25. března 1938: Během plavby z Palerma do Neapole záhadně mizí italský teoretický fyzik Ettore Majorana.
Domů     Filmový upír Béla Lugosi: Praktikoval černou magii a ochutnal lidskou krev?
Filmový upír Béla Lugosi: Praktikoval černou magii a ochutnal lidskou krev?
od 27.12.2022
2.9tis
290
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Jen málokterý herec se propojí se svými postavami, jako kdysi Béla Lugosi. Dokázal ztvárnit obludná monstra tak přesvědčivě, protože mezi ně sám patřil?

Skupina losangelských policistů vchází do domu. V něm bydlí herec maďarsko-rumunského původu Béla Lugosi (1882–1956). Muži strnou. Před jejich očima se objeví strašlivé panorama, které jako by vypadlo z Lugosiho hororových filmů!

Na zemi leží v kaluži krve nahé a studené tělo Američanky Bridget Brighton! Proč mladá žena nejeví známky života?

S kolegou Borisem Karloffem prý Lugosi pořádal spiritistické seance a okultní rituály. Mohli muži během nich i někoho obětovat?
S kolegou Borisem Karloffem prý Lugosi pořádal spiritistické seance a okultní rituály. Mohli muži během nich i někoho obětovat?

Někdejší asistentka z hollywoodských studií má do krve rozdrásané hrdlo! I když se záhy rozbíhá usilovné pátrání, nevede k jednoznačnému výsledku. A to přesto, že většina stop vede právě k Lugosimu!

reklama

Usměvavá brunetka je totiž počátkem 30. let 20. století často viděna v jeho blízkosti a její mrtvola je objevena u něj doma. Navíc Lugosi je znám sadistickými choutkami vůči „slabšímu pohlaví“. Proč přesto není herec s uhrančivými očima zatčen za vraždu? Ochránilo ho štěstí, neschopnost policie nebo rituály černé magie?

Maďarská herečka Ilona von Montagh.
Maďarská herečka Ilona von Montagh.

Z Banátu až do Hollywoodu!

Béla se narodí do poměrně majetné rodiny v tehdejším rakousko-uherském městě Lugosu (dnes rumunský Lugoj). A právě podle rodné obce v Banátu si zvolí umělecké příjmení Lugosi.

reklama

Původním jménem Béla Ferenc Dezső Blaskó již od mládí disponuje velkým hereckým talentem! Ale tíhne prý i k okultismu a k násilí. Po konci první světové války (1914–1918) zažije v Uhrách počáteční úspěchy na divadelních prknech a v němých filmech.

Je to jen jeho ctižádost, která ho proslaví i v zahraničí? Nikoliv. Kvůli nebezpečí v podobě maďarských komunistů odchází roku 1919 do Německa, avšak hvězdou se stane až v USA. V Hollywoodu čeká na Evropana s temným šarmem mnoho menších rolí.

Na vrchol slávy se dostane až počátkem 30. let, kdy si ve slavném filmu zahraje hlavní roli vampýra Draculy. A poté i další netvory a vrahy. Proč však již tehdy mnozí kolegové tvrdí, že Lugosi ani příliš hrát nemusí? Že je prý bestií sám?

Sadista obletovaný ženami

Tajemný muž s podivnou pověstí jako magnet přitahuje ženy. Může za to pouze jeho výjimečné charisma a zvláštní pohled? Proč od něj však většinou ženy zase rychle odejdou? Své milenky a manželky rád kouše do krku.

reklama

Důvodem má být i jeho tyranská a sadistická povaha. Tu má poznat i jeho druhá manželka, maďarská herečka Ilona von Montagh.

Soužití uzavřené v roce 1921 vydrží pouhý rok. Důvod? Ilona si stěžuje, že ji herec z Banátu mnohokrát dohnal k slzám. Prý ji též násilím držel doma. Ale peklo nastane až po rozchodu. Proč?

Lugosi chce, aby se k němu Ilona vrátila, vyhrožuje jí, unese jejího psa, a dokonce ji sváže během cesty autobusem.

Je také náhoda, že má Montagh později obrovskou smůlu a nedaří se jí najít žádné pořádné role? Nebo v tom má prsty pomstychtivý bývalý muž, který si údajně zahrává i s vyvoláváním démonů?

Záliba v krvi a okultních rituálech?

Někteří současníci tvrdí, že je na Lugosim cosi temně nelidského a v jeho přítomnosti se necítí dobře. Jde jen o povídačky, které mají posílit jeho popularitu? Ale proč mnozí jeho rivalové, stejně jako Brington, podivně umírají? Podobně zemře i původně vytipovaný představitel hlavní role Draculy.

Amerického herce Lona Chaneyho (1883–1930) zabije rychle se šířící rakovina plic! Může na tom mít podíl sám Lugosi? Zvláštní patron prý s jeho kolegou Borisem Karloffem (1897–1969) pravidelně pořádají spiritistické seance i hrůzné okultní rituály. Došlo během nich ke krvavým obětem, jak tvrdí některé zdroje?

Zatímco Karloff se má vnitřně ztotožnit s Frankensteinem, Lugosi s předobrazem románového Draculy: krutým valašským knížetem Vladem III. (1431–kolem 1476), řečeným Napichovač! Proměnili se oba herci během okultních dýchánků ve skutečné nelidské bestie? Nebo byl dokonce Lugosi posedlý duší samotného Vlada III.?

Slavná americká herečka Clara Bow.
Slavná americká herečka Clara Bow.

Prokleté zrcadlo a podivné svědectví

Zvláštní Lugosiho choutky má roku 1928 poznat i slavná americká herečka Clara Bow (1905–1965).

Tento idol 20. let minulého století je zpočátku Lugosim fascinován, ale později mu nemůže přijít na jméno. Během intimní chvíle ji totiž představitel Draculy prý několikrát pokousal!

Ale tajemné jevy souvisí i se zrcadlem, které prý tento muž kdysi vlastní. Jeho novou majitelku prý pronásledují noční můry, ale také záhadné útoky z vnitřku zrcadla.

Prováděl Lugosi před zrcadlem některý ze svých okultních rituálů?

Foto: wikimedia.org, shutterstock.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 25.3.2023 189
Ochrnutý muž z britského Somersetu za bílého dne zmizel ze zápraží svého domu. Zůstal po něm jen invalidní vozík, bez kterého by neudělal ani krok. V blízkosti domu se přitom tou dobou pohybovalo několik lidí. Mohl paralyzovaný stařík zmizet, aniž by si toho kdokoliv všiml? V roce 1763 měl Owen Parfitt již po sedmdesátce a za sebou dobrodružný život, o němž čast
od 25.3.2023 495
Anakonda velká a krajta mřížkovaná jsou dva nám známé největší druhy hada na světě. V extrémních případech mohou dosáhnout délky 9-10 metrů. Nikdo by nechtěl skončit v jejich drtivém objetí… Ale i tihle obři, kteří dokážou člověka svým tělem obmotat od hlavy až k patě, blednou v porovnání s něčím, co se plazilo Kalifornií v 19. století. V l
od 24.3.2023 1.5tis
Poslední doba ledová měla skončit zhruba před 10 000 lety. Po ní nám dodnes zůstávají ledovce a ledovcová jezera. Jsou zde už tisíce let. Vědci mluví o oteplování klimatu a varují, že i tyto ledové pomníky dávných dob postupně zmizí. Jen málokdo by ale čekal, že se tak může stát takřka ze dne na den!     Správce národního parku Bernarda O´
od 24.3.2023 1.9tis
Vesnice se topí ve tmě. Za zavřenými okenicemi hoří svíčky a lidé se modlí, aby celá ta hrůza už jednou provždy skončila. Někde tam venku je přízrak. Nikdo si nemůže být jistý životem. Kdysi to byl milý soused, teď je to prý upír. Kdo ho zastaví? Muž jménem Jure Grando Alilovič (1579–1656) byl prý historicky jeden z prvních upírů. Jeho hanebné a ne
od 23.3.2023 2.0tis
Nacházíme se 8 kilometrů severně od města Point Pleasant na severovýchodě Spojených států, píše se 15. listopad roku 1966 a právě tudy projíždí Roger Scarberry společně se svou ženou Lindou a dvěma přáteli...     Do odbití půlnoci zbývá několik málo posledních minut, když se před automobilem zjeví ohromné šedivé stvoření s křídly. Nestvůra
Nenechte si ujít další zajímavé články
Lásce jsem se přece jen neubránila
skutecnepribehy.cz
Lásce jsem se přece jen neubránila
Vyrůstala jsem mezi kluky, a tak jsem byla sama tak trošku jako kluk. Případní nápadníci to se mnou neměli snadné. Mít sourozence je velká radost. I když přiznávám, že vyrůstat se dvěma staršími bratry bylo někdy náročné. Maminka zemřela, když mi bylo sedm let, a od té doby jsem byla jedinou ženskou silou v naší domácnosti. Tatínek na nás
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Studium biotechnologie učí, jak využít organismy a biomolekuly pro potřeby lidstva
21stoleti.cz
Studium biotechnologie učí, jak využít organismy a biomolekuly pro potřeby lidstva
O kyselině hyaluronové, která má díky svým vlastnostem obrovské využití nejen v kosmetickém průmyslu, ale v také v medicíně, už slyšel v reklamě na omlazující produkty snad každý. Za její rozšířené po
Kdo je matkou Mádlova syna?
nasehvezdy.cz
Kdo je matkou Mádlova syna?
Herec Jiří Mádl (36) si své soukromí střeží jako oko v hlavě. Když se tedy objevila zpráva o tom, že se mu přednedávnem narodil syn František, pro mnohé to bylo překvapení. Ačkoli herec potvrdil, že
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
10 věcí, které jste nevěděli o královně Alžbětě II.
epochaplus.cz
10 věcí, které jste nevěděli o královně Alžbětě II.
Vždy v dokonale sladěném pastelovém kostýmku, s nezbytnou kabelkou a sršící grácií. Fascinující ženu s celým jménem Elizabeth Alexandra Mary Windsor známe zkrátka jako královnu Alžbětu II.  
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Nanotechnologie znali už staří Římané
21stoleti.cz
Nanotechnologie znali už staří Římané
Máme za to, že nanotechnologie jsou spojeny až s moderní dobou. Ovšem Lykurgův pohár pocházející zřejmě ze 4. století n. l. vás přesvědčí o tom, že je to omyl! Při jeho výrobě přimíchali staří mistři
Megamrakodrapy: Oceloví giganti útočí na magickou výšku jednoho kilometru
epochaplus.cz
Megamrakodrapy: Oceloví giganti útočí na magickou výšku jednoho kilometru
Vyprahlá poušť postupně ustupuje a nad obzorem se tyčí vrchol nejvyšší budovy světa, poté si cestující všimnou okolních mrakodrapů. Ty vypadají ve srovnání s dubajskou dominantou jako chudí příbuzní.
Léčitelky s hebkým kožíškem
panidomu.cz
Léčitelky s hebkým kožíškem
Kočky patří nejen k nejoblíbenějším domácím zvířatům, ale navíc velmi prospívají našemu zdraví. Při předení totiž vytvářejí vibrace, které dokážou snížit tlak, odbourat stres, posílit srdce nebo spravit nemocnou duši. Kočka je tvor nenáročný. Nemusíte ji chodit venčit a když zůstane doma samotná, žalem nebude mňoukat na celý dům. Vše, co k životu potřebuje, je jídlo, čisté
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
epochanacestach.cz
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
Ačkoli patří k těm menšímv České republice, nabízí aktivity a působivé expozice, kterým nelze říci „ne“. Pouze v Pardubickém kraji můžete nasát omamnou vůni perníku, stát se součástí dostihového vesel