26. září 2020: Trevor Ross z města Inverness prý spatří lochnesskou příšeru poblíž části jezera, kde byla pozorována i dříve.
Domů     Filmový upír Béla Lugosi: Praktikoval černou magii a ochutnal lidskou krev?
Filmový upír Béla Lugosi: Praktikoval černou magii a ochutnal lidskou krev?
od 27.12.2022
2.9tis
290
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Jen málokterý herec se propojí se svými postavami, jako kdysi Béla Lugosi. Dokázal ztvárnit obludná monstra tak přesvědčivě, protože mezi ně sám patřil?

Skupina losangelských policistů vchází do domu. V něm bydlí herec maďarsko-rumunského původu Béla Lugosi (1882–1956). Muži strnou. Před jejich očima se objeví strašlivé panorama, které jako by vypadlo z Lugosiho hororových filmů!

Na zemi leží v kaluži krve nahé a studené tělo Američanky Bridget Brighton! Proč mladá žena nejeví známky života?

S kolegou Borisem Karloffem prý Lugosi pořádal spiritistické seance a okultní rituály. Mohli muži během nich i někoho obětovat?
S kolegou Borisem Karloffem prý Lugosi pořádal spiritistické seance a okultní rituály. Mohli muži během nich i někoho obětovat?

Někdejší asistentka z hollywoodských studií má do krve rozdrásané hrdlo! I když se záhy rozbíhá usilovné pátrání, nevede k jednoznačnému výsledku. A to přesto, že většina stop vede právě k Lugosimu!

Usměvavá brunetka je totiž počátkem 30. let 20. století často viděna v jeho blízkosti a její mrtvola je objevena u něj doma. Navíc Lugosi je znám sadistickými choutkami vůči „slabšímu pohlaví“. Proč přesto není herec s uhrančivými očima zatčen za vraždu? Ochránilo ho štěstí, neschopnost policie nebo rituály černé magie?

Maďarská herečka Ilona von Montagh.
Maďarská herečka Ilona von Montagh.

Z Banátu až do Hollywoodu!

Béla se narodí do poměrně majetné rodiny v tehdejším rakousko-uherském městě Lugosu (dnes rumunský Lugoj). A právě podle rodné obce v Banátu si zvolí umělecké příjmení Lugosi.

Původním jménem Béla Ferenc Dezső Blaskó již od mládí disponuje velkým hereckým talentem! Ale tíhne prý i k okultismu a k násilí. Po konci první světové války (1914–1918) zažije v Uhrách počáteční úspěchy na divadelních prknech a v němých filmech.

Je to jen jeho ctižádost, která ho proslaví i v zahraničí? Nikoliv. Kvůli nebezpečí v podobě maďarských komunistů odchází roku 1919 do Německa, avšak hvězdou se stane až v USA. V Hollywoodu čeká na Evropana s temným šarmem mnoho menších rolí.

Na vrchol slávy se dostane až počátkem 30. let, kdy si ve slavném filmu zahraje hlavní roli vampýra Draculy. A poté i další netvory a vrahy. Proč však již tehdy mnozí kolegové tvrdí, že Lugosi ani příliš hrát nemusí? Že je prý bestií sám?

Sadista obletovaný ženami

Tajemný muž s podivnou pověstí jako magnet přitahuje ženy. Může za to pouze jeho výjimečné charisma a zvláštní pohled? Proč od něj však většinou ženy zase rychle odejdou? Své milenky a manželky rád kouše do krku.

Důvodem má být i jeho tyranská a sadistická povaha. Tu má poznat i jeho druhá manželka, maďarská herečka Ilona von Montagh.

Soužití uzavřené v roce 1921 vydrží pouhý rok. Důvod? Ilona si stěžuje, že ji herec z Banátu mnohokrát dohnal k slzám. Prý ji též násilím držel doma. Ale peklo nastane až po rozchodu. Proč?

Lugosi chce, aby se k němu Ilona vrátila, vyhrožuje jí, unese jejího psa, a dokonce ji sváže během cesty autobusem.

Je také náhoda, že má Montagh později obrovskou smůlu a nedaří se jí najít žádné pořádné role? Nebo v tom má prsty pomstychtivý bývalý muž, který si údajně zahrává i s vyvoláváním démonů?

Záliba v krvi a okultních rituálech?

Někteří současníci tvrdí, že je na Lugosim cosi temně nelidského a v jeho přítomnosti se necítí dobře. Jde jen o povídačky, které mají posílit jeho popularitu? Ale proč mnozí jeho rivalové, stejně jako Brington, podivně umírají? Podobně zemře i původně vytipovaný představitel hlavní role Draculy.

Amerického herce Lona Chaneyho (1883–1930) zabije rychle se šířící rakovina plic! Může na tom mít podíl sám Lugosi? Zvláštní patron prý s jeho kolegou Borisem Karloffem (1897–1969) pravidelně pořádají spiritistické seance i hrůzné okultní rituály. Došlo během nich ke krvavým obětem, jak tvrdí některé zdroje?

Zatímco Karloff se má vnitřně ztotožnit s Frankensteinem, Lugosi s předobrazem románového Draculy: krutým valašským knížetem Vladem III. (1431–kolem 1476), řečeným Napichovač! Proměnili se oba herci během okultních dýchánků ve skutečné nelidské bestie? Nebo byl dokonce Lugosi posedlý duší samotného Vlada III.?

Slavná americká herečka Clara Bow.
Slavná americká herečka Clara Bow.

Prokleté zrcadlo a podivné svědectví

Zvláštní Lugosiho choutky má roku 1928 poznat i slavná americká herečka Clara Bow (1905–1965).

Tento idol 20. let minulého století je zpočátku Lugosim fascinován, ale později mu nemůže přijít na jméno. Během intimní chvíle ji totiž představitel Draculy prý několikrát pokousal!

Ale tajemné jevy souvisí i se zrcadlem, které prý tento muž kdysi vlastní. Jeho novou majitelku prý pronásledují noční můry, ale také záhadné útoky z vnitřku zrcadla.

Prováděl Lugosi před zrcadlem některý ze svých okultních rituálů?

Foto: wikimedia.org, shutterstock.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 25.9.2023 601
Šestnáctiletá Američanka Karlie Gusé se ztratila již před více než třemi lety. Pátrání nepřineslo téměř žádné výsledky a okolnosti jejího zmizení tak dodnes zůstávají záhadou. Co se stalo na party, které se večer před ním zúčastnila? Předávkovala se, ublížila jí nevlastní matka, nebo se stala obětí temných sil?     Když Američan Richard Ed
od 25.9.2023 1.4tis
Nešťastní farmáři po celém světě, zejména pak na americkém venkově, na pastvinách nacházejí zubožená těla svých zvířat, kterým kdosi odřezal různé orgány. V těle zvířat ani na místě jejich nálezu zpravidla není jediná kapka krve, což nasvědčuje, že k úmrtí dobytka muselo dojít někde jinde. Ale kde? A hlavně – kdo má celou věc na svědomí? Zlo
od 24.9.2023 2.1tis
Na jih od Plzně leží obec Žinkovy. Je to malebné zákoutí, které se ovšem může chlubit ještě něčím jiným. Psychotronik Pavel Kozák tvrdí: „V žinkovské oboře je přítomná zbytková bioenergie obrů.“ Zdá se, že podivné místo, které fascinuje lidi odnepaměti a které nese název Obrovo hradiště, není jen tak obyčejným místem. Místo vykazuje řadu zvláštností – od shl
od 23.9.2023 2.2tis
Dvojice rybářů pozvedne petrolejovou lucernu. Je noc a oni právě loví na jezeře Narrabeen nedaleko Sydney. Když se tmou zničehonic rozlehne hlasité šplouchání, rozsvítí světlo. To, co spatří, jim vezme dech. Nedaleko břehu totiž zahlédnou podivné stvoření. Nejenže se pohybuje po dvou nohách, hlavně má chobot místo nosu…  Na pastvině nedaleko jezera Narra
od 22.9.2023 2.9tis
Kruhy v obilí fascinují lidi po celé generace. Ty nejstarší pocházejí až z doby před 4500 lety. Kdo za nimi stojí? Jsou to pozůstatky po vesmírných návštěvních, kteří nás přišli zkoumat? Nebo se jedná o umělecká díla lidí? A které tajemné agrosymboly se objevily v poslední době? Rej zářivých koulí osvítil noční krajinu a začal se snášet k ze
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
21stoleti.cz
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
Sonda OSIRIX-REx se na svou pouť vydala v září 2016. Jejím primárním cílem byla planetka Bennu patřící do Apollonovy skupiny. Zde měla sonda získat vzorky, naložit je do speciální kapsle a tu pak dopr
Jak vybrat a využít chytrou technologii na zápěstí
panidomu.cz
Jak vybrat a využít chytrou technologii na zápěstí
Také jste si všimli, že stále více lidí nosí na zápěstí chytré hodinky nebo fitness náramek? Pokud byste se i vy rádi nechali pohltit tímto trendem, ale nevíte, k čemu jsou taková zařízení dobrá a jak vybírat, jste na správné adrese. S obojím vám totiž poradíme. Jak vybrat chytré zařízení na zápěstí? Při výběru chytrého zařízení na
Oceán na Europě obsahuje uhlík
21stoleti.cz
Oceán na Europě obsahuje uhlík
Jupiterův měsíc Europa přitahuje zájem odborné veřejnosti jako magnet. Důvod je jasný. Měření ukázala, že pod ledovým povrchem se ukrývá oceán tekuté a teplé vody. A mnozí vědci nevylučují, že v této
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
epochaplus.cz
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
Boj proti třídnímu nepříteli u nás v 50. letech 20. století vrcholí politickými procesy. „Nejdřív bylo třeba si vyřídit účty s předúnorovými politickými partnery komunistů… Pak přišli na řadu potenciální odpůrci nového režimu,“ píše publicista Pavel Tigrid (1917–2003). V rámci procesu s poslankyní za národně socialistickou stranu Miladou Horákovou (1901–1950) padnou v červnu 1950 čtyři rozsudky smrti. Jenže bezpečnostnímu
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
nasehvezdy.cz
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
Populární Marek Taclík (50) si snad už oddychne. Pokud soud vydá konečné rozhodnutí, zavře za jeho dluhy dveře. V roce 2018 vyhlásil osobní bankrot poté, co měl nepravidelné příjmy a nebyl schopen
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Duch psa běhal domem
skutecnepribehy.cz
Duch psa běhal domem
Jela jsem s přítelem na návštěvu k jeho pratetě. Petr mě varoval, že je teta trochu šílená, protože tvrdí, že po nocích v jejím domě běhá černý pes. Před lety jsem zažila něco hodně zvláštního. S přítelem jsme navštívili jeho tetu z pátého kolene. Petr mi dopředu říkal, že je teta trochu vyšinutá, tak ať její slova neberu vážně. Tvrdila
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Zápas století: Šachy, které rozhodují o politice
epochaplus.cz
Zápas století: Šachy, které rozhodují o politice
Na první pohled jsou to jen dva muži, sedící nad 64 černobílými čtvercovými poli. Jenže v sázce je mnohem víc. Nejde jen o to, kdo bude nejlepší šachista světa. Je to souboj mezi demokracií a komunismem. Mezi Spojenými státy americkými a Sovětským svazem. S trochou nadsázky jde o nejslavnější bitvu studené války. Proti sobě se