Skip to content

Dvojice běžců se vracela z tréninku. Cestou se měli setkat s duchem mnicha

Rutinní trénink na maraton se v roce 1988 změnil ve velmi podivné setkání. Běžec jménem Graham Brooks se nedaleko anglického města Newark-on-Trent údajně setkal s přízračným mnichem, který podle legendy v této oblasti straší.

Brooks vyrazil na svůj podvečerní výběh netradičně se svým synem. Jeho běžná trasa mu tak tentokrát trvala déle, než bylo obvyklé, a dvojice se domů vracela až za soumraku. Kousek před návratem do města křižovala trasa obou běžců hlavní silnici.

Když se k ní však dvojice blížila, muži zjistili že nedaleko před nimi stojí zahalená postava.

Postava mnicha se vyskytuje v mnoha britských strašidelných legendách. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Postava u silnice

„Ten člověk vypadal jako mnich ze starých obrázků. Díval se přímo na nás, ale obličej měl schovaný pod kápí. Nejprve jsem myslel, že mě klamou smysly, ale můj syn ho viděl také. Zastavili jsme se asi padesát metrů od něj nevěděli jsme co dělat.

On tam jen stál a díval se na nás,“ popsal své setkání Brooks.

Pak se mnich prý dal do pohybu. Pomalým krokem se vydal přímo ke dvojici běžců. „Nesl nějakou tašku, ze které koukal ven kus řetězu. Při každém jeho kroku bylo slyšet, jak řetěz cinká. Když se o kousek přiblížil, nabyl jsem dojmu, že ani nejde po zemi.

Jako by se vznášel pár centimetrů nad cestou,“ uvedl muž.

Podivné setkání nakonec prý ukončil projíždějící automobil. Jakmile totiž jeho světla osvítila postavu mnicha, náhle se rozplynul. Běžci se pak rychle vydali domů do bezpečí.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články