Známý experiment, který je 12. srpna 1943 (některé zdroje uvádí i 28. října 1943) údajně proveden na Filadelfské námořní základně v Pensylvánii na severovýchodě USA, některými skutečnostmi zapadá do teorie o časových smyčkách.
K čemu tehdy dojde?
Američtí vědci se prý pokusí zneviditelnit námořní loď USS Eldridge i s posádkou na palubě. To chtějí udělat tak, že na torpédoborec nasměrují silné elektromagnetické pole, vytvořené magnetickými generátory, umístěnými uvnitř i kolem lodi.
To má způsobit ohnutí světelných paprsků, soustředících se v bezprostřední blízkosti objektu, čímž by dosáhli kýžené neviditelnosti.

Teleportoval se?
Jenže místo toho má Eldrige po modrém oslňujícím záblesku z hladiny Atlantského oceánu zmizet i fyzicky a teleportovat se na zcela jiné místo – o 350 km dál do vojenského přístavu Norfolk ve Virgínii a pak zase zpět.
Již to značí, že šlo o časovou smyčku. A to není vše! Většina posádky nepřežije. Část těch, co ano, stráví zbytek života v blázinci, kde krom jiných věcí vypráví i o tom, jak se jim nedařilo vyskočit z lodi.
Pokaždé, když se o to pokusili a spadli již téměř do moře, je prý něco neustále vracelo zpět na palubu lodi. Podařilo se tehdy americkým vědcům loď nejen teleportovat na jiné místo, ale současně s tím vytvořit i časovou smyčku?

Tajemství smyček
Jak vlastně taková smyčka vzniká? Spontánně, či existuje nějaká teorie o její příčině? Podobně jako hodinky pohání ozubená kolečka, i samotný čas je prý něčím hnán. Zařízení na plynutí času se podle některých konspiračních teoretiků nazývá tzv. zdroj času.
Jak toto zařízení vypadá, kdo ho vyrobil a kdo ho ovládá – nic z toho není známo. Obecnou představou však je, že existuje jakýsi údržbář, který se o něj stará. Je jím myšlen Bůh? „Zdroj času je starý statisíce až miliony let.
Byl vyroben především za účelem toho, aby významně zrychlil tok času. Před 13,7 miliardy let, když vznikl vesmír, plynul čas velmi pomalu,“ přichází se zajímavou myšlenkou někteří záhadologové.
„Trvalo další miliardy a miliardy let, než na naší planetě i jinde ve vesmíru vznikly pouhé primitivní formy života.
Jakmile byl však stvořen zdroj času, trvalo již jen pár set tisíc let, aby se zrodil člověk dnešního typu a rychle se stal velice inteligentním tvorem. Stejně tak je tomu i s obyvateli jiných, nám zatím neznámých světů.“ Může na jejich tvrzení být něco pravdy?
Faktem je, že ve srovnání s tím, jak vývoj na naší planetě vypadal před zrodem prvního člověka a po něm, se lidstvo skutečně stalo jedinečnými vynalézavými tvory až neuvěřitelně rychle.
Zdroj času tak údajně může i za to, že dnes lidé na celé planetě mají pocit, že žijí v uspěchaném světě, kde čas plyne neskutečnou rychlostí a kde nic nestíhají.
Čas od času se však má stávat i to, že se zdroj času porouchá a zasekne, což způsobí lehkou nerovnováhu v průběhu časové osy. A právě tehdy může údajně na různých místech docházet k vytváření časových smyček, kdy se události opakují stále dokola. Je tato teorie pravým vysvětlením jejich vzniku?