Skip to content

Dvacet koster v dřevěné bedně. Záhadný objev nizozemských archeologů

Celkem přes dvacet lidských koster objevili archeologové ve vykopávkách v nizozemském městě Vianen. Záhadný masový hrob je podle prvních odhadů odborníků několik set let starý.

Zajímavým faktorem masového hrobu je, že těla na sobě byla poskládána v rozměrné dřevěné rakvi. Ta se sice díky moci času již rozpadla, archeologové však objevily kovové hřeby, kterými byla s největší pravděpodobností stlučena dohromady.

Další zvláštností je, že hrob neobsahoval žádné šperky, památeční předměty apod. Všechny ostatky navíc patří mužům starým patnáct až třicet let. Jednou z teorií archeologů tak je, že se dvacítka těl stala obětí masové vraždy.

Komu těla patří?

Hrob byl objeven v blízkosti hradu Batestein, který byl postaven v roce 1370. Archeologové také předpokládají, že by těl v nalezišti mohli objevit ještě více. „Nejprve jsme objevili těl devět, brzy na to ale číslo stouplo na dvacet.

Ještě nevíme, jak je celý hrob velký a tak se může stát, že těl ještě přibude,“ poznamenal jeden z archeologů.

Nalezené ostatky nyní čeká podrobné zkoumání, které snad odhalí, za jakých okolností podivný masový hrob vznikl. Do té doby ale zůstanou malou historickou záhadou.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články