Skip to content

Děti, které přežily tornádo, popisují motýlí zachránce!

Americké město Joplin zasáhlo ničivé tornádo. Nechalo za sebou 158 mrtvých, přes stovky zraněných, zničené domy a několik matoucích příběhů o podivných zachráncích. Děti v různých částech města pozorují bytosti s motýlími křídly, které chrání ostatní před letícími kameny a troskami.

Šlo tehdy jen o dětskou představivost?

Tornádo se nad Joplinem ve státě Missouri začíná formovat krátce po půl šesté večer 22. května 2011. Ti šťastnější prchají do bezpečí svých sklepů, jiní se snaží najít úkryt alespoň ve svém autě. Přesto mnohé z nich ničivé tornádo dostihne.

Během krátké chvíle tornádo dosáhne šestého stupně Fujitovy stupnice, tedy toho nejsilnějšího. V jeden okamžik je široké děsivých 1,6 km. Za 38 minut je po všem. Joplin a přilehlé obce jsou v troskách.

Škoda je vyčíslena na v přepočtu více než 75 miliard korun, což z tornáda činí to nejnákladnější v dějinách Spojených států. Jen několik minut stačí k tomu, aby v ulicích Joplinu zůstalo 1150 zaraněných a 158 mrtvých.

Obětí však mohlo být mnohem víc, kdyby se neobjevili motýlí lidé, tajemní zachránci několika lidských životů, kteří mohli být spatřeni pouze dětmi. Odkud okřídlené bytosti přišly? A byly vůbec skutečné?

Tornádo, které poničilo Joplin.

Když tornádo udeří, sedí zrovna čtrnáctiletý Lage Grigsby se svou desetiletou sestřenicí Mason Lillard v terénním autě prarodičů před místním železářstvím. Vír však těžký vůz pohltí a zase odhodí pryč.

Auto s dětmi letí téměř 100 metrů vzduchem. Když se na místo dostanou záchranáři, musejí ho rozstříhat. Lage, který je z vozu vymrštěn, je prohlášen za mrtvého a odeslán do márnice.

Záhy se ale ukáže, že se lékař mýlil a chlapec stále žije. Mason zůstala uvězněná v autě a podle všeho unikla smrti jen o vlásek. Její tělo je probodnuté kusem kovu. Kdyby jen o kousek vybočil ze své trajektorie, probodl by její páteř na jedné straně, nebo játra na druhé.

Obě děti se nakonec ze všeho zotaví. A o neštěstí, které oba málem stálo život, překvapivě hovoří spíše jako o štěstí. Údajně jsou totiž naživu jen díky zásahu zvláštních bytostí, které s nimi v kritických okamžicích byly.

Že by snad zasáhli jejich andělé strážní? Samy děti o nich mluví jinak.

Některé děti své motýlí zachránce nakreslily.

Když zraněná Mason leží v troskách pomačkaného vozu, je stále při vědomí. Na rameni ucítí něčí ruku. V prvním okamžiku je přesvědčená, že ji kontroluje bratranec Lage. Jenže když se na jeho místo podívá, uvidí něco, co by desetiletá dívka ze silně věřící křesťanské rodiny nejspíš nikdy nečekala.

Dvě motýlí bytosti. „Jedna měla hnědé vlasy a ta druhá blonďaté,“ vzpomíná později Mason a dodává: „Bylo to docela uklidňující.“ Dívka byla těžce zraněna a sotva při smyslech.

Její vzpomínky na neštěstí by zcela jistě mohly být vysvětleny jako halucinace. Přelud, který, jak mnozí neurologové předpokládají, mozek dokáže v extrémně stresové situaci vyprodukovat, snad aby umírajícího uklidnil a usnadnil jeho poslední okamžiky.

To se oněm bytostem skutečně podařilo. Pro dětskou představivost desetileté dívky by jistě popisovaní motýlí lidé nebyli ničím mimořádným. Jenže nezávisle na dívce má podobné vzpomínky i její bratranec.

Co to může znamenat?

To, že se dva člověku podobní tvorové, kteří mají křídla jako motýli, ve stresové halucinaci zjeví také staršímu chlapci, je sice neobvyklé, ale rozhodně ne nemožné. Děti zřejmě tráví mnoho času společně, sdílejí své nápady i zážitky a navíc jsou spolu také v osudný okamžik.

Jejich mozek tak mohl vyvolat podobné představy.

Jenže jak se později ukáže, možnost, že v případě Lage a Mason šlo o pouhé halucinace, je vyloučena. Stejné bytosti totiž po katastrofě popisuje i několik dalších dětí. A všechna svědectví jsou si navíc nápadně podobná.

Bytosti vyzařující příjemnou a uklidňující energii, vypadají téměř jako lidé. Mají však motýlí křídla. Přestože děti vesměs pocházejí z křesťansky založených rodin a zdálo by se logické, aby bytost s křídly popsaly jako anděla, nestane se tak.

Pro ně jsou tajemní zachránci jednoduše motýlí lidé. Prý působí přátelsky a k některým dětem dokonce i promlouvají. Co jsou tyto bytosti zač?

Jsou oněmi zachránci ve skutečnosti andělé?

Město se sotva vzpamatovává z následků ničivého tornáda, když jeden z lokálních deníků přináší zprávu, v níž líčí další dramatické vyprávění. Nejmenovaná žena z Joplinu vzpomíná, jak ji tornádo zastihlo, když byla se svou malou dcerkou mimo domov.

Matka instinktivně vezme své dítě do náruče a drží ho v pevném sevření.

Když zpozoruje, že tornádo pohltilo jedno z aut na nedalekém parkovišti a odmrštilo ho směrem k ní, dává se na útěk. Jenže po několika krocích upadne. Schoulí se proto přes své dítě, aby se ho pokusila ochránit, a čeká drsný náraz.

Ale ten nepřichází. Nějaká neznámá síla vůz zastavila.

Když žena znovu vstane a zmateně se rozhlédne, její dcera se zeptá: „Ty jsi neviděla ty motýlí lidi?“ Dívka poté prý ještě několikrát zmíní, že pozorovala tyto motýlí entity, jak nebem nesly další lidi.

Co ve skutečnosti viděla? Že by snad tornádo doprovázely nějaké další meteorologické úkazy, které mohly připomínat člověka s křídly?

Příběhy o okřídlených bytostech přicházejí z různých konců města od lidí, kteří se vzájemně neznají. Lépe řečeno, svědectví přicházejí od jejich dětí. Z nějakého důvodu motýlí bytosti nespatřil žádný dospělý.

To nejlépe vystihuje další příběh.

„Vítr smýkal autem, ve kterém seděl muž a jeho dcera, ale holčička se nebála, protože s nimi v autě seděli krásní motýlí lidé,“ píše současný americký publicista Jason Offutt. „Další příběh z auta vypráví o čtyřletém chlapci, který prohlašoval, že motýlí lidé drželi vůz jeho otce, v němž seděl, když se dostal do tornáda.

A jiný čtyřletý chlapec byl odnesen 10 kilometrů daleko. Když ho záchranáři našli v poli, tvrdil, že ho chytili andělé a posadili ho bezpečně na zem,“ doplňuje výčet. Co mohou tato vyprávění znamenat?

Skutečně ve městě během neštěstí zachraňovaly životy jeho obyvatel záhadné bytosti?

Jason Offut

Děti se prý v jejich přítomnosti cítí bezpečně. V některých případech popisují, jak bytost roztáhla křídla, která lidi pod nimi chránila před troskami vrhanými ničivou silou všude kolem. Počet dětí, které o nich vyprávěly bezprostředně po události, je zarážející.

Tím je nejspíš také vyvrácena možnost, že by mohlo jít o nějaký zvláštní přírodní jev. Dospělí by si ho jistě všimli také. Mason Lillard navíc tvrdí, že bytosti spatřovala i poté. Ale nyní už se neobjevují.

Od rozsáhlé katastrofy, která srovnala se zemí tisícovku domů, uplynulo už několik let, ale město ji stále chová v živé paměti. Zásah tajemných motýlích bytostí dnes připomíná malba na zdi v centru města nazvaná Motýlí efekt.

Zobrazuje šťastné děti a motýly s pestrobarevnými křídly. Co se tehdy v Joplinu odehrálo? Dohlížejí na nás tajemné bytosti stále?

Malba na zdi v Joplinu

Foto: http://www.eldiariodepringles.com.ar, Youtube (Ben miller), images.fineartamerica.com, ic.pics.livejournal.com, http://www.maryvilledailyforum.com, http://www.frugalfritzie.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky zázraky Zobrazit více …
reklama

Nenechte si ujít další zajímavé články

Marie Antoinetta sklízela za svoje extravagance kritiku
epochaplus.cz

Marie Antoinetta sklízela...

Francouzská královna Marie Antoinetta sotva projde...
Jak rychle se pohybujeme, když jen sedíme?
epochaplus.cz

Jak rychle se pohybujeme,...

Každý člověk na světě vykazuje denně...
Čeští zoologové zmapovali šíření hlodavců z Asie do Evropy. Pomohly jim genetické stopy z doby ledové.
21stoleti.cz

Čeští zoologové zmapovali...

Mezinárodní tým vedený Pavlem Stopkou z...
Utajili s Matonohou překvapivý rozvod?
nasehvezdy.cz

Utajili s Matonohou...

Zdálo se, že se Lucie...
Má jediné přání! Splní se jí to, po čem tak touží?
nasehvezdy.cz

Má jediné přání! Splní se jí...

Nikdy nebyla tak nešťastná,...
Záhadná hora Krudum: Bloudí zde duše mrtvých horníků?
epochanacestach.cz

Záhadná hora Krudum: Bloudí zde...

V chráněné krajinné...
Nadčasové stěny v obýváku
rezidenceonline.cz

Nadčasové stěny v obýváku

Vzdušný interiér patří v oblasti bytového designu k...
Sennheiser zahájil prodej špičkových mikrofonů pro nezávislé tvůrce
iluxus.cz

Sennheiser zahájil prodej...

Sennheiser zahájil prodej nových kondenzátorových...
Vztahy v době pandemie
21stoleti.cz

Vztahy v době pandemie

Více než rok trvající pandemie prověřila kvalitu...
Preference hýlů rudých
epochalnisvet.cz

Preference hýlů rudých

Čeští odborníci z Ústavu biologie obratlovců AV ČR se...
Festival vína VOC Znojmo místo května v září
epochanacestach.cz

Festival vína VOC Znojmo místo...

Festival vína VOC Znojmo...
Město duchů San Zhi: Leží na něm temná kletba?
epochalnisvet.cz

Město duchů San Zhi: Leží na...

Výstavba futuristického města se zastavila, co tam...