26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Neobjasněné události
Existuje tajemná Bílá pyramida v Čině?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 6.7.2019
4.9tis
504
SDÍLENÍ
4.9tis
ZOBRAZENÍ

Je možné utajit prastarou stavbu vysokou nejméně 300 metrů? Číně se to prý daří. Bílá pyramida má být nejvyšší stavbou svého druhu na světě, vidělo ji však jen pár svědků. Kdo a proč trvá na jejím utajení?

Podle některých názorů jde jen o obrovské mauzoleum. Proč ale tolik tajností?

Je rok 1945, svět je zmítán válečnými událostmi a nad územím Číny právě přelétá pilot amerického letectva James Gaussman. Rutinní zásobovací let do Indie mu lehce zkomplikují technické potíže, kvůli nimž je nucen snížit letovou hladinu.

Za potíže se mu dostává vzácné útěchy. Má totiž možnost spatřit podivnou stavbu, která zrakům jiných bezdůvodně uniká. Jestliže jsou egyptské pyramidy hádankou, pak jejich čínská obdoba je záhadou nad záhady.

Stavba, kterou z letounu pozoruje Gaussman, je legendární Bílá pyramida a je jednou z mnoha nedosažitelných čínských pyramid, jejichž tajemství může být poodhaleno nejdříve za 40 let.

Spatřil pilot pyramidu z letadla?

CO VIDĚLI ASTRONAUTI Z APOLLA?

Čína se od počátku věků od ostatních států poněkud izoluje a každý nesmělý krok pečlivě zvažuje. Není pochyb o tom, že to, co představuje záhadu pro samotné Číňany, okolnímu světu zůstane utajeno ještě dlouhá desetiletí.

První zprávy o existenci pyramid v Číně pocházejí od dvou australských obchodníků, kteří v letech 1910–1912 oblastí putují. Ale první nezpochybnitelný záznam máme až z doby kosmických letů. Vesmírná loď jednoho z letů Apollo tehdy provádí satelitní průzkum a v okruhu několika kilometrů severozápadně od města Sian zaznamenává několik desítek staveb nápadně připomínající mayské pyramidy ve Střední Americe.

V této oblasti pozoruje podivnou pyramidu také Gaussman. Když se Američané dotazují, co jsou stavby zač, dostávají z Číny strohou odpověď: Jde o devět hrobů císařů z 3. stol. př. n. l. To ale neodpovídá pozdějším poznatkům. Proč jsou dostupné informace čínskými úřady záměrně zamlžovány a překrucovány?

PÁTRÁNÍ PO BÍLÉ PYRAMIDĚ

„Přímo pod námi se objevila Bílá pyramida. Vypadala jako z pohádky. Její povrch byl opravdu třpytivě bílý. Mohl být snad i kovový nebo z nějakého speciálního druhu kamene. Na všech stranách byla úplně bílá.

Nejpozoruhodnější byl její vrchol. Byl z materiálu, který by se snad dal přirovnat k drahokamu.“ Tak popisuje tajemnou stavbu americký pilot. Pyramida má být vysoká asi 300 metrů a šířka základny prý dosahuje až 450 metrů. To je dvojnásobek rozměrů slavné Cheopsovy pyramidy v Egyptě.

Hartwig Hausdorf.

Tajemné stavby leží na zapovězeném území provincie Šen-si, v sídle vojenského a kosmického výzkumu. Přesto v roce 1994 získává německý badatel Hartwig Hausdorf (*1955) po velmi usilovném naléhání povolení k archeologickým výzkumům.

Bílou pyramidu, po níž touží nejvíce, se mu nedaří nalézt. Na zeď mlčení naráží u tamních úřadech i archeologů. S prázdnou ale neodjíždí. Během dvou expedic totiž odhaluje téměř stovku pyramid, z nichž některé jsou vysoké asi 150 metrů.

V říjnu 1994 se pečlivě střežená oblast opět stává na dlouhá léta nepřístupnou. Je snad uvnitř staveb tajemství, která se nemá dostat na povrch?

UCHOVÁNO PŘÍŠTÍM GENERACÍM

Postupně bylo zjištěno, že pyramidy jsou orientovány přesně podle hvězd a jejich stáří může být až 5000 let. Podoba pradávných staveb po celém světě je pro odborníky dodnes záhadou. O původu a využití čínských pyramid se vedou spekulace.

Někteří se domnívají, že jde o tajné místo buddhistických mnichů, které využívají ke vchodu do podzemí. Záhadolog Hausdorf zastává teorii mimozemského původu. Na rozřešení této záhady si ale musíme počkat.

Čínská vláda totiž zakonzervovala veškerá archeologická naleziště až do roku 2050. Proč? Oficiální stanovisko zní: „Pro zachování budoucím generacím, které budou mít jistě mnohem vyspělejší techniku pro výzkum.“ Samotná Bílá pyramida zůstává ještě větší záhadou, neboť jediný důkazy její existence představují řídká svědectví a fotografie amerického pilota Maurice Sheahana z roku 1947, jež bývá mylně přičítána Gausmannovi.

Foto: www.youtube.com (Fulldocumentaryfilm), www.visiontimes.com, www.hartwighausdorf.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 26.5.2022 259
Mořští lidé mají na jižním a jihozápadním pobřeží Kaspického moře dlouhou tradici. Pozorování jakéhosi mořského muže se začínají hojně objevovat hlavně na začátku tohoto tisíciletí. Jde o pouhou pověst, nebo skutečného tvora z masa a kostí?     Popis tvora, se kterým svědkové přicházejí, je vždy téměř shodný. Jde o stvoření podobné nepříliš vzrostlému člověku. […]
od Mirek Brát 25.5.2022 995
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 1.3tis
Padouch Joker patří k těm vůbec nejznámějším a zřejmě i nejoblíbenějším záporným postavám. Psychopatický klaun je někdy jen ztřeštěný a rozverný, jindy ale brutální, nemilosrdný a smrtící. A to možná i pro své představitele… Jokerova minulost je zahalena tajemstvím a jde o natolik složitou a rozporuplnou osobnost, že představuje obrovskou výzvu pro každého herce, který […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 1.9tis
Americký stát Arkansas je proslulý nádhernou přírodou. Majestátní hory, stříbřité řeky, hluboké jeskyně, horké gejzíry, to vše tu můžete najít. Lidé se zde rádi jen tak toulají a čekají, co je překvapí. Někdy to však může být i nadpřirozeno… Také dva chlapci z jihu Arkansasu, Paddjo a jeho mladší bratr, se rádi toulají přírodou. Vyrazí […]
od Jan Šedivý 22.5.2022 1.6tis
Nový zákon je z velké části postaven na myšlence, že se Spasitel opět vrátí. Druhý příchod bude znamenat celospolečenskou obrodu. Není tak překvapující, že se najde mnoho lidí, kteří sami sebe za Ježíše či Mesiáše považují. Krišna Venta Narozený jako Francis Herman Pencovic (1911–1958), se proslavuje v 40. až 50. letech minulého století. Na veřejnosti nosí jen róby, […]