Skip to content

Odtajněné dokumenty CIA potvrzují: Teroristické útoky vyšetřovali jasnovidci!

Před více než rokem byla odtajněna velká část spisů americké tajné služby. Mezi nimi je také obsáhlá dokumentace o teroristickém útoku na let Pan Am 103, při němž zahynulo 270 lidí. Překvapivě vychází najevo, že vyšetřovatelé v nouzi sáhli k tajnému programu, který využívá služeb jasnovidců!

Na palubě letadla patřícímu společnosti Pan American World Airway 21. prosince 1988 usedá 243 pasažérů, z nichž většinu tvoří Američané, kteří se těší domů na Vánoce. Let Pan Am 103 obsluhovaný 16 členy posádky míří z londýnského letiště Heathrow na newyorské letiště Johna F. Kennedyho.

Do cíle však nikdy nedorazí. Letadlo se zřítí krátce po startu a všichni na jeho palubě umírají. Trosky letadla navíc dopadají na skotské městečko Lockerbie, kde připraví o život 11 dalších lidí.

Úlomky letadla jsou roztroušeny na ploše větší než samotný Londýn a vyšetřovatelé se záhy po havárii pouštějí do zdánlivě nemožného úkolu. Zajistit trosky, objasnil příčinu havárie a potrestat případného viníka.

Zdlouhavé a intenzivní odhalování pozadí tragédie, která bude později známa jako aféra Lockerbie, ukáže, že nitky vedou až na vysoká místa libyjské vlády. A o mnoho let později vyjde také najevo, že teroristický útok na let Pan Am 103 byl vyšetřován v rámci projektu Sun Streak, což To znamená, že se vyšetřování havárie účastnili i jasnovidci.

Nakolik byli úspěšní?

Zjišťovali jasnovidci, kdo mohl za zničení dopravního letadla?

Vyšetřování havárie se vleče dlouhé tři roky, než jsou konečně odhaleni pachatelé. Není to ale jednoduché, neboť stopy vedou do různých zemí. Neusnadňuje ji ani fakt, že se k činu bezprostředně poté přihlašují nezávisle na sobě hned čtyři teroristické organizace.

Nejprve vychází najevo, že v zavazadlové prostoru vybouchla bomba ukrytá v radiomagnetofonu. K její výrobě byl využit semtex z Československa a některé součástky původem z Malty. Samotné zařízení je podobné tomu, které bylo měsíc před útokem nalezeno v Německu.

Za jeho výrobou stáli Palestinci.

Nakonec se ale ukáže, že na vině je především zpravodajský důstojník libyjské vlády Abdel Al Megrahi, který útok zosnoval jako pomstu za americké bombardování libyjského území o dva roky dříve. K vyšetřování aféry Lockerbie byly podle nově odtajněných spisů použity i značně neortodoxní metody.

Dva a půl roku po útoku jsou k případu přizváni jasnovidci pracující ve službách CIA. Jsou vyšetřovatelé skutečně tak zoufalí, nebo jasnovidců tajné služby využívají víc, než připouští? Jisté je, že za další rok a půl jsou strůjci atentátu oficiálně obviněni.

Pomáhají tajným službám lidé s nadpřirozenými schopnostmi?

Mezi dokumenty z vyšetřování se objevuje také několik listů s výslechy jasnovidců a jejich nákresy. Mělo jít údajně o test jejich schopností, který proběhl 7. června 1990 na utajeném místě. Z dokumentů je zřejmé, že testované subjekty dokázaly někdy poněkud fádně a jindy s překvapivou přesností popsat výbušné zařízení.

„Věc uvnitř je světlá, hladká, vláknitá, vzdušná,” líčí jeden z jasnovidců. A dodává, že ze zařízení vychází zvuk, ze kterého se mu dělá nevolno. Další z citací zmiňuje válcovitý objekt uložený v krabici a pokračuje slovy: „V krabici je bomba a exploduje.“

Do jaké míry informace od jasnovidců vedly k dopadení pachatelů, dokumenty neuvádějí. Je však zřejmé, že CIA s nimi má do budoucna velké plány. K akci jsou totiž přizváni v rámci projektu Sun Streak, nástupce kontroverzního projektu Stargate.

Sun Streak je ve spisech popsán jako projekt „zabývající se využíváním psychoenergetiky ke sběru zpravodajských informací”. Zjednodušeně řečeno to znamená, že CIA testuje jasnovidce jako možné špiony.

Nezodpovězenou otázkou zůstává, zda snahy o parapsychologickou špionáž už nadobro odpískala. Je možné, že se snaží jasnovidce jako špiony využít stále, nebo to již s ohledem na technologický pokrok není nutné?

Co bylo obsahem projektu Sun streak?

Foto: cnet2.cbsistatic.com, cdn.disclose.tv, Wikimedia Commons, sofrep.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Po tajemné seanci začala sestřenice rychle stárnout!
nasehvezdy.cz

Po tajemné seanci začala...

Kdo z nás by nechtěl alespoň trochu omládnout?...
Praha poprvé přestěhovala kapli o 31 metrů
epochalnisvet.cz

Praha poprvé přestěhovala...

Praha chystá přestavbu vltavského nábřeží u...
Arcosanti: Vyhaslé město budoucnosti čeká na svou renesanci
epochaplus.cz

Arcosanti: Vyhaslé město...

V roce 1969 obohatí italský architekt...
Znáte naše posvátné stromy?
epochanacestach.cz

Znáte naše posvátné stromy?

Už od pradávných...
Výstava Sluneční králové prodloužena
21stoleti.cz

Výstava Sluneční králové...

Vedení Národního muzea se povedlo vyjednat...
Příběh královské koruny: Byl Svatováclavský klenot v ohrožení kvůli obřím dluhům?
epochaplus.cz

Příběh královské koruny: Byl...

Zoufalý Vladislav Jagellonský už neví...
Elegance posuvných dveří
rezidenceonline.cz

Elegance posuvných dveří

Dveře které zaberou minimum prostoru, mají...
Tajemná místa: Co skrývá české a moravské podzemí?
epochanacestach.cz

Tajemná místa: Co skrývá...

Jedno staré rčení...
Sladká pomazánka z kiwi
nasehvezdy.cz

Sladká pomazánka z kiwi

Kiwi je exotické ovoce, které je čím...
Vědci vyvinuli látku, která je vhodná k léčbě Covidu a zabrání koronaviru mutovat
21stoleti.cz

Vědci vyvinuli látku, která je...

Švýcarští badatelé z biomedicínského...
Zdravější pivo? Vědci poprvé upravili chmel moderní technologií CRISPR
epochalnisvet.cz

Zdravější pivo? Vědci poprvé...

Více léčivých látek a hořkých kyselin v chmelu...
„Ve stomatologii se vracíme k přirozenosti,“ říká stomatolog Radoslav Lacina
iluxus.cz

„Ve stomatologii se vracíme k...

MUDr. Radoslav Lacina je vedoucím lékařem...