30. září 1888: Další útok děsivého sériového vraha zvaného Jack Rozparovač, jeho třetí obětí se stane Elizabeth Stride.
Domů     Neobjasněné události
Děsivé vzpomínky malého chlapce. Důkaz reinkarnace?
Filip Appl
od Filip Appl 4.9.2022
1.3tis
Co se děje po smrti? Převtělí se duše do nového těla? Foto: Pixabay
137
SDÍLENÍ
1.3tis
ZOBRAZENÍ

Že jsou domnělé vzpomínky na minulé životy doménou především malých dětí, dokládá případ, ve kterém figuruje čtyřletý Američan Edward Austrian. Jeho příběh přitom začíná úplně obyčejně.

Co se děje po smrti? Převtělí se duše do nového těla? Foto: Pixabay Chlapec popsal, jak zahynul v první světové válce. Foto: Pixabay Byl chlapec v minulém životě vojákem jménem James? Foto: Pixabay

Chlapec vyrůstá v běžné rodině, je zdravý a nic nenasvědčuje tomu, že by právě jeho jméno mělo být v budoucnu spojováno s fenoménem reinkarnace. Jen jednu nezvyklost musí jeho rodiče řešit: Má až zarážející strach z mlhy a deštivého sychravého počasí.

V těch dnech je plačtivý, odmítá vycházet z domu a stěžuje si na silnou bolest v krku. Události dostávají spád poté, co chlapec oslaví čtvrté narozeniny. Krátce na to totiž rodiče objevují na jeho krku zarudlou bulku.

Následuje cesta k lékaři, který nechává chlapci preventivně vyoperovat mandle. Uvolnila narkóza, do které je chlapec uveden kvůli zákroku, v jeho mysli vzpomínky na minulý život?

HRDLO ZALITÉ KRVÍ

Během krátkého pobytu v nemocnici se Edwardovo chování mění. Chlapec se oné první noci často budí a ráno vypráví svým rodičům věci, které budí hrůzu i úžas. Už předtím několikrát prohlásil, že to je, jako by ho do krku někdo střelil, nyní ale jeho slova dostávají úplně nový rozměr.

Edward totiž tvrdí, že si vzpomíná na hroznou válku, která zuřila všude kolem něj. V té válce byl prý mladým vojákem s hrozivým osudem: Během krvavých bojů, respektive při jedné cestě po bojišti, si ho našla nepřátelská střela.

„Brodili jsme se blátem. Bylo tam sychravo a chladno, pršelo. Puška mě tížila na rameni. Pak padl výstřel a já mě náhle hrdlo zalité krví,“ vzpomínal později Edward na to, co mu jako malému dítěti vyvstávalo v hlavě. Podařilo se někomu ověřit, zda jsou jeho slova pravdivá?

Chlapec popsal, jak zahynul v první světové válce. Foto: Pixabay

NÁHLÉ UZDRAVENÍ

Edward si vzpomíná i na některé pozoruhodné detaily. Voják se prý jmenoval James, bojoval v zákopech na území Francie a bylo mu osmnáct let. S tím, jak si Edward vybavuje poslední drobnost z onoho vojákova života a především z jeho strašlivého konce, však dojde k ještě jedné pozoruhodné věci:

Z krku chlapce náhle mizí ta nebezpečně vypadající cysta. Vysvětlit si to neumí nejen chlapcův otec, který je zároveň lékařem, ani ostatní odborníci z nemocnice. Tou dobou už se zvěsti o zvláštních událostech kolem chlapce rozšíří a o všechno se začínají zajímat média.

Nikomu se však nepodaří zjistit, o vzpomínky jakého vojáka mohlo jít. A tak zatímco někteří badatelé tvrdí, že je nepravděpodobné, aby si chlapec takový příběh vymyslel, a poukazují na onu cystu na jeho krku, mnoho lidí vše považuje za výmysl Edwardových rodičů.

„O reinkarnaci jsem se nikdy nezajímala, nikdy jsem v ni nevěřila a rozhodně to není něco, co by mě těšilo,“ odmítá něco takového Edwardova matka Patricia.

Byl chlapec v minulém životě vojákem jménem James? Foto: Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 30.9.2022 373
Neidentifikovatelné zvuky na moři jsou hlášeny z mnoha oblastí světa. Nejde však o fenomén moderní doby, který bychom mohli například spojovat se zásadním rozmachem námořní dopravy. Jedno takové hlášení totiž pochází již z roku 1867 z pobřeží Nikaraguy. Událost se týkala parníku Royal Mail Danube. Loď právě kotvila poblíž Greytownu, známého též jako San Juan […]
od Eva Soukupová 30.9.2022 447
Dlouhou dobu se jí daří unikat před svými pronásledovateli, kteří by ji nejraději viděli na hranici jako ostatní čarodějnice. Její pobyt u anglického města Warrington, odkud také nakonec nepozorovaně zmizí, provází řada zlověstných příběhů, v nichž se mění ve chlupatou bestii podobnou vlkodlaku a zabíjí lidi i dobytek.     Historie malebného města Warrington na […]
od Dalibor Vrána 30.9.2022 553
Belgický plukovník Remy van Lierde (1915–1990) patří k největším stíhacím esům 2. světové války, za hrdinství je i několikrát vyznamenán. Do dějin záhad se zapíše roku 1959, kdy během vojenské mise v Kongu spatří v džungli něco, čemu nemůže uvěřit… Je to obrovský, tmavě zelený had s bílým břichem, měřící minimálně 15 metrů! Van Lierdemu […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 1.7tis
Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří září purpurovou a zlatou barvou, přilétá do svého hnízda. Usedá, skládá křídla, klopí hlavu a najednou zahoří jasnými plameny.     Zbude po něm jen hromádka popela jako smutná vzpomínka na někdejšího velikána. Jenže ostatky se rázem začnou probouzet. Co se to děje? Z popela vstává nový […]
od Mirek Brát 29.9.2022 1.8tis
Jeden z nejlépe zdokumentovaných incidentů s UFO je spojený s kanadským přístavem Shag v Novém Skotsku. Pozorování UFO a jeho následný pád do Atlantského oceánu byly vyšetřovány kanadskými i americkými úřady. Existuje možnost, že bude tajemný objekt někdy nalezen? V kalendáři byl 4. říjen 1967. Členové malé rybářské komunity specializované na lov humrů, se stali svědky čehosi velmi podivného. […]