Skip to content

Existuje tajemná Bílá pyramida v Čině?

Je možné utajit prastarou stavbu vysokou nejméně 300 metrů? Číně se to prý daří. Bílá pyramida má být nejvyšší stavbou svého druhu na světě, vidělo ji však jen pár svědků. Kdo a proč trvá na jejím utajení?

Podle některých názorů jde jen o obrovské mauzoleum. Proč ale tolik tajností?

Je rok 1945, svět je zmítán válečnými událostmi a nad územím Číny právě přelétá pilot amerického letectva James Gaussman. Rutinní zásobovací let do Indie mu lehce zkomplikují technické potíže, kvůli nimž je nucen snížit letovou hladinu.

Za potíže se mu dostává vzácné útěchy. Má totiž možnost spatřit podivnou stavbu, která zrakům jiných bezdůvodně uniká. Jestliže jsou egyptské pyramidy hádankou, pak jejich čínská obdoba je záhadou nad záhady.

Stavba, kterou z letounu pozoruje Gaussman, je legendární Bílá pyramida a je jednou z mnoha nedosažitelných čínských pyramid, jejichž tajemství může být poodhaleno nejdříve za 40 let.

Spatřil pilot pyramidu z letadla?
CO VIDĚLI ASTRONAUTI Z APOLLA?

Čína se od počátku věků od ostatních států poněkud izoluje a každý nesmělý krok pečlivě zvažuje. Není pochyb o tom, že to, co představuje záhadu pro samotné Číňany, okolnímu světu zůstane utajeno ještě dlouhá desetiletí.

První zprávy o existenci pyramid v Číně pocházejí od dvou australských obchodníků, kteří v letech 1910–1912 oblastí putují. Ale první nezpochybnitelný záznam máme až z doby kosmických letů. Vesmírná loď jednoho z letů Apollo tehdy provádí satelitní průzkum a v okruhu několika kilometrů severozápadně od města Sian zaznamenává několik desítek staveb nápadně připomínající mayské pyramidy ve Střední Americe.

V této oblasti pozoruje podivnou pyramidu také Gaussman. Když se Američané dotazují, co jsou stavby zač, dostávají z Číny strohou odpověď: Jde o devět hrobů císařů z 3. stol. př. n. l. To ale neodpovídá pozdějším poznatkům.

Proč jsou dostupné informace čínskými úřady záměrně zamlžovány a překrucovány?

PÁTRÁNÍ PO BÍLÉ PYRAMIDĚ

„Přímo pod námi se objevila Bílá pyramida. Vypadala jako z pohádky. Její povrch byl opravdu třpytivě bílý. Mohl být snad i kovový nebo z nějakého speciálního druhu kamene. Na všech stranách byla úplně bílá.

Nejpozoruhodnější byl její vrchol. Byl z materiálu, který by se snad dal přirovnat k drahokamu.“ Tak popisuje tajemnou stavbu americký pilot. Pyramida má být vysoká asi 300 metrů a šířka základny prý dosahuje až 450 metrů.

To je dvojnásobek rozměrů slavné Cheopsovy pyramidy v Egyptě.

Hartwig Hausdorf.

Tajemné stavby leží na zapovězeném území provincie Šen-si, v sídle vojenského a kosmického výzkumu. Přesto v roce 1994 získává německý badatel Hartwig Hausdorf (*1955) po velmi usilovném naléhání povolení k archeologickým výzkumům.

Bílou pyramidu, po níž touží nejvíce, se mu nedaří nalézt. Na zeď mlčení naráží u tamních úřadech i archeologů. S prázdnou ale neodjíždí. Během dvou expedic totiž odhaluje téměř stovku pyramid, z nichž některé jsou vysoké asi 150 metrů.

V říjnu 1994 se pečlivě střežená oblast opět stává na dlouhá léta nepřístupnou. Je snad uvnitř staveb tajemství, která se nemá dostat na povrch?

UCHOVÁNO PŘÍŠTÍM GENERACÍM

Postupně bylo zjištěno, že pyramidy jsou orientovány přesně podle hvězd a jejich stáří může být až 5000 let. Podoba pradávných staveb po celém světě je pro odborníky dodnes záhadou. O původu a využití čínských pyramid se vedou spekulace.

Někteří se domnívají, že jde o tajné místo buddhistických mnichů, které využívají ke vchodu do podzemí. Záhadolog Hausdorf zastává teorii mimozemského původu. Na rozřešení této záhady si ale musíme počkat.

Čínská vláda totiž zakonzervovala veškerá archeologická naleziště až do roku 2050. Proč? Oficiální stanovisko zní: „Pro zachování budoucím generacím, které budou mít jistě mnohem vyspělejší techniku pro výzkum.

“ Samotná Bílá pyramida zůstává ještě větší záhadou, neboť jediný důkazy její existence představují řídká svědectví a fotografie amerického pilota Maurice Sheahana z roku 1947, jež bývá mylně přičítána Gausmannovi.

Foto: www.youtube.com (Fulldocumentaryfilm), www.visiontimes.com, www.hartwighausdorf.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Vyženou Havlovou fanoušci do daleké ciziny?
nasehvezdy.cz

Vyženou Havlovou fanoušci do...

Herečka a bývalá první...
Velký strach z budoucnosti
nasehvezdy.cz

Velký strach z budoucnosti

Zažívá obrovské štěstí,...
Zámek Plumlov: Stavba, která rozkmotřila otce se synem
epochanacestach.cz

Zámek Plumlov: Stavba, která...

Velké ambice měli stavitelé...
Nezbytná součást střešních oken
rezidenceonline.cz

Nezbytná součást střešních...

Optimální množství denního světla i podpora tepelného...
Jak jsem přestala hrát karty a sázet se
skutecnepribehy.cz

Jak jsem přestala hrát karty...

Nejen muž, když se napije, dělá...
7 nejstarších měst světa
epochaplus.cz

7 nejstarších měst světa

Dávní obyvatelé sem přišli už před...
Studie podporující léčbu Covidu ivermektinem měla řadu nesrovnalostí
21stoleti.cz

Studie podporující léčbu...

Měla to být velká bomba: lék používaný proti...
Na počtu terapií se rok pandemie výrazně nepodepsal
epochaplus.cz

Na počtu terapií se rok...

Na pražské klinice asistované reprodukce IVF...
Nevyjasněné úmrtí Reye Rivery: Zločin, který zůstal nepotrestán?
epochalnisvet.cz

Nevyjasněné úmrtí Reye Rivery:...

Je večer 16. května 2006. Američan Rey Rivera...
Omega na Olympijských hrách opět nechybí
iluxus.cz

Omega na Olympijských hrách...

Zlatá medaile, známá jako nejvyšší cena na...
Lasagne s červenou čočkou a žampiony
tisicereceptu.cz

Lasagne s červenou čočkou a...

Rychlý lehký pokrm, který zvládnete...
Bylinky: Nenechte se zaskočit problémy s pamětí
panidomu.cz

Bylinky: Nenechte se zaskočit...

Snažíte se na něco vzpomenout, ale moc se vám...