos připomíná mongolský typ tváře. Čelo je ustupující, naopak nadočnicové oblouky se štětinatým obočím výrazné. Uši špičatější než naše. Mohlo jít o zdejšího legendárního lidoopího kryptida, známého pod označením alma?

Či o příslušníka ne tak docela vyhynulého kmene neandrtálců? Nebo v odlehlé oblasti, kde se potkávají hranice Tádžikistánu, Číny, Kašmíru a Afghánistánu, přežívají ještě úplně jiní, nám neznámí tvorové?

Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.1tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.4tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.5tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz