Skip to content

Existuje spiknutí farmaceutických korporací?

Světový farmaceutický průmysl nás pomalu zabíjí a sám na tom nechutně bohatne. Tvrdí to alespoň příznivci konspiračních teorií. Kartel největších farmaceutických firem, tzv. Big Pharma, podle nich totálně kontroluje zdravotnictví po celém světě. Vytlačuje účinné a přirozené léčebné postupy a nahrazuje je vysoce výnosnými umělými léky.

U zrodu tohoto největšího podvodu století údajně stojí hrstka nejbohatších podnikatelů planety v čele s rodinou Rockefellerů. Celý příběh se začal odvíjet před 2. světovou válkou. Druhou největší farmaceutickou a petrochemickou společností na světě byla tehdy německá IG Farben. Větší byla jen Rockefellerova firma Standard Oil (dnešní ExxonMobil). Podle konspirátorů stála právě IG Farben za růstem politické moci Adolfa Hitlera. Světová válka, kterou Hitler rozpoutal, byla podle nich útočnou válkou spuštěnou a vedenou od plánovacích stolů IG Farben.

KDO MŮŽE ZA MILIONY MRTVÝCH

Během plánování invaze do Polska spolupracoval IG Farben s nacistickým vedením, vybudoval svou továrnu v Osvětimi poblíž největšího vyhlazovacího tábora. Desítky tisíc vězňů v továrně IG Farben v nelidských podmínkách pracovalo a hromadně umíralo. Firmě patřila i společnost Degesch vyrábějící neblaze proslulý plyn Cyklon B, který se používal v plynových komorách k usmrcování desítek milionů vězňů.

IG Fraben vyráběl za 2. světové války ve velkém cyklon B.
VRAŽEDNÝ PLÁN SE ZDAŘIL

IG Farben byla majetkově propojena s Rockefellerovou společností Standard Oil. Na konci 2. světové války ale plány IG Farben, stát se největším farmaceutickým a petrochemickým konglomerátem na světě, ukončilo vítězství spojeneckých vojsk nad nacistickým Německem. Tuto roli převzal Standard Oil – a tak je tomu doposud. Rockefellerové dodnes tahají za nitky farmaceutického kartelu označovaného příznivci konspiračních teorií jako Big Pharma.

SMRT ZA VŠECHNY PENÍZE

Podle konspirátorů má Big Pharma na svědomí smrt stovek milionů lidí, kteří dnes „zbytečně“ umírají na kardiovaskulární choroby, rakovinu, AIDS a další nemoci, jimž se dá snadno předcházet a které mohly být do značné míry už dávno vymýceny. K takové předčasné smrti milionů lidí nedochází kvůli shodám náhod nebo nedbalosti. Je prý úmyslná a systematicky organizovaná ve prospěch farmaceutického průmyslu a jeho investorů s jediným účelem – extrémního nárůstu celosvětového prodeje umělých léků v hodnotě bilionů dolarů.

KDO POTŘEBUJE NEÚČINNÉ LÉKY

Je to nejvýnosnější podnikání na Zemi. Klíčem je podle konspirátorů prodlužování a rozšiřování nemocí. Zisky pak závisejí na tzv. patentovatelnosti léků – kdo lék kupuje, musí za něj pořádně zaplatit majitelům patentu, tedy Big Pharmě. Proto farmaceutické korporace systematicky maří prevenci a likvidaci chorob. Nemají zájem na tom, aby byly léky účinné, naopak. Nutí pacienty užívat je co nejdéle – a platit za ně.

Jsou léky opravdu účinné?
BILIONOVÝ OBCHOD S NEMOCEMI

Vlády všech států jsou podle konspirátorů manipulovány a často dokonce přímo řízeny lobbisty a bývalými manažery farmaceutického průmyslu, tedy Bid Pharmy. Legislativy všech států jsou po desetiletí korumpovány a zneužívány k obhajování zájmů mnohabiliónového dolarového „obchodu s nemocemi“, čímž je ohroženo zdraví a životy stovek milionů nic netušících nemocných.

JAK ZLIKVIDOVAT KONKURENCI

Základní podmínkou růstu farmaceutického kartelu Big Pharma je naprosté vyloučení konkurence bezpečných a přirozených způsobů léčby, tedy většinou vitamínů a nejrůznějších stopových prvků. Ty nejsou patentovatelné – není třeba je vyrábět, jsou obsaženy v přírodě kolem nás. Proto z jejich prodeje plynou jen nízké marže. Navíc dokáží skutečně efektivně léčit nemoci díky své základní roli v buněčném metabolismu. Farmaceutický průmysl místo toho poskytuje produkty, které pouze mírní příznaky a přitom podporují chorobu v pozadí – ta je totiž zárukou pokračujícího „obchodu“.

LÉKAŘ ODHALUJE “PRAVDU”

K zakrytí tohoto podvodu používá farmaceutický kartel 2x více peněz, než vynakládá na výzkum budoucích léčebných terapií. „Poukazoval jsem na to, že největší překážkou zlepšování zdraví lidí na naši planetě je samotný farmaceutický průmysl. Jako vědec jsem byl ve výhodě při pátrání po skutečných příčinách kardiovaskulárních chorob a dalších chronických onemocnění. Společně s kolegy jsem pomáhal dokumentovat účinné, přirozené a nepatentovatelné alternativy k farmaceutickému ‘obchodu s chorobami’,“ uvedl německý lékař Matthias Rath.

CO DNES OPRAVDU UMÍME LÉČIT?

Dnešní lékařský výzkum je podle Matthiase Ratha mnohem dál, než se nám snaží namluvit farmaceutický kartel. „Objev tzv. přirozených molekul optimalizujících buněčný metabolismus umožní lidstvu předcházet a do značné míry léčit většinu nejběžnějších současných chorob včetně onemocnění srdce, rakoviny a mnoha dalších,“ tvrdí Matthias Rath.

Podle některých konspirátorů už je možno léčit více nemocí, než si myslíme.
KDO STOJÍ ZA SVĚTOVÝMI VÁLKAMI

Podle Mathiase Ratha pronikly špičky farmaceutického kartelu Big Pharma až k nejvyšším představitelům USA a Velké Británie, stojí i za rozpoutáním války v Iráku (2003-2011). Většina lidí už dnes neví, že Norimberský válečný tribunál po 2. světové válce neodsoudil jen politické a vojenské vůdce, ale také management společností, které dostaly Hitlera k moci. Tímto válečným tribunálem bylo odsouzeno 13 vysokých úředníků a manažerů IG Farben, faktického přímého předchůdce Big Pharmy.

Foto: Shutterstock.com, wikimedia.org
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Proč si přítelkyně Nataša Gollová a Adina Mandlová nemohly přijít na jméno?
epochaplus.cz

Proč si přítelkyně Nataša...

dinu a Natašu potkávají hvězdy...
Obrazem: Lechtivé graffiti na řeckém ostrově
epochaplus.cz

Obrazem: Lechtivé graffiti na...

Je přirozené, že mezi nejstarší umělecká...
Bude kvalitu potravin hlídat chytrý obal?
21stoleti.cz

Bude kvalitu potravin hlídat...

Chemikům z brněnského Vysokého učení technického...
Kdy a proč se nejvíce stresujete? Moderní náplast nalezne odpovědi
21stoleti.cz

Kdy a proč se nejvíce...

Žijeme v době, kdy už je prakticky nemožné...
Mladý umělecký proud sílí
rezidenceonline.cz

Mladý umělecký proud sílí

Přinášíme vám další dávku z nabídky...
LIMITKA HENNESSY OD VHILSE
epochalnisvet.cz

LIMITKA HENNESSY OD VHILSE

Portugalský streetartový umělec Alexandre...
Který zánět je nejčastější?
epochalnisvet.cz

Který zánět je nejčastější?

V důsledku špatné ústní hygieny vzniká zánět dásní,...
Hypnotizér konečně i v Praze
iluxus.cz

Hypnotizér konečně i v Praze

Mentalista a hypnotizér Jakub Kroulík...
Boková jela po manželovi své kolegyně
nasehvezdy.cz

Boková jela po manželovi své...

Vypadá to, že se na premiéře dramatu Toman sešla...
Cupcake: Malý individualista mezi lahůdkami
epochaplus.cz

Cupcake: Malý individualista...

„Žádná láska není tak opravdová, jako láska k...
Michal David: Prodává svého vnuka?
nasehvezdy.cz

Michal David: Prodává svého...

Vnukovi SEBASTIANOVI (8) už je přesně...
Atlas prachových částic je prvním svého druhu
21stoleti.cz

Atlas prachových částic je...

Za vznikem elektronického atlasu prachových...