Skip to content

Odtajněné dokumenty CIA potvrzují: Teroristické útoky vyšetřovali jasnovidci!

Před více než rokem byla odtajněna velká část spisů americké tajné služby. Mezi nimi je také obsáhlá dokumentace o teroristickém útoku na let Pan Am 103, při němž zahynulo 270 lidí. Překvapivě vychází najevo, že vyšetřovatelé v nouzi sáhli k tajnému programu, který využívá služeb jasnovidců!

Na palubě letadla patřícímu společnosti Pan American World Airway 21. prosince 1988 usedá 243 pasažérů, z nichž většinu tvoří Američané, kteří se těší domů na Vánoce. Let Pan Am 103 obsluhovaný 16 členy posádky míří z londýnského letiště Heathrow na newyorské letiště Johna F. Kennedyho.

Do cíle však nikdy nedorazí. Letadlo se zřítí krátce po startu a všichni na jeho palubě umírají. Trosky letadla navíc dopadají na skotské městečko Lockerbie, kde připraví o život 11 dalších lidí.

Úlomky letadla jsou roztroušeny na ploše větší než samotný Londýn a vyšetřovatelé se záhy po havárii pouštějí do zdánlivě nemožného úkolu. Zajistit trosky, objasnil příčinu havárie a potrestat případného viníka.

Zdlouhavé a intenzivní odhalování pozadí tragédie, která bude později známa jako aféra Lockerbie, ukáže, že nitky vedou až na vysoká místa libyjské vlády. A o mnoho let později vyjde také najevo, že teroristický útok na let Pan Am 103 byl vyšetřován v rámci projektu Sun Streak, což To znamená, že se vyšetřování havárie účastnili i jasnovidci.

Nakolik byli úspěšní?

Zjišťovali jasnovidci, kdo mohl za zničení dopravního letadla?

Vyšetřování havárie se vleče dlouhé tři roky, než jsou konečně odhaleni pachatelé. Není to ale jednoduché, neboť stopy vedou do různých zemí. Neusnadňuje ji ani fakt, že se k činu bezprostředně poté přihlašují nezávisle na sobě hned čtyři teroristické organizace.

Nejprve vychází najevo, že v zavazadlové prostoru vybouchla bomba ukrytá v radiomagnetofonu. K její výrobě byl využit semtex z Československa a některé součástky původem z Malty. Samotné zařízení je podobné tomu, které bylo měsíc před útokem nalezeno v Německu.

Za jeho výrobou stáli Palestinci.

Nakonec se ale ukáže, že na vině je především zpravodajský důstojník libyjské vlády Abdel Al Megrahi, který útok zosnoval jako pomstu za americké bombardování libyjského území o dva roky dříve. K vyšetřování aféry Lockerbie byly podle nově odtajněných spisů použity i značně neortodoxní metody.

Dva a půl roku po útoku jsou k případu přizváni jasnovidci pracující ve službách CIA. Jsou vyšetřovatelé skutečně tak zoufalí, nebo jasnovidců tajné služby využívají víc, než připouští? Jisté je, že za další rok a půl jsou strůjci atentátu oficiálně obviněni.

Pomáhají tajným službám lidé s nadpřirozenými schopnostmi?

Mezi dokumenty z vyšetřování se objevuje také několik listů s výslechy jasnovidců a jejich nákresy. Mělo jít údajně o test jejich schopností, který proběhl 7. června 1990 na utajeném místě. Z dokumentů je zřejmé, že testované subjekty dokázaly někdy poněkud fádně a jindy s překvapivou přesností popsat výbušné zařízení.

„Věc uvnitř je světlá, hladká, vláknitá, vzdušná,” líčí jeden z jasnovidců. A dodává, že ze zařízení vychází zvuk, ze kterého se mu dělá nevolno. Další z citací zmiňuje válcovitý objekt uložený v krabici a pokračuje slovy: „V krabici je bomba a exploduje.“

Do jaké míry informace od jasnovidců vedly k dopadení pachatelů, dokumenty neuvádějí. Je však zřejmé, že CIA s nimi má do budoucna velké plány. K akci jsou totiž přizváni v rámci projektu Sun Streak, nástupce kontroverzního projektu Stargate.

Sun Streak je ve spisech popsán jako projekt „zabývající se využíváním psychoenergetiky ke sběru zpravodajských informací”. Zjednodušeně řečeno to znamená, že CIA testuje jasnovidce jako možné špiony.

Nezodpovězenou otázkou zůstává, zda snahy o parapsychologickou špionáž už nadobro odpískala. Je možné, že se snaží jasnovidce jako špiony využít stále, nebo to již s ohledem na technologický pokrok není nutné?

Co bylo obsahem projektu Sun streak?

Foto: cnet2.cbsistatic.com, cdn.disclose.tv, Wikimedia Commons, sofrep.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Jak zlikvidovat alespoň některá klíšťata? Čeští vědci možná nalezli cestu…
21stoleti.cz

Jak zlikvidovat alespoň některá...

Aby klíšťata neztratila příliš mnoho vody a...
Pýcha našich rašelinišť
21stoleti.cz

Pýcha našich rašelinišť

Sřevlík Ménétriésův (Carabus menetriesi), řazený do...
Hodinky Pasha de Cartier svedly dohromady unikátní uskupení osobností
iluxus.cz

Hodinky Pasha de Cartier svedly...

Cartier již v září uvede novou...
Jahodová roláda s bílou čokoládou
nasehvezdy.cz

Jahodová roláda s bílou...

Suroviny: 4 vejce, bílky a žloutky odděleně 4 lžíce...
Posledního zajatce druhé světové války věznili Sověti až do roku 2000
epochaplus.cz

Posledního zajatce druhé...

„Kdo je tohle?“ podiví se slovenský lékař během návštěvy...
Jaký je Einsteinův největší omyl?
epochaplus.cz

Jaký je Einsteinův největší...

Jak vznikl vesmír? Kdo...
Černý démon:  Obývá vody u Kalifornie bájný predátor?
epochalnisvet.cz

Černý démon: Obývá vody u...

Je to scéna jako z Čelistí. Drobná loď...
V samém srdci Palazzo del Sol
rezidenceonline.cz

V samém srdci Palazzo del Sol

Jeden z nejexkluzivnějších ostrovů na...
Jednoduchá okurková voda
nasehvezdy.cz

Jednoduchá okurková voda

Samotná voda vás tolik neosvěží? Přidejte...
Drsná a nádherná Sardinie
epochanacestach.cz

Drsná a nádherná Sardinie

Bělostné pláže, azurová...
Proč chyběla pohřbeným vězňům temena lebek?
epochalnisvet.cz

Proč chyběla pohřbeným...

Mnoho lidí si libuje v dobrodružství a v...
Tábor: Město s husitskou minulostí má i vlastní zoo
epochanacestach.cz

Tábor: Město s husitskou...

Pojďte se s námi toulat...