3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Děsivé prokleté předměty: Temný obraz i mrkající panenka bez očí!
Děsivé prokleté předměty: Temný obraz i mrkající panenka bez očí!
od 8.2.2022
3.6tis
Sídlí v panence Janet nějaký démon či duch? FOTO: Pixabay
371
SDÍLENÍ
3.6tis
ZOBRAZENÍ

Lee Steer vlastní Muzeum prokletých předmětů v jižním Yorkshiru. Jezdí s nimi po celé Anglii a předvádí je nadšeným milovníkům záhad. Jenže jednu z návštěvnic výstavy nadšení rychle opustilo…

Sídlí v panence Janet nějaký démon či duch? FOTO: Pixabay Proč Lyn Cinderey obraz tak vyděsil? FOTO: Pixabay

Lyn Cinderey ztuhla při pohledu na obraz nazvaný Sinister (v češtině Zlověstný). Zasáhla ji náhlá bolest hlavy, silná nevolnost a než stihla někomu něco říct, zhroutila se na zem.

reklama

„Jakmile jsem na tu malbu pohlédla, okamžitě jsem věděla, že je něco špatně, udělalo se mi příšerně zle,“ vypověděla Lyn.

Obraz od neznámého autora by měl pocházet z Revesbyského opatství ležícího na východě Angllie a ukazuje dvojici vysokých kostlivců stojící nad člověkem. Není to poprvé, co se kolem něj dějí divné věci.

Podle Steera se stává, že obraz někam umístí a další den ho najde úplně jinde. Objevit se měl v americkém hororu Finder‘s Keepers (Smrt si tě najde) z roku 2018, ale celý štáb z něj byl natolik zneklidněný, že ho z filmu nakonec úplně vyškrtli. Mohla snad dvojice smrtek rozšířit svou působnost i mimo plátno?

Proč Lyn Cinderey obraz tak vyděsil? FOTO: Pixabay
Proč Lyn Cinderey obraz tak vyděsil? FOTO: Pixabay

Další hororová panenka?

Jinde se američtí vyšetřovatelé paranormálních jevů Craig Jones a Matt Wood vydávají do domu, kde údajně straší. Mezi spoustou předmětů je zaujme 116 let stará panenka. Vyfotí si s ní selfie, pak si snímek prohlíží. Zaujmou je panenčiny zavřené oči.

reklama

Vidět je výrazné líčení na víčkách a řasy. Najednou oba ztuhnou – ta panenka má přece ve skutečnosti místo očí jen dvě černé díry! Fotí se s ní opakovaně, ale zavřená víčka se už na žádné další fotce neobjevují.

„Snažili jsme se to zachytit znovu, ale prostě to nešlo, na všech dalších fotkách už vypadala jako ve skutečnosti,“ říká Matt. Nejde o jedinou záhadu, která je s hračkou spojována. Jmenuje se Janet a v roce 1903 ji darovala tehdejší majitelka domu své vnučce.

Jenže v přítomnosti panenky se prý lidé často cítí mizerně, motá se jim hlava, dokonce prý slýchají i něčí kroky a slyší divné hlasy… Nebylo by lepší se jí raději natrvalo zbavit?

Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 291
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 1.4tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 2.0tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.6tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.1tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o