Skip to content

Odtajněné dokumenty CIA potvrzují: Teroristické útoky vyšetřovali jasnovidci!

Před více než rokem byla odtajněna velká část spisů americké tajné služby. Mezi nimi je také obsáhlá dokumentace o teroristickém útoku na let Pan Am 103, při němž zahynulo 270 lidí. Překvapivě vychází najevo, že vyšetřovatelé v nouzi sáhli k tajnému programu, který využívá služeb jasnovidců!

Na palubě letadla patřícímu společnosti Pan American World Airway 21. prosince 1988 usedá 243 pasažérů, z nichž většinu tvoří Američané, kteří se těší domů na Vánoce. Let Pan Am 103 obsluhovaný 16 členy posádky míří z londýnského letiště Heathrow na newyorské letiště Johna F. Kennedyho.

Do cíle však nikdy nedorazí. Letadlo se zřítí krátce po startu a všichni na jeho palubě umírají. Trosky letadla navíc dopadají na skotské městečko Lockerbie, kde připraví o život 11 dalších lidí.

Úlomky letadla jsou roztroušeny na ploše větší než samotný Londýn a vyšetřovatelé se záhy po havárii pouštějí do zdánlivě nemožného úkolu. Zajistit trosky, objasnil příčinu havárie a potrestat případného viníka.

Zdlouhavé a intenzivní odhalování pozadí tragédie, která bude později známa jako aféra Lockerbie, ukáže, že nitky vedou až na vysoká místa libyjské vlády. A o mnoho let později vyjde také najevo, že teroristický útok na let Pan Am 103 byl vyšetřován v rámci projektu Sun Streak, což To znamená, že se vyšetřování havárie účastnili i jasnovidci.

Nakolik byli úspěšní?

Zjišťovali jasnovidci, kdo mohl za zničení dopravního letadla?

Vyšetřování havárie se vleče dlouhé tři roky, než jsou konečně odhaleni pachatelé. Není to ale jednoduché, neboť stopy vedou do různých zemí. Neusnadňuje ji ani fakt, že se k činu bezprostředně poté přihlašují nezávisle na sobě hned čtyři teroristické organizace.

Nejprve vychází najevo, že v zavazadlové prostoru vybouchla bomba ukrytá v radiomagnetofonu. K její výrobě byl využit semtex z Československa a některé součástky původem z Malty. Samotné zařízení je podobné tomu, které bylo měsíc před útokem nalezeno v Německu.

Za jeho výrobou stáli Palestinci.

Nakonec se ale ukáže, že na vině je především zpravodajský důstojník libyjské vlády Abdel Al Megrahi, který útok zosnoval jako pomstu za americké bombardování libyjského území o dva roky dříve. K vyšetřování aféry Lockerbie byly podle nově odtajněných spisů použity i značně neortodoxní metody.

Dva a půl roku po útoku jsou k případu přizváni jasnovidci pracující ve službách CIA. Jsou vyšetřovatelé skutečně tak zoufalí, nebo jasnovidců tajné služby využívají víc, než připouští? Jisté je, že za další rok a půl jsou strůjci atentátu oficiálně obviněni.

Pomáhají tajným službám lidé s nadpřirozenými schopnostmi?

Mezi dokumenty z vyšetřování se objevuje také několik listů s výslechy jasnovidců a jejich nákresy. Mělo jít údajně o test jejich schopností, který proběhl 7. června 1990 na utajeném místě. Z dokumentů je zřejmé, že testované subjekty dokázaly někdy poněkud fádně a jindy s překvapivou přesností popsat výbušné zařízení.

„Věc uvnitř je světlá, hladká, vláknitá, vzdušná,” líčí jeden z jasnovidců. A dodává, že ze zařízení vychází zvuk, ze kterého se mu dělá nevolno. Další z citací zmiňuje válcovitý objekt uložený v krabici a pokračuje slovy: „V krabici je bomba a exploduje.“

Do jaké míry informace od jasnovidců vedly k dopadení pachatelů, dokumenty neuvádějí. Je však zřejmé, že CIA s nimi má do budoucna velké plány. K akci jsou totiž přizváni v rámci projektu Sun Streak, nástupce kontroverzního projektu Stargate.

Sun Streak je ve spisech popsán jako projekt „zabývající se využíváním psychoenergetiky ke sběru zpravodajských informací”. Zjednodušeně řečeno to znamená, že CIA testuje jasnovidce jako možné špiony.

Nezodpovězenou otázkou zůstává, zda snahy o parapsychologickou špionáž už nadobro odpískala. Je možné, že se snaží jasnovidce jako špiony využít stále, nebo to již s ohledem na technologický pokrok není nutné?

Co bylo obsahem projektu Sun streak?

Foto: cnet2.cbsistatic.com, cdn.disclose.tv, Wikimedia Commons, sofrep.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …
reklama

Nenechte si ujít další zajímavé články

Děti společně s IGRÁČKEM objevují krásy Valašska
epochanacestach.cz

Děti společně s IGRÁČKEM...

Muzejní a galerijní centrum...
Soundbar Sennheiser AMBEO nově podporuje 3D zvuk Sony 360 Reality Audio
iluxus.cz

Soundbar Sennheiser AMBEO...

Dokonalý televizní obraz musí být...
Historie očkování: Jak jsme porazili neštovice
epochaplus.cz

Historie očkování: Jak jsme...

Vakcíny – v dnešních dnech...
Našla si boháče? Práci už potřebovat nebude!
nasehvezdy.cz

Našla si boháče? Práci už...

Dlouhá léta hledá muže,...
Chcete se stát astronautem? Řekneme vám jak na to!
21stoleti.cz

Chcete se stát astronautem?...

Už odmalička vás fascinují hvězdy, planety a...
Marsa Alam: Z rybářské vesničky nejoblíbenějším místem v Egyptě
epochanacestach.cz

Marsa Alam: Z rybářské vesničky...

Poznejte obdivuhodné...
Nový Peugeot 5008 GT: Majestátní lev, který vidí i v noci
epochalnisvet.cz

Nový Peugeot 5008 GT:...

Nejstarší stále fungující automobilová...
Záhady fyziky hvězd pomáhá v Opavě řešit dalekohled „WHOO!“
21stoleti.cz

Záhady fyziky hvězd pomáhá...

Už pět let provozuje Slezská univerzita dalekohled...
Moderní konvektory hřejí i šetří energii
rezidenceonline.cz

Moderní konvektory hřejí i...

Pokud pomineme vytápění obytných prostor na tuhá paliva, tak...
Svádí kolegu ze Slunečné?
nasehvezdy.cz

Svádí kolegu ze Slunečné?

Krásu herečky Báry...
Lepší léčba HAE v Česku a na Slovensku
epochaplus.cz

Lepší léčba HAE v Česku a...

Vzácnému dědičnému onemocnění jménem hereditární...
Kam zmizela dvoučlenná posádka vzducholodi L-8?
epochalnisvet.cz

Kam zmizela dvoučlenná...

Vojenská vzducholoď se dvěma muži na palubě...