Skip to content

Foto tajemné postavy na skotském hradě Tantallon obletí celý svět

Výlet na hrad se někdy může změnit v neobyčejný zážitek, jak nasvědčuje příběh britského turisty Christophera Aitchisona. Ten se vydává na proslulý hrad Tantallon asi 5 kilometrů od města North Berwick ve Skotsku a fotografuje sérii snímků této podivuhodné stavby.

Když si je doma prohlíží, zaujme ho na jednom z nich záhadná postava, jež vyhlíží z okna v patře.

Hrad Tantallon, kde byla fotografie pořízena. Foto: ttnotes.com

Vypadá, že je oděna ve středověkém oblečení a kolem krku má nazelenalý límec. „Nevšiml jsem si nikoho ani ničeho zvláštního, když jsem snímek dělal, ale po příchodu domů jsem si všiml zvláštní anomálie,“ uvádí později Aitchison pro zpravodajský server CNN.

„Zaměstnanci si ověřili, že se v tu dobu na hradě nepohybovali žádní lidé v kostýmech,“ dodává. Co to tedy jeho fotoaparát vlastně zachytil? Může to být duch zakladatele hradu, skotského hraběte Williama Douglase (asi 1327–1384), jak se domnívají někteří badatelé?

Profesor psychologie Richard Wiseman. Foto: Wikimedia Commons
BYLA FOTOGRAFIE UPRAVOVÁNA?

Fotografie se dostává do rukou jednoho z největších britských expertů na paranormální fenomény, profesora psychologie univerzity v Hertfordshiru Dr. Richarda Wisemana (*1966), který se zabývá zkoumáním spirituálních fotografií.

Ten přiznává, že to je opravdu velmi neobvyklé. „Zkoumali jsme to se třemi fotografickými experty, a ti došli k názoru, že snímek rozhodně nebyl nijak upravován,“ prohlašuje Dr. Wiseman pro britský deník The Sun.

Mohli se odborníci zmýlit ve svém úsudku? Či Christopher Aitchison zachytil nějakého muže v kostýmu, kterého zdejší průvodci přehlédli? Je to optický klam, nebo přízrak nějakého zdejšího dávného obyvatele?

Lenka Kabeláčová

Foto: pinterest.ru, ttnotes.com, Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články