3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Fenomén astrálního cestování aneb na výletě mimo tělo
Fenomén astrálního cestování aneb na výletě mimo tělo
od 4.3.2020
5.2tis
Astrální cestování je dosud vědecky neprokázaný jev.
398
SDÍLENÍ
5.2tis
ZOBRAZENÍ

Stále častěji dnes slýcháme o astrálním cestování. Co to vlastně je? Lidé, kteří tvrdí, že mají osobní zkušenosti s astrálním cestováním, vyprávějí neuvěřitelné zážitky. Mluví o vzdálených zemích, ale třeba i o jiných planetách nebo o jiných realitách.

Může něco takového opravdu fungovat? A lze se něčemu takovému naučit a potom „cestovat“ cíleně?

Astrální cestování je dosud vědecky neprokázaný jev. Můžeme dokázat opustit naše fyzické tělo? Existuje návod, který by nám s astrálním cestováním pomohl? Co se nachází v astrálním světě? Zážitky podobné astrálnímu cestování popisují i lidé, kteří byli ve stadiu klinické smrti.
Můžeme dokázat opustit naše fyzické tělo?
Můžeme dokázat opustit naše fyzické tělo?

Procházíte se po svém bytě a registrujete každý detail. Obraz na zdi v obývacím pokoji visí mírně nakřivo, květina v kuchyni na okně by potřebovala zalít. Vše je tak neskutečně realistické!

reklama

Vejdete do ložnice a tam najednou uvidíte sami sebe, jak ležíte na posteli! Co se to děje? Je to jen sen? Nebo jste snad zemřeli a váš duch teď obchází kolem? Ani jedno! Jen jste na chvilku opustili své fyzické tělo a vydali se na menší astrální výlet.

Po procitnutí se prý snadno můžete přesvědčit, že vaše vize byly reálné – květina opravdu potřebuje zalít a obraz na zdi je nakřivo! Co to znamená? Je snad skutečně možné opustit své tělo?

Co se nachází v astrálním světě?
Co se nachází v astrálním světě?

KOLIK SVĚTŮ NEZNÁME?

Astrální cestování je jev, který se zatím nepodařilo vědecky prokázat. Přitom existují tisíce svědků, kteří tvrdí, že s tímto fenoménem mají osobní zkušenost a nejde prý o nic nadpřirozeného.

reklama

V tomto zvláštním stavu se má údajně od fyzického těla oddělovat tělo astrální – jakýsi nehmotný, vnitřní dvojník.

Naše vědomí, ale také naše emoce, instinkty i životní energie jsou prý v tomto astrálním těle, zatímco tělo fyzické zůstává ležet ve zvláštním stavu strnulosti.

Astrální tělo se pak má pohybovat v astrálním světě, který slovník Českého klubu skeptiků (SISYFOS) vysvětluje jako „říši složenou z ‚jemné‘ substance, do které se mají promítat všechny skutečnosti, děje a poznatky z reálného světa…“ Podle mystiků, kteří se zabývají duchovnem, ovšem kromě našeho fyzického světa a světa astrálního (nám údajně nejbližšího) existuje ještě spousta dalších světů a dimenzí, o kterých zatím nevíme. Jak je možné do těchto světů (pokud by skutečně existovaly) proniknout?

Existuje návod, který by nám s astrálním cestováním pomohl?
Existuje návod, který by nám s astrálním cestováním pomohl?

JAK NA TO?

Přestože je astrální cestování jen hypotetický jev, objevuje se spousta návodů, jak je možné tento zvláštní stav navodit. Nejdůležitější má být naprosté uvolnění. „Astrální cestovatelé“ radí úplně zapomenout na fyzické tělo a oprostit se od všech myšlenek.

reklama

Je to prý podobné, jako když upadáte do spánku, jen zůstáváte stále bdělí. Někdo se od svého fyzického těla odpojí, ani neví jak, jiní se z něj musí „vyhoupnout“, „vyšvihnout“ nebo použít nějaký podobný „trik“.

První krůčky jsou prý nejisté a pohybujete se jen v bezprostředním okolí svého těla. Ti zkušenější pak údajně mohou navštěvovat i vzdálené země a kontinenty – stačí si prý jen pomyslet, kde zrovna chcete být, a jste tam.

Jak je možné vysvětlit, že někteří lidé velice přesně popisují vzdálená místa, která fyzicky nikdy nenavštívili? Podívali se tam prostřednictvím astrálního cestování? Údajně ne jen vzdálené země, ale i jiné planety je možné navštívit tímto způsobem! Jak ale rozeznat, že nejde jen o sen či výtvor naší fantazie, ale o realitu?

Zážitky podobné astrálnímu cestování popisují i lidé, kteří byli ve stadiu klinické smrti.
Zážitky podobné astrálnímu cestování popisují i lidé, kteří byli ve stadiu klinické smrti.

JAKO KDYŽ UMÍRÁTE!

Tyto „zážitky mimo tělo“ (z ang. Out-of-Body Experience – OBE nebo OOBE) fascinují i mnohé odborníky – především proto, že na vlas stejné zkušenosti popisují i lidé, kteří přežili klinickou smrt.

Může být astrální cestování jen jinou formou umírání, které je však možné zastavit a vrátit se? Pomůže nám jednou tento dosud neprobádaný fenomén odhalit i tajemnou roušku smrti a možného posmrtného života?

Jana Trnobranská

Foto: dreamcatcherreality.com, wikimedia commons, with-omraam.com, pinterest.com, taoistwarrior.wordpress.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.1tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.4tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.5tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz